چگونگی تغییر شیوه آموزشی دانشجویان کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی

پایگاه خبری اختبار- دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی می‌توانند با دستورالعملی که این دانشگاه دارد شیوه آموزشی خود را از پژوهش محور به آموزش محور تغییر دهند.

به گزارش اختبار به نقل از خبرگزاری آنا، دانشگاه آزاد اسلامی بهمن‌ماه سال گذشته دستورالعملی را در این زمینه صادر کرد که دانشجویان متقاضی بر این اساس بتوانند شیوه آموزشی خود را تغییر دهند. برای اینکه دانشجوی متقاضی بتواند از این تسهیلات استفاده کند باید تمام واحدهای آموزشی خود را اعم از جبرانی، اصلی، انتخابی و تخصصی را گذرانده باشد. همچنین معدل واحدهای گذرانده‌شده حداقل ۱۴ باشد.

بر اساس این دستورالعمل اگر از زمان دریافت پایان‌نامه ۶ ماه سپری شده باشد و دانشجو نتواند مراحل اجرای پایان‌نامه را به پایان برساند، با تأیید استاد راهنما مبنی بر عدم توانایی دانشجو در انجام پایان‌نامه، امکان تغییر شیوه آموزشی فراهم می‌شود.

دانشجو می‌تواند در نیمسال بعدی تحصیلی به‌جای گذراندن پایان‌نامه ۶ واحد درسی را انتخاب کند.

برای اجرای این دستورالعمل، دانشجو باید درخواست کتبی تغییر شیوه آموزشی از پژوهش محور به آموزش محور را به تأیید گروه تخصصی و شورای پژوهشی واحد یا دانشکده برساند. همچنین دانشجو در طول دوران تحصیل فقط یک بار می‌تواند شیوه آموزشی خود را تغییر دهد. تاریخ فارغ‌التحصیلی پس از گذراندن واحدهای دانشجو در آخرین نیمسال تعیین می‌شود.

دانشجویانی که این‌گونه فارغ‌التحصیل شوند در مدرک تحصیلی آن‌ها شیوه آموزش محور قید می‌شود و از امتیازات پژوهش محور برخوردار نمی‌شوند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫۳ دیدگاه ها

  1. علی رغم اینکه بخش نامه شامل ورودی های قبل نود وشش هم میباشد دانشگاه ازاد واحد الکترونیکی در مورد دانشجویان قبل از سال نود وشش اعمال نمیکند چرا؟!

    1. وای منم سوالم همینه من اینترم‌ درس برداشتم ورودی ۹۷هستم دراسامو حذف کردن به کجا باید اعتراض کنیم؟؟؟که برای ماهم باشه اموزش محور یا برای همه یا هیچ کس چرا تبعیض قاعل میشن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا