کتابفروشی حقوقی دادبازار و خرید اینترنتی کتاب حقوق و آزمون وکالت و قضاوت با تخفیف

مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران پیرو انتخاب شهر مشهد به عنوان پایتخت فرهنگ اسلامی در سال ۲۰۱۷

مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران

پیرو انتخاب شهر مشهد به عنوان پایتخت فرهنگ اسلامی در سال ۲۰۱۷ از طرف سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی کشورهای اسلامی (آیسسکو)

استاندار محترم استان خراسان رضوی

پیرو انتخاب شهر مشهد به عنوان پایتخت فرهنگ اسلامی در سال ۲۰۱۷ از طرف سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی کشورهای اسلامی (آیسسکو) و به منظور بهره‌گیری مناسب از فرصت ایجاد شده، در راستای معرفی توانمندی‌ها، غنای معنوی و فرهنگی و ارزش‌های اصیل اسلامی ـ ایرانی به کشورهای جهان اسلام و در جهت تحقق محورهای مورد نظر سازمان آیسسکو از جمله موضوعات «میراث، هویت فرهنگی اسلامی»، «تنوع فرهنگی برای ترویج خلاقیت و رسیدن به توسعه پایدار»، «گفتگو و اتحاد تمدن‌ها در روابط منطقه‌ای و بین‌المللی» شورای‌عالی شهرسازی و معماری در جلسه مورخ ۱۷/۳/۱۳۹۵ ضمن بررسی اقدامات انجام شده در خصوص موضوع، مواردی را به شرح ذیل مصوب نمود:

۱. در راستای اقدامات ترویجی و در جهت توسعه روابط بین‌المللی به ویژه در حوزه فرهنگ و تمدن خراسان بزرگ، مقرر شد اعضاء محترم شورای‌عالی شهرسازی و معماری از تدوین مجموعه‌ای نفیس تحت عنوان «شکوه خراسان، دیدی نو، سرزمینی کهن» (شامل کتاب به زبانهای فارسی و انگلیسی به همراه فیلم به هفت زبان) حمایت نمایند.

۲. در راستای ایجاد زمینه مناسب جهت معرفی ارزش‌های فرهنگی و تاریخی موجود در بافت شهری پیرامون حرم مطهر امام رضا(ع) به کشورهای جهان اسلام، مقرر شد اعضاء محترم شورای‌ عالی شهرسازی و معماری، از کلیه برنامه‌ها و پروژه‌های تعریف شده در راستای ارتقاء کیفیت فضاهای شهری و مرمت و احیاء فضاها و بناهای تاریخی ـ فرهنگی حمایت نمایند.

۳. نظر به نقش مؤثر شرایط زیست محیطی در کیفیت فضاهای شهری، مقرر شد موضوعات مرتبط با ارتقاء شرایط زیست محیطی به محورهای برنامه‌ریزی و اجرای اقدامات ویژه انتخاب مشهد به عنوان پایتخت فرهنگ اسلامی در سال ۲۰۱۷ افزوده شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا