انتشارات استیناف ناشر کتب حقوقی پایگاه خبری وکلا پرس

شرایط اختصاصی بعضی کانون‌های وکلا در آزمون وکالت ۹۶

شرایط اختصاصی بعضی کانون‌های وکلای دادگستری در آزمون وکالت سال ۱۳۹۶

پایگاه خبری اختبار- در پی انتشار آگهی آزمون پذیرش متقاضیان پروانه کارآموزی وکالت کانون‌های وکلای دادگستری ایران سال ۹۶، بعضی از کانون‌های وکلا شرایط اختصاصی مورد نظر خود را اعلام کردند.

این شرایط اختصاصی بر اساس آنچه تاکنون از سوی کانون‌های وکلا اعلام شده به شرح زیر است:

کانون وکلای دادگستری البرز

۱- بر اساس تصمیم مورخه ۱۳۹۵/۳/۹ هیأت مدیره تعیین محل اشتغال به وکالت پس از اتمام دوره کارآموزی و قبولی در آزمون اختبار، بر مبنای تلفیقی از نمره آزمون ورودی کارآموزی و نمره اکتسابی در آزمون اختبار خواهد بود.

۲- چنانچه پذیرفته‌شدگان ظرف مهلت ۳ ماه از تاریخ اعلام اسامی قبول شدگان نسبت به مراجعه به کانون و ثبت نام نهایی اقدام ننمایند قبولی ایشان کان لم یکن تلقی خواهد شد.

کانون وکلای دادگستری ایلام

ظرفیت کانون وکلای ایلام در آزمون وکالت ۹۶، ۲۵ نفر تعیین شده است که نیمی از این ظرفیت به داوطلبان بومی اختصاص دارد.

کانون وکلای دادگستری خوزستان

پذیرفته‌شدگان باید بومی خوزستان باشند، با رعایت:

 الف) محل تولد براساس اسناد سجلی یکی از شهرهای خوزستان

ب) پنج سال آخر منتهی به آزمون را در استان خوزستان سکونت مستمر داشته باشد.

کانون وکلای دادگستری زنجان

۱.این کانون، صرفاً دارندگان مدارک تحصیلی موضوع ماده ۲ قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت دادگستری که دارای مدرک کارشناسی پیوسته از مراکز دانشگاهی معتبر می‌باشند را پذیرش خواهد نمود.

۲.دارندگان مدارک کارشناسی ناپیوسته حقوق با مدرک کاردانی مرتبط به شرط آنکه واحدهای دروس دوره کارشناسی حقوق را منطبق با سرفصل اعلامی از سوی وزارت علوم گذرانده باشند مجاز به شرکت در آزمون هستند. اعلام نتایج نهایی پذیرفته‌شدگان منوط به احراز شرایط مندرج در این بند توسط کانون وکلای دادگستری زنجان خواهد بود.

۳.این کانون با انتقال محل کارآموزی پذیرفته‌شدگان به حوزه کانون‌های دیگر و از سایر کانون‌ها به این کانون، به هیچ عنوان حتی به صورت میهمان موافقت نخواهد کرد.

۴.کارآموز پذیرفته‌شده در این کانون باید در شهر محل کارآموزی سکونت داشته باشد.

کانون وکلای دادگستری فارس و کهگیلویه و بویراحمد

حسب مصوبه کمیسیون نیاز موضوع ماده ۱ قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت ظرفیت پذیرش کارآموزان وکالت حوزه کانون ولای دادگستری فارس – کهگیلویه و بویراحمد در سال ۱۳۹۶ تعداد ۱۲۵ تن تصویب و اعلام که ۸۰ تن از مجموع قبول‌دگان، سهمیه استان فارس و ۴۵ تن سهمیه استان کهگیلویه و بویراحمد می‌باشد.

حسب مصوبه مورخه ۱۳۹۶/۵/۱۸ قبول‌شدگان از رتبه ۱ تا ۸۰ با احتساب ۳۰ درصد سهمیه ایثارگران واجد شرایط و ضوابط قانونی علمی به حوزه استان فارس و از رتبه ۸۱ تا ۱۲۵ با احتساب ۳۰ درصد سهمیه ایثارگران واجد شرایط و ضوابط قانونی علمی به حوزه استان کهگیلویه و بویراحمد اختصاص خواهد یافت.

نحوه محاسبه رتبه و معرفی قبول‌شدگان هر یک از حوزه‌های مذکور بدین ترتیب است که برای مثال هرگاه از مجموع ۱۲۵ تن ۳۷ تن دارای ضوابط قانونی و علمی استفاده از سهمیه ایثارگران باشند، ۳۴ تن به حوزه استان فارس و ۱۳ تن به حوزه کهگیلویه و بویراحمد اختصاص می‌یابند و بدین ترتیب بر اساس فرض مقرر در مثال مذکور از رتبه ۱ تا ۵۶ داوطلبان آزاد و رتبه ۱ تا ۲۴ قبول‌شدگان ایثارگر دارای شرایط ضوابط قانونی و علمی به استان فارس و به همین ترتیب از ردیف ۸۱ تا ۱۱۲ سهیمه آزاد و ۱۱۳ تا ۱۲۵ سهیمه ایثارگران دارای شرایط و ضوابط قانونی علمی به منطقه کهگیلویه و بویراحمد اختصاص خواهد داشت.

کارآموزان هر حوزه کلیه مراحل و تکالیف کارآموزی را در استان‌های مذکور انجام خواهند داد و پس از اخذ پروانه وکالت نیز در همان حوزه مستقر خواهند شد.

کانون وکلای دادگستری کرمان

بنا به تصمیم هیأت مدیره کانون وکلای دادگستری کرمان، پذیرش صرفا از طریق بومی‌گزینی خواهد بود.

کانون وکلای دادگستری همدان

الف- پذیرش کارآموزان بعنوان میهمان در حوزه این کانون و نیز انجام کارآموزی در سایر کانون ها بعنوان میهمان ممنوع می‌باشد.

ب- انتخاب شهر محل اشتغال مندرج در پروانه وکالت به غیر از مرکز استان (شهر همدان) می باشد و پذیرفته‌شدگان می بایست با توجه به انتخاب شهر محل اشتغال بر اساس اولویت، کارآموزی خود را نیز در آن شهر سپری نمایند.

۲-  کارآموزان به مدت ۳ماه از تاریخ صدور پروانه کارآموزی ممنوع از فعالیت وکالتی می باشند و در این مدت صرفا مشغول دوره کارآموزی خواهند بود.

کانون وکلای دادگستری یزد

حسب مصوبه مورخ ١٣٩۶/۰۵/٢۶ هیأت‌مدیره کانون به میزان ٢۰ درصد ظرفیت پذیرش تعیین‌شده توسط کمیسیون موضوع تبصره ماده یک قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت مصوب ١٣٧۶/۰١/١٧ به متقاضیان بومی واجد شرایط اختصاص یافته است.

  ملاک بومی بودن عبارت است از:

  الف) متولدین استان یزد با داشتن سابقه سکونت حداقل ۵ سال در استان یزد

  ب) متقاضیانی که در ١۰ سال منتهی به آزمون سال ١٣٩۶ به طور متوالی در استان یزد سکونت داشته‌اند.

  تبصره: شرایط فوق با ارائه اسناد مثبته و با تشخیص هیات مدیره کانون احراز می‌گردد.

 

برچسب ها

‫۵ نظرها

 1. ضمن سلام .

  در شرایط کنونی کشور چنین بنظر می رسد جهت انگیزش بیشتر تحصیل کرده های حقوق و حمایت از جوانان و دانشجویان عزیز دولت و کانون های وکلا زمینه را جهت جذب این قشر از عزیزان فراهم نموده و با اعمال شرایط خاص از سوی کانون های وکلا محدودیت ایجاد ننمایند .

 2. سلام
  ممنونم از اخبار به موقع و مفید شما
  کلا دور این کانونهارو باید خط بکشیم پس،من خودم بومی فارسم ولی ترجیح میدم بزنم مرکز یا بوشهر،دلم به یزد خوش بود که هر چی فکر میکنم میبینم غبر منطقیه غیر بومی بزنه یزد،چون هم خودشون نابغه هستن هم بومی و سهمیه…چیزی نمیمونه دیگه،که اونم برای خود حوزه یزد باید زیر ۱۵ باشی وگرنه میفتی شهرستان که هیچی نگم بهتره😑

 3. سلام .و خسته نباشید خدمت اختبار عزیز.
  کانون ها چششون شده چه خبر اخه مگه میخوایید وکلارو برای سازمان انرژی هستی استخدام کنید .اصلا وکالت ااستخدامی هم نیست و این همه ضوابط و شرایط.انوقت میرن گیج مشاوران..من سپاس گذارم از قوه قضاییه.بسیار بسیار خرسندم از ندبیر قضا.خدایا شکرت .

 4. سلام با تشکر فراوان از اطلاع رسانی های بسیار سریع و پر بارتان
  لطفا چنانچه
  نتیجه ی دعوی علیه مرکز مشاوران در دیوان عدالت اداری که قاضی دیوان از مجلس دو سوال پرسیده بود بدست تان رسیده مرقوم فرمائید خیلی برایم مهم وحیاتی است .ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن