کتابفروشی حقوقی دادبازار و خرید اینترنتی کتاب حقوق و آزمون وکالت و قضاوت با تخفیف

نکاتی درباره اعلام نتایج آزمون مرکز وکلا بر اساس نمره تراز

پایگاه خبری اختبار- پس از کشمکش های فراوان نهایتا نتایج آزمون فوق العاده مرکز وکلای قوه قضائیه در سال ۱۴۰۱ بر اساس نمره تراز روز چهارشنبه اعلام شد.

اعلام نتایج مرتبه قبل بر اساس نمره خام

پیش از این یک مرتبه قبلا در تاریخ ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ نتایج آزمون فوق العاده مرکز وکلای قوه قضائیه در سال ۱۴۰۱ بر اساس نمره خام داوطلبان اعلام شده بود.

تصویب استفساریه قانون تسهیل صدور مجوزها

پس از آن و بر اثر اختلاف در تفسیر مفاد ماده ۵ قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار در زمینه مبنای محاسبه نمره داوطلبان، استفساریه ای در همین زمینه در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید که ضمن آن نمره تراز شده داوطلبان مبنای قبولی اعلام شد.

به همین جهت مرکز وکلای قوه قضائیه مجددا نتایج داوطلبان آزمون را از حیث پذیرفته شدن تجدیدنظر و اعلام کرد.

عدم تغییر نمرات در اعلام نتایج جدید

نکته قابل توجه داوطلبان این است که در اعلام نتایج مرحله جدید، اصولا هیچ تغییری در نمرات و درصدها و حتی نمره کل تراز ایشان اتفاق نیفتاده است و صرفا بازه وسیع تری از افراد به ترتیب نمره کل تراز به عنوان پذیرفته شده اعلام شده اند.

نمره کل در کارنامه همان نمره تراز کل است

در کارنامه نمایش داده شده به داوطلبان آزمون مرکز وکلای قوه قضائیه در سامانه دانشگاه آزاد اسلامی، در قسمت گوشه سمت راست بالای کارنامه با عنوان «نمره کل» عددی دیده می شود که همان نمره کل تراز شده داوطلب است.

نمره کل تراز شده، میانگین نمرات تراز هر درس با توجه به ضریب آن درس است که بر اساس آن حائزان بالاترین نمرات تراز، به عنوان پذیرفته شده مرحله کتبی آزمون در نظر گرفته شده اند.

نوشته های مشابه

‫۹ دیدگاه ها

  1. به نظر میاد تا وقتی مصاحبه و گزینش باشه اصن مهم نیست که چند نفر قبول میشن.اصن ۲۰هزار نفرم قبول کنن بازم تو مصاحبه همون تعداد که دلشون بخواد گزینش میکنن.تو مصاحبه اگه بخوای میتونی رتبه ۱هم طوری مصاحبه کنی و گیر بندازی که ردش کنی..به نظر میاد قانون تسهیل همه چی و بدتر کرد…فقط کانون و مرکز و سر لج انداخته.انگار اون تعدادی که اضافه شدن دشمن کانونن…

  2. سلام‌نتایج‌آزمون‌وکالتی‌که‌۳۰‌تیرماه‌گرفته‌شد‌کی‌زده‌میشود‌گفته‌بودن‌یکماه‌بعد‌پس‌چی‌شدممنون‌میشم‌اگه‌جواب‌بدین

  3. باسلام و عرض ادب، مرکز وکلا فقط یک نمره کل تراز اعلام نموده و تراز میانگین آن یک درصد برتر را تصریح نکرده و خیلی کلی گویی نموده است!! از سوی دیگر آقای عبدلیان پور فرموده بودند که امکان دارد افرادی با ۴ صفر هم قبول شوند!!! بنده که اساسا صفر نداشتم بلکه نمراتم تا حدی قابل قبول بود ولیکن باز هم بنده را مردود نمودند !!!که اعتراض خود را اعلان نمودم و ظن قوی دارم که در حق اینجانب اجحاف صورت گرفته است!!! اگر لازم باشد از طریق دیوان عدالت هم پیگیری خواهم نمود. یاحق🙌

  4. سلام لطفا پیگیری کنید چرا بعضی از از کارنامه ها نوشته قبولی در ازمون کتبی و در کارنامه عده ای که سری اول با نمره قبول شدند الان نوشته قبولی اولیه و تغییر حوزه برحسب ایین نامه و… ایا اون ۲۰۰۰ نفر امتیاز گرفتن و دیگه تحقیق و گزینش نمیشن؟

  5. سلام خدمت سرکار خانم زنده دل
    مواردی که فرمودید کاملا درست و دست شما درد نکنه . اما نکته ای که بسیار حائز اهمیت می باشه اینه که تراز نهایی، تراز قبولی برای حد نصاب رو چرا اعلام نمی کنند این مهمه وگرنه این مواردی که شما الان فرمودند فرایند کار تا اینجا بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا