کتابفروشی حقوقی دادبازار و خرید اینترنتی کتاب حقوق و آزمون وکالت و قضاوت با تخفیف

نامه فرماندار تهران درخصوص محدودیت‌ اجاره املاک به اتباع افغانستان

پایگاه خبری اختبار- قاسم محمدطهرانی، فرماندار تهران در نامه‌ای مهم، بعضی محدودیت‌ها درباره معاملات املاک برای اتباع خارجی مجاز و غیرمجاز را اعلام کرد.

بر اساس این نامه که تصویر آن در وب‌سایت کانون سردفتران و دفتریاران منتشر شده، واگذاری اماکن استیجاری به اتباع افغانستان، بدون اجازه دفاتر امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری، تخلف خواهد بود.

متن نامه شماره ۶۱۱/۹/۱/۱۹۱ مورخ ۱۴۰۱/۲/۱۰ فرماندار و رئیس شورای تامین شهرستان تهران به شرح زیر است:

رییس محترم سازمان اطلاعات استان تهران

معاون محترم اطلاعات قرارگاه ثارالله تهران

فرماندهی محترم سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ

سرپرست محترم معاونت عملیات فرماندهی انتظامی تهران بزرگ

مدیرکل محترم ثبت اسناد و املاک استان تهران

رئیس کل محترم حراست شهرداری تهران

معاون محترم مهاجرت وگذرنامه پلیس اطلاعات و امنیت عمومی فاتب

بخشداران محترم مرکزی، آفتاب و کن

مدیر محترم جهادکشاورزی شهرستان تهران

باسلام و احترام با عنایت به شرایط حال حاضر افغانستان و حضور اتباع آن کشور بطور گسترده در تهران و به استناد نامه شماره ۱۷۹۷/م/۸۶۳ مورخ ۱۴۰۱/۱/۳۱ مدیرکل محترم امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری تهران اشعار می دارد:

به استناد نامه شماره ۲۶۹۳۷ مورخ ۱۴۰۰/۱۲/۲۸ وزیر محترم کشور هرگونه معاملات املاک تجاری، مسکونی و زمین‌های کشاورزی یا اجاره آنها با هر نوع بهره‌وری توسط اتباع خارجی غیرمجاز و مجاز (به استثنای دارندگان دفترچه اقامت ویژه) و انتقال آن به غیر (واسطه ایرانی) و بالعکس ممنوع می‌باشد و واگذاری اماکن استیجاری به اتباع افغانستان بدون اجازه دفاتر امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری تخلف محسوب می‌شود. لذا خواهشمند است دستور فرمایید مراتب با حساسیت و جدیت ویژه مدنظر قرار گیرد.

قاسم محمدطهرانی

معاون استاندار، فرماندار

و رئیس شورای تامین شهرستان تهران

نوشته های مشابه

‫۵ دیدگاه ها

 1. مهندس m.z علت اصلی اقتصاد خراب ایران از کاهش ارزش ریال ، نبود کار برای جوانان و یا دستمزد پایین ، جهش قیمت مسکن و گرانی اجاره و افزایش قیمت مواد غذایی در ایران چیست؟ کشور ایران برای ۸۰ میلیون ایرانی هم خانه هم کار و هم پول با دستمز بالا و هم مواد غذایی و.. دارد ولی وقتی با هجوم اتباع و مهمان ناخوانده به ایران مواجه میشویم( هیچ کشور به این اندازه جمعیت میلیونی بین ۵ تا ۱۵ میلیون اجازه ورود مهاجران رو نمی دهد) با ورود هر خانواده خارجی یک خانواده ایران بدبخت میشود ، این اتباع با اوردن دلارهای سرگران باعث کاهش ارزش پول و با خرید و سرمایه گذاری در بازار املاک، خودرو وطلا و کار باعث کاهش ارزش پول کشور شده اند و متاسفانه هیچ خبرگذاری و خبرنگاری هیچ گزارشی از این موضوع مهم و مشکل اصل کشور تهیه نمیکند حال بحث افزایش سرقت و کاهش امنیت کنار بگزاریم و…
  مثلا اگر بنده ۸۰ نفر را دعوت کنم برای اردوی ۲و۳ روزه و بعد در زمان شمارش ۵ نفر مهمان ناخواده هم داشتم که جمعا ۸۵ نفر بشویم حالا بنده چشم روی این ۵ نفر ببندم و بگم ۲و۳ روز یک طوری میگزرانم باید همیشه۵ نفر در اتوبوس ایستاده باشند ،در موقع غذا و خواب و تفریح هم بیاید پنج نفر روی زمین و غذایی کمتری بخورند و وسایل تفریح ندارم و این ۵ نفر باعث ایجاد عدم احساس ارامش و امنیت آن ۸۰ نفراصلی هم میشوند که یک وقت این ۵ نفر زودتر نروند و جا ومکان و غذایی و از لاوازم انها استفاده کنند در نهایت امروز واقعیت این طور است که اگر این تعدا ۵ نفر ۱۵ نفر کنیم و معیار غذا( مواد غذایی) صندلی ( امکانات و کار)و مکان خواب(خانه) رو هم پول بیشتر کنیم یعنی هرکس پول بیشتری دار صندلی دارد غذا دارد و محل خواب و .. در نهایت این وسط حتما از اون ۸۰ نفر ۵ نفر فقیر پیدا میشود و یا ایجاد میشود( با توجه به اختلا چنده برابر ارزس املاک خارجی با املاک در ایران) یک مثل قدیمی هست که میگوید مهمان امدنش خوب برای یک شب دو شب ماندش طولی دردسر افرین است

 2. دست شما درد نکند این مقطع زمانی هم می گذرد ممنون از مهمان نوازی تان هرچه می توانید به اتباع افغانستان قیودات وضع کنید.
  اجر شما با خداوند باشد!!!

 3. لطفاً برنامه خیلی سخت و جدی بگذارید که اتباع
  به این راحتی در این زمان نتوانند به ایران برای کار بیایند و به فکر ممنوعیت کار با وانت بار برای اتباع باشید که اتباع با وانت بار به جمع آوری ضایعات از سطل اشغال و فروش آن روی آوردن که این ضایعات حق شهرداری می‌باشد

 4. با سلام
  باید اقدامات جدی تر و در استان البرز و سایر استانها صورا گیرد،یکی از دلایل افزایش صدبرابری اجاره بها در کلانشهرها ودر مناطق متوسط نشین ،اتباع خارجی هستن که وضع مالی خوبی هم نسبت به قشر متوسط ما دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا