کتابفروشی حقوقی دادبازار و خرید اینترنتی کتاب حقوق و آزمون وکالت و قضاوت با تخفیف

دو خبر مهم برای دانشجویان دکتری دانشگاه آزاد

زمان آزمون جامع دانشگاه آزاد متناسب با پایان کلاس‌های زبان تعیین خواهد شد

تعیین تکلیف دانشجویانی که واحدهای جبرانی را نگذرانده‌اند و قصد شرکت در آزمون جامع را دارند

پایگاه خبری اختبار- معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کرد زمان برگزاری امتحان جامع بعدی دانشگاه آزاد اسلامی متناسب با زمان پایان کلاس‌های زبان مشخص می‌­شود.

به گزارش اختبار به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر علیرضا رهایی گفت: جلسه شورای برنامه‌ریزی آموزشی و درسی در روز سه‌شنبه ۱۰مهرماه با بررسی چند دستور برگزار شد.

وی با بیان اینکه در این جلسه آئین‌نامه تبدیل وضعیت دانشجویان ایرانی غیربورسیه مشغول به تحصیل در خارج از کشور و انتقال آنان به واحدهای دانشگاه آزاد در داخل مورد بحث و بررسی قرار گرفت، اظهار داشت: پس از ارزیابی درباره نحوه سطح بندی دانشگاه‌های خارجی، نحوه ورود دانشجویان به دانشگاه، توزیع دانشجویان بین واحدهای دانشگاهی و تطبیق دروس گذرانده شده، این آئین نامه مصوب شد.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: پذیرش دانشجوی خارجی در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی، دیگر دستور جلسه شورای برنامه ریزی بود که مصوبه‌ای در این زمینه داشت که به زودی ابلاغ می‌شود.

دکتر رهایی با اشاره به درخواست برخی از دانشجویان دانشگاه‌های دولتی مبنی بر انتقالی به واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: نحوه تطبیق دروس گذرانده شده دانشجویان انتقالی از دانشگاه‌های دولتی به دانشگاه آزاد اسلامی مورد بحث و بررسی قرار گرفت که در نهایت مصوب شد با توجه به اینکه کیفیت دروس گذرانده شده در دانشگاه‌های برتر و سطح یک در حد مطلوبی است، این دروس عیناً پذیرفته شود و درمورد سایر دانشگاه‌ها براساس دستورالعمل مصوب، معادل‌سازی صورت گیرد.

وی با تأکید بر اینکه دروس جبرانی در مقطع دکتری باید در ترم‌های اول و دوم تحصیل گذرانده شود، اظهار داشت: واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی موظف هستند نسبت به این امر نظارت دقیق و جدی داشته باشند.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی به درخواست تعداد محدودی از دانشجویانی که دروس جبرانی خود را نگذارنده‌اند، اما درخواست ثبت‌نام برای امتحان جامع دارند، اشاره و تصریح کرد: در این جلسه به طور استثنا موافقت شد تا این دانشجویان در ترم جاری تا سقف ۶واحد درسی از دروس جبرانی خود را همزمان با امتحان جامع سپری کنند.

دکتر رهایی با بیان اینکه آزمون های زبان به دلیل وقفه ای که در برگزاری کلاس های زبان ایجاد شده، به تأخیر افتاده است، گفت: زمان برگزاری امتحان جامع دانشگاه آزاد اسلامی که قرار بود در آبان ماه سال جاری برگزار شود، متناسب با پایان کلاس های زبان مشخص می شود.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: افرادی که در آزمون جامع دانشگاه آزاد اسلامی قبول شده اند، اما در آزمون زبان موفق نبوده اند، نتیجه آزمون جامع آنها تا پایان دوره جدید کلاس های زبان همچنان معتبر است.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا