کتابفروشی حقوقی دادبازار و خرید اینترنتی کتاب حقوق و آزمون وکالت و قضاوت با تخفیف

مراحل جذب داوطلبان آزمون قضاوت

قائم مقام مرکز آموزش قوه قضائیه تشریح کرد:

مراحل جذب قضات از فارغ‌التحصیلی تا ورود به دستگاه قضایی

پایگاه خبری اختبار- حجت‌الاسلام و المسلمین توحید عاملی با اشاره به لزوم گذراندن آزمون‌های مختلف برای تصدی منسب قضا گفت: علاقمندان به کار قضاوت پس از طی کردن ۲۰ مرحله می‌توانند جذب دستگاه قضایی شوند.

به گزارش پایگاه خبری اختبار به نقل از میزان، حجت‌الاسلام و المسلمین توحید عاملی قائم مقام مرکز آموزش قوه قضائیه در مراسم تحلیف ۱۱۲ نفر از کارآموزان قضایی با اشاره به مراحل جذب و گزینش این کارآموزان اظهار کرد: در ابتدا ورود این کارآموزان قضایی را که همه مراحل جذب را با موفقیت گذرانده‌اند تبریک عرض می‌کنم و امیدوارم که در ادامه نیز در مسیر کاری خود موفق باشند.

وی گفت: موفقیت کارآموزان قضایی توأم با تلاش‌ها و زحمات فراوانی بوده، چون فرایندهایی که برای پذیرش این عزیزان پیش‌بینی شده و مراحل سخت و دشواری است.

حجت‌الاسلام و المسلمین توحید عاملی بیان داشت: بخشی از فرایندهای پذیرش داوطلبان در حوزه سنجش علمی و دانشی داوطلبان است که در بخش سنجش از ابزارهای مختلفی برای کشف توانمندی‌های افراد استفاده می‌شود.

قائم مقام مرکز آموزش قوه قضائیه اظهار کرد: آزمون حفظی داوطلبان که با هدف بررسی اطلاعات حقوقی افراد برگزار می‌شود، آزمون تشریحی که با هدف بررسی و تحلیل اطلاعات افراد برگزار می‌شود از جمله این ابزار است.

وی گفت: همچنین مصاحبه حضوری هم شامل حال این داوطلبان می‌شود. افرادی که از دانشگاه‌های مختلف پذیرفته شده‌اند باید آزمون استعداد شغلی را با موفقیت بگذرانند. همچنین مرحله سنجش شخصیت که دارای دو ابزار آزمون‌های چتری و مصاحبه‌های حضوری است از دیگر مراحل جذب این داوطلبان است.

حجت‌الاسلام و المسلمین توحید عاملی ادامه داد: هدف این سنجش‌ها بررسی ویژگی‌های سلبی و ایجابی داوطلبان است.

قائم مقام مرکز آموزش قوه قضائیه تصریح کرد: یکی دیگر از مراحل جذب داوطلبان بررسی شاخص وضعیت هوش شناختی و هیجانی داوطلبان است. در این مرحله گزارشی از وضعیت داوطلبان در پرونده‌اش ثبت می‌شود همچنین در مرحله گزینش صلاحیت‌های عمومی افراد مد نظر قرار می‌گیرد که برای صلاحیت‌های عمومی افراد ابزار مصاحبه شفاهی، استعلامات از مراجع ذی‌صلاح و تحقیقات محلی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی بیان داشت: پس از این مراحل دوره‌های آموزشی برای داوطلبان آغاز می‌شود که در این دوره‌ها ۹ آزمون برای کارآموزان طراحی شده است و داوطلبان باید با شرکت در این آزمون‌ها امتیازات مد نظر را کسب کنند.

حجت‌الاسلام و المسلمین توحید عاملی افزود: این آزمون‌ها در کارگروه مشخصی استنباط‌سازی شده و موفقیت در ۹ آزمون از شرایط تداوم مراحل جذب است.

قائم مقام مرکز آموزش قوه قضائیه ادامه داد: در پایان همه این مراحل اقتدار کارآموزی انجام می‌شود و نهایتاً فرد پس از پذیرش نهایی در ۲۰ مرحله می‌تواند مراحل جذب را به پایان برساند.

 

نوشته های مشابه

‫۶ دیدگاه ها

  1. اگه شرایط اشتغال تو این مملکت درست بشه واجب کفایی قضاوت واجب عینی هم بشه کسی نمیره

  2. قشنگ ی انسان سالمو روانی میکنین طی ۲۰ مرحله تا بیاد توی دادگستری مراجعه کنندگانو روانی کنه و ی جامعه پر از روانی و حقوق و حقوقی زده داریم در نهایت امر،کلااااا شادو سر افراز باشید با این سیستمتون🤐

  3. لطفا اگه امکانش هست به این سوالم جواب بدید که آیا کسی که در عقیدتی رد شده امکانش هست اعتراض که داد در تجدید نظر قبولش کنن؟ تا حالا همچین چیزی بوده؟

    1. سلام بله برادر امکانش هست همین مورخه ۲۴ مهر ماه یکی از بچه ها تونست تجدید عقیدتی بگیره ولی متاسفانه میگن برای کسانی که تجدید عقیدتی میشن خیلی سخت میگیرن تو مصاحبه عقیدتی دوم. انشاءالله موفق باشید

  4. این مراحل در عمل صرفا بوروکراسی عذاب آور اداریه! خود من بخاطر پوشیدن جین و تراشیدن ریش در دروه دانشجویی رد کردند درحالی که تمام مراحل تا مصاحبه عقیدتی رو طی کردم! وقتی که ظاهر و آرایش ملاک بشه ریاکاری رشد میکنه! شایسته سالاری خیلی وقته رخت بربسته.

    1. یکی از فانتزیام اینه که امسال آزمون مشاوران شرکتو کنمو قبول بشم ولی واسه مصاحبه بگم نمیخواممممم والا با این نوناشون😂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا