عضويت در کانال تلگرام اختبار
جمعه , ۳ اسفند ۱۳۹۷
کانال تلگرام پایگاه خبری اختبار فراخوان کارنامه آزمون وکالت 97 موسسه دوراندیشان بنر آگهی ممتاز
آخرین مطالب
خانه » قوانین و مصوبات » مصوبات » طرح حمایت غذایی از گروه‌های کم درآمد جامعه

مشاوره رایگان موسسه جی5 برای وکالت قضاوت ارشد و دکتری

طرح حمایت غذایی از گروه‌های کم درآمد جامعه

Share Button

طرح حمایت غذایی از گروه‌های کم درآمد جامعه

مصوب ۱۳۹۷/۰۸/۰۲ هیات وزیران

هیأت وزیران در جلسه ۱۳۹۷/۸/۲ به پیشنهاد مشترک وزارتخانه­های تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان برنامه و بودجه کشور و به استناد اصل یکصد سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران طرح حمایت غذایی از گروه­های کم­درآمد جامعه را به شرح زیر تصویب کرد:

ماده۱ـ سازمان برنامه و بودجه کشور مجاز است به منظور حمایت از گروه­های کم درآمد جامعه و تأمین بسته‌های حمایتی برای گروه­های زیر در قالب واریز به حساب سرپرست خانوار از طریق حساب­‌های بانکی متصل به یارانه‌های نقدی اقدام کند:

الفـ خانوارهای تحت‌پوشش و پشت‌نوبتی کمیته امداد امام‌خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور.

بـ خانوارهای تحت پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران.

پـ خانوارهای با درآمد ماهانه کمتر از سی میلیون ریال در گروه­های کارگران ساختمانی، قالی­بافان و شاغلان صنایع دستی، مشاغل آزاد و خویش­‌فرمایان، رانندگان بین­ شهری و درون‌شهری، زنبورداران، کارگران باربر، شاغلین کسب و کارهای خانگی، کارگران کارگاه­ های متفرقه، عشایر و روستاییان، بازنشستگان، دریافت­‌کنندگان بیمه بیکاری و سایر گروه­های مشمول که توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شناسایی می­‌شوند.

تـ سایر خانوارهای کم­‌درآمد با درآمد ماهانه کمتر از سی میلیون ریال که درخواست آنها پس از بررسی توسط کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور پذیرفته می‌شود.

تبصره ـ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی موظف است با استفاده از اطلاعات در اختیار از طریق کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور به درخواست­ کتبی اشخاص موضوع بند (ت) ماده (۱) این تصویب­نامه پس از اجازه آنها به دسترسی وزارتخانه مذکور به حساب­های بانکی مربوط رسیدگی کند.

ماده۲ـ دستگاه­های اجرایی از جمله دستگاه­های موضوع آیین­نامه اجرایی تبصره (۱۴) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور موظف به ارایه اطلاعات مورد نیاز وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی می­‌باشند.

ماده۳ـ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نهادهای حمایتی موظفند اعتبار تخصیصی را براساس بُعد خانوار تنظیم و پرداخت نمایند.

ماده۴ـ منابع مالی مورد نیاز این تصویب‌نامه از محل مابه‌التفاوت تسعیر قیمت خوراک کارخانه‌های پتروشیمی و پالایشگاه‌ها نسبت به متوسط نرخ سامانه نیما و تغییر قیمت گاز مصرفی کارخانه‌های فولاد تأمین می‌گردد. وزارت نفت موظف است با تحویل خوراک کارخانه‌های پتروشیمی‌ و سوخت کارخانه‌های فولاد، مابه‌التفاوت قیمت را دریافت و به حساب ویژه‌ای نزد خزانه‌داری کل کشور که به نام سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها افتتاح می‌شود، واریز کند. سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها موظف است متناسب با اعلام سازمان برنامه و بودجه کشور، اعتبار مربوط به اجرای این تصویب‌نامه را برای تأمین بسته‌های حمایتی به حساب ذی‌نفعان واریز کند.

ماده۵ـ سازمان برنامه و بودجه کشور موظف است تا سقف مبلغ نود هزار میلیارد (۰۰۰ر۰۰۰ر۰۰۰ر۰۰۰ر۹۰) ریال از منابع موضوع بند (۴) را صرف اجرای این تصویب‌نامه نماید و مازاد بر سقف یادشده را صرف حمایت از تولید، اشتغال و قراردادهای پیمانکاران کند.

ماده۶ـ اعتبار واریزی موضوع این تصویب­نامه برای همه اشخاص و خانوارها صرفاً برای خرید کالاهای سبد حمایتی مصوب کارگروه متشکل از وزارتخانه‌های تعاون، کار و رفاه اجتماعی، صنعت، معدن و تجارت و جهادکشاورزی قابل استفاده است.

ماده۷ـ دستورالعمل اجرایی این تصویب­نامه در کارگروهی با مسئولیت سازمان برنامه و بودجه کشور و با همکاری وزارتخانه­های تعاون، کار و رفاه اجتماعی، جهادکشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، نفت، امور اقتصادی و دارایی و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران تهیه و ابلاغ می­‌شود.

ماده۸ـمسئولیت حسن اجرای این تصویب­نامه بر عهده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است. 

معاون اول رئیس‎جمهور ـ اسحاق جهانگیری

 

اپلیکیشن قانون در جیب شما
← برای عضویت در کانال تلگرام اختبار اینجا کلیک کنید →
← برای عضویت در خبررسان تلگرام اختبار اینجا کلیک کنید →
← برای عضویت و پیگیری صفحه اینستاگرام اختبار اینجا کلیک کنید →
← برای دریافت تازه ترین مطالب، در خبرنامه ایمیلی اختبار عضو شوید

لینک کوتاه این نوشته: https://www.ekhtebar.com/?p=42580

یک نظر

  1. پس خدا به گروه های کم درآمد جامعه رحم کنه

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*