عضويت در کانال تلگرام اختبار
انجمن علمی آیین دادرسی مدنی ایران صفحه اینستاگرام پایگاه خبری اختبار ماهنامه حقوقی وکلا-شماره-پنجم
آخرین مطالب
خانه » آزمون های حقوقی » آزمون وکالت » نکاتی برای داوطلبان آزمون وکالت ۹۷

اپلیکیشن تبصره برای آموختن حقوق بسته های جامع سرعتی آزمون قضاوت و وکالت موسسه جی5

نکاتی برای داوطلبان آزمون وکالت ۹۷

Share Button

نکاتی برای داوطلبان آزمون وکالت ۹۷

باید ها و نباید های شب آزمون وکالت

ساعت ۹ صبح جمعه ۹ آذر ۱۳۹۷ بیش از ۷۳۰۰۰ داوطلب ورود به حرفه وکالت، روی صندلی حوزه های برگزاری آزمون وکالت خواهند نشست، رشد فزاینده داوطلبان آزمون وکالت در سال های اخیر حکایت از اشتیاق فارغ التحصیلان پر تعداد رشته حقوق برای ورود به این حرفه دارد.

نکاتی برای داوطلبان آزمون وکالت 97

داوطلبان آزمون، هر اندازه که توانسته اند مطالعه و کسب آمادگی علمی برای شرکت در آزمون کرده اند ولی برای موفقیت در این آزمون فشرده توجه به نکات دیگری نیز هست که هر یک می تواند در تغییر نتیجه آزمون داوطلبان موثر باشد.

♦ نکات شب پیش از آزمون:

۱- محل حوزه آزمون را به دقت شناسایی کنید، برای این کار می توانید از نقشه گوگل استفاده کنید یا اینکه یکبار مسیر را با خودرو طی کنید.

۲- اطلاعات روی برگه ورود به جلسه را به دقت کنترل کنید و اگر متوجه اختلاف یا نقصی شدید، طوری برنامه ریزی کنید که اقلا نیم ساعت زودتر به حوزه آزمون مراجعه کنید.

۳- قسمت مشخص شده روی برگه آزمون را امضا کنید و انگشت بزنید و یک سوزن روی برگه فرو کنید تا بتوانید با استفاده از آن برگه را روی لباس خود نصب کنید.

۴- دو مداد مشکی نرم، یک مداد نوکی (اتود) که داخل آن یک مغز اضافه داشته باشد، یک مداد تراش کوچک مرغوب، یک پاک کن بزرگ از نوع مرغوب، یک خودکار آبی، کارت ملی خودتان، چند برگ دستمال کاغذی و مقداری شکلات تلخ و شیرین را به همراه برگه ورود به آزمون که به دقت تا کرده اید داخل یک جامدادی کوچک زیپ دار قرار بدهید، اگر جامدادی مناسب ندارید، این وسایل را داخل یک کیسه کوچک قرار بدهید.

۵- ساعت زنگ دار رومیزی یا تلفن همراهتان را برای ساعت ۶ صبح تنظیم کنید، علاوه بر آن از یکی دیگر از اعضای خانواده بخواهید که او هم همین کار را بکند و فردا صبح از بیدار شدن شما مطمئن شود.

۶- بهتر است برای رفتن به محل حوزه آزمون از خودرو شخصی استفاده نکنید، مخصوصا اگر خودتان به تنهایی رانندگی می کنید حتما برای پیدا کردن جای پارک با مشکل مواجه خواهید شد.

۷- بهتر است از شب قبل تاکسی رزرو کنید، یا از شخص دیگری بخواهید که شما را به محل آزمون برساند، به این شکل در صورت مواجه شدن با ترافیک و ازدحام خودرو در نزدیکی محل آزمون می توانید از خودرو پیاده شوید و خودتان را به سرعت به حوزه آزمون برسانید.

۸- شام سبک بخورید و هر چه زودتر بخوابید.

♦ نکات صبح روز آزمون:

۱- پیش از اینکه به طور کامل تخت خواب را ترک کنید، صدای ساعت زنگ دار را قطع نکنید.

۲- صبحانه سبک و مقوی دارای مواد قندی بخورید، از خوردن مواد چرب یا شور خودداری کنید و پیش از ترک منزل مقداری قهوه غلیظ بنوشید.

۳- اگر فرصت دارید دوش آب سرد بگیرید.

۴- اگر تاکسی رزرو کرده اید یا با کسی برای رفتن به محل آزمون قرار گذاشته اید دوباره هماهنگ کنید، اگر نه زودتر درخواست تاکسی کنید و بخواهید جلوی منزل منتظر شما بماند.-

۵- یک ساعت مچی مطمئن و دقیق همراهتان بردارید.

۶- وسایلی که از شب قبل جمع آوری کرده بودید را کنترل کنید و یک بطری کوچک آب هم بردارید.

۷- کفش و لباسی بپوشید که خیلی راحت باشید.

۸- از همراه بردن لوازم اضافه مخصوصا تلفن همراه خودداری کنید، اگر تمایل به مطالعه و مرور مطالبی دارید کتاب یا جزوه ای بردارید که بتوانید آن را گوشه ای رها کنید و نگران از دست دادنش نباشید.

۹- اگر دارویی استفاده می کنید که اثر خواب آور دارد با اجازه پزشک استثنائا در این نوبت استفاده نکنید و به هیچ وجه برای کنترل اضطراب در جلسه آزمون از دارو یا دمنوش های آرامبخش استفاده نکنید، مواد آرامبخش عمدتا خواب آور هستند و عملکرد ذهنی شما را پایین می آورند.

۱۰- پیش از ترک منزل مخصوصا از مادرتان بخواهید برای موفقیت شما دعا کند.

♦ نکات پیش از آغاز آزمون:

۱- در زمان انتظار برای ورود به محل آزمون و پیش از آغاز آزمون ابدا با سایر داوطلبان صحبت نکنید و به مطالبی که ممکن است در مورد حجم مطالعه یا تجربیات آنان از آزمون های گذشته بشنوید توجه نکنید.

۲- محل صندلیتان را شناسایی کنید و مطمئن شوید که تصویر و شماره داوطلبی روی دسته صندلی متعلق به شما باشد.

۳- پس از شناسایی صندلی و استقرار، به توالت بروید.

۴- پیش از آغاز آزمون، برگه ورود به جلسه را روی لباستان نصب کنید.

۵- مداد و لوازمی که نیاز دارید را به شکل مطمئن در جای مناسبی بگذارید که در دسترس باشند.

۶- کارت ملی را در جیب پیراهنتان یا جای در دسترس دیگری بگذارید تا هنگام مراجعه مسوول کنترل هویت داوطلبان به او نشان بدهید.

♦ نکات پس از آغاز آزمون:

۱- به ترتیب به سوالات درس هایی که به آن مسلط تر هستید پاسخ بدهید و الزاما از نظم سوالات در دفترچه تبعیت نکنید.

۲- مراقب باشید و مرتب کنترل کنید که پاسخ ها در پاسخنامه جابجا نشوند و اقلا پس از پاسخ به هر چند سوال یک بار شماره سوال را با شماره ردیف مربع های پاسخنامه تطبیق بدهید.

۳- به مطالب اضافه ای که از بلندگوی سالن اعلام می شود توجهی نکنید، هیچ مطلب مهمی که مربوط به شما باشد تا پایان آزمون اعلام نخواهد شد.

۴- وقتتان را با خوردن کیکی که هنگام ورود به شما داده اند یا خوراکی های دیگر تلف نکنید، اگر احساس ضعف کردید از شکلاتی که همراه آورده اید بخورید و در ساعت دوم آزمون هم مقداری از شکلات تلخ بخورید.

۵- به زمانبدی دقت کنید، در عین حال دچار عجله نشوید، با توجه به افزایش زمان آزمون در این دوره شما به طور متوسط برای هر درس ۲۲ و نیم دقیقه زمان دارید، بهتر است اگر برای یک درس به زمان بیشتری نیاز دارید، پس از پاسخ دادن به همه سوالات به آن درس برگردید، فراموش نکنید که حتما با درس هایی که تسلط بیشتر دارید شروع کنید.

۶- استرس دشمن بزرگ داوطلبان آزمون وکالت است، کاملا آرام باشید، مرتب به ساعت نگاه نکنید، اگر هیجان زده یا مضطرب شدید چند لحظه چشمانتان را ببنید و کمی آب بخورید.

۷- سوالات را با دقت بخوانید، سوال را خیلی پیچیده تحلیل نکنید، درست است که امکان دارد سوالات دارای پیچیدگی هایی باشند ولی سراغ فرض های بعید نروید، اگر بین گزینه ها دچار تردید شدید، اولین پاسخی که به نظرتان صحیح رسیده بود را انتخاب کنید.

۸- ترس از اثر ویرانگر نمره منفی نباید موجب شود که به تعداد کمی از سوالات پاسخ بدهید، شما برای قبول شدن در آزمون وکالت نیاز به کسب نمره خوب دارید و برای این باید به تعداد کافی از سوالات پاسخ بدهید، بنا بر این اگر ۷۰ درصد اطمینان داشتید به سوال پاسخ بدهید.

انشالله سال آینده در ردای وکالت مشغول خدمت خلق باشید

نویسنده: سیاوش هوشیار

 

   

 

 

 

← برای عضویت در کانال تلگرام اختبار اینجا کلیک کنید →
← برای عضویت در خبررسان تلگرام اختبار اینجا کلیک کنید →
← برای عضویت و پیگیری صفحه اینستاگرام اختبار اینجا کلیک کنید →
← برای دریافت تازه ترین مطالب، در خبرنامه ایمیلی اختبار عضو شوید

لینک کوتاه این نوشته: https://www.ekhtebar.com/?p=43031

16
دیدگاهتان را بنویسید

avatar
7 Comment threads
9 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
مسعودl lهلنشمسم م Recent comment authors
  Subscribe  
Notify of
م م
Guest
م م

سلام دوستان. بیاین و برای قبولی هم از ته دل دعا کنیم دعا با زبان دیگران به اجابت نزدیکتره و بخایم خدا خیرمونو رقم بزنه. سوالای مدنی سادگی محسوسی ب سال قبل داشت و ازون پیچیگدگیا خبری نبود دصت کم در ظاهر خبری نبود. آدم ک چار پنج تا قانون خاص داشت اصن شوکه کننده بود و شروع سوالات با همون قوانین خاص استرس آور بود. تجارت نسبتا قابل قبول بود و علی رغم سختی اصول برای خود من اصول بی نهایت ساده بوده و تمام مباحثی ک هم تسلط داشتم و هم خیلی کار کرده بودم اومده بود اما… Read more »

شمس
Guest
شمس

سلام واقعاً دقیق منظور شما این است که درس اصول فقه در آزمون سال ۹۷ بی نهایت ساده بود؟

l l
Guest
l l

سلام ابدا ساده نبود ولی شانس بزرگ من این بود که مباحثی اومده بود ک من تسلط کامل داشتم و کار کرده بودم. یک سوال نزدم دو سوال هفتاد سی زدم و هفده سوال صد در صد

شمس
Guest
شمس

سلام مجدد
امیدوارم همیشه موفق باشید در صورتی که ممکن باشد لطفاً منابعی که برای درس اصول فقه مطالعه کردید از طریق ایمیل بنده یا در یادداشت های همین مطلب و همین صفحه معرفی کنید . بسیار ممنون

م م
Guest
م م

علیک سلام مجدد سلام مجدد خب من ارشد فقهم و بخشی از تسلطم به دلیل اینه ک از بدو کارشناسی با این درس درگیر بودم و خوشبختانه اساتید بی نظیری داشتم که این درسو برام آب خوردن کردن. نکته دیگر اینه ک منبع من فقط کتاب مرحوم آقای محمدی بوده و حضور در آزمونهای دادستان. قصد بزرگنمایی یا تبلیغ ندارم چون اصول ب تنهایی نمیتونه تضمین قبولی من باشه ب خصوص ک جزا رو بد زدم ولی ایننو میتونم با قاطعیت بگم تقریبا صد در صد سوالات اصول رو من در آزمونهای این موسسه دیده بودم ک یا مستقیم عینا… Read more »

هلن
Guest
هلن

ان شاءالله موفق باشید دوست عزیز

l l
Guest
l l

سلام. امیدوارم به دعای خیر عزیزان همه دوستان ازین مرحله و مراحل بعدی زندگی ب سلامتو سر بلندی عبور کنن. از شما هم سپاسگزارم و امیدوارم شما هم موفق باشید

مسعود
Guest
مسعود

به نظرم اصول فقه ساده تر از این امکان نداشت سوال بدن

شمس
Guest
شمس

سلام دوباره
از راهنمایی شما و پاسخ مبسوط شما بسیار ممنونم آرزومند موفقیت جنابعالی و همه دوستان هستم.

محمد
Guest
محمد

با سلام. با توجه به اینکه پاسخ ها رو هم موسسات آماده کردن و با توجه به اختلافاتی که در پاسخ موسسات با هم وجود داشت معدل من بین ۸.۶ تا ۹.۰۵ متغیر هست… حالا پاسخ رسمی سنجش هم بیاد میانگینش بشه ۸.۷ معدل من… حالا من سوالم اینه با توجه به افزایش ظرفیت سهمیه ایثار گران از ۳۰ به ۶۰ نفر در کانون فارس و اینکه آخرین قبولی پارسال در سهمیه ایثار گران فارس معدلش ۹.۳ بوده و امسال هم چندان افزایش متقاضی برای کانون فارس وجود نداشته آیا امکان قبولی با میانگین معدل ۸.۷ در سهمیه وجود داره؟… Read more »

محمد
Guest
محمد

امسال درس ایین دادرسی مدنی و اصول فقه سخت بودن.
درصد ها طبیعتا توی این دو درس میاد پایین.
تجارت نسبت به پارسال سخت تر بود اما نه به معنی سخت بودن سوالات … سوالات تجارت متوسط بودن.
مدنی در عین حالی که همه بعد از آزمون از آسون بودنش میگفتن بعد از انتشار پاسخ نامه مشخص میشه که نکاتی داشته که شاید مورد توجه قرار نگرفته باشن… مثل سوال ۱۸ و۱۶ و۱۲ و۶ و… ظاهر سوالات فریبنده بودن و سریع گزینه مد نظر رو زدیم اما ممکنه جواب اونی که زدیم نباشه.

مجید
Guest
مجید

سلام
دقیقا با نظر شما موافقم در عین سادگی حاوی نکات ریزی بود که دقت بیشتری باید میشد

ماهان آریا
Guest
ماهان آریا

بسیار وزین
الان دو ساعت بعد ازمونه و الان که نگاه کردم دقیقا تموم کارایی که انجام دادم رو بیان فرمودید فقط میمونه هیجان اومدن جوابها که کولاک میکنه در من
بشکن زنان اومودم بیرون و حدود ۹۰ تا از پاسخهایی که زده بودم رو تونستم به کاغذی منتقل کنم و بیارم باخودم و الان منتظرم موسسات پاسخنامه پیشنهادی خودشونو اعلام کنن تا مقایسه کنم
با ارزوی سربلندی برای شما

محمدرضا
Guest
محمدرضا

سلام،سپاسگزارم بسیارمفید بود…

m i
Guest
m i

عالی بود، سپاس از مدیریت محترم اختبار
به امید خدا.. برای آزمون فردا…

محسن تاجیک
Guest
محسن تاجیک

در آخر به پدر و مادر خود احترام بگذارید

این نکته رو یادت رفت

😆😆😆😆😆