عضويت در کانال تلگرام اختبار
چهارشنبه , ۳۰ مرداد ۱۳۹۸
انجمن علمی آیین دادرسی مدنی ایران صفحه اینستاگرام پایگاه خبری اختبار ماهنامه حقوقی وکلا-جلد-دوم
آخرین مطالب
خانه » آزمون های حقوقی » آزمون سردفتری » دستور موقت دیوان عدالت اداری برای توقف فرایند مصاحبه و جذب پذیرفته‌شدگان آزمون سردفتری

هوالوکیل فروشگاه کتب حقوقی بسته های جامع سرعتی آزمون قضاوت و وکالت موسسه جی5

دستور موقت دیوان عدالت اداری برای توقف فرایند مصاحبه و جذب پذیرفته‌شدگان آزمون سردفتری

Share Button

رسیدگی به ماهیت شکایت ادامه دارد

پایگاه خبری اختبار- شعبه دیوان عدالت اداری با صدور دستور موقت مبنی بر توقف فرایند مصاحبه و جذب پذیرفته‌شدگان آزمون سردفتری ۹۷ موافقت کرد.

به گزارش اختبار، این قرار در پی شکایت برخی معترضان به نتیجه آزمون سردفتری اسناد رسمی روز ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ و با عنایت به گزارش سازمان بازرسی کل کشور درباره این آزمون صادر شده است.

متن قرار صادره به شرح زیر است:

گردشکار: شاکی با طرح شکایت به خواسته فوق بیان داشته است که سازمان ثبت اسناد در آزمون سال ۹۷ قبل و بعد از آزمون مرتکب تحلفاتی شده است که مفاد بندهای آگهی از جمله بند ۷ و ۴ تذکرات مهم و انتخاب مؤسسه برگزارکننده آزمون و تغییر ظرفیت شهرها و اعلام ممنوعیت برای ثبت‌نام بعضی مشاغل و عدم اعلام شهرهای آزمون رعایت نشده و موارد حفاظتی عدم استاندارد سؤالات و عدم سؤالات فقه مربوط به اهل سنت و اقلیت دینی حین آزمون و تأخیر در اعلام نتیجه، اعلام اسامی برابر ظرفیت، عدم انتشار کارنامه، حذف پذیرفته‌شدگان مشاغل ماده ۱۵ دفاتر اسناد رسمی رعایت نشده است و تقاضای دستور موقت و توقف عملیات اجرایی را نموده است که با عنایت به مفاد شکایت و شکایت‌های متعدد مطروحه مشابه به شرح آتی اتخاذ تصمیم می‌نماید.

قرار دیوان

نظر به این که مطابق مواد ۳۴ و ۳۵ قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری صدور دستور موقت مبنی بر توقف اجرای تصمیمات و اقدامات و یا الزام به انجام وظیفه منوط به احراز ورود خسارت است که در آینده جبران آن غیرممکن است و چون دلایل و مستندات ارائه شده به جهت عدم امکان مشارکت سایر واجدین شرایط در آینده غیرممکن بوده لذا فوریت امر احراز می‌گردد که بنا به مراتب و گزارش ۱۳۹۸/۲/۳ سازمان بازرسی کل کشور دستور موقت توقف عملیات ادامه روند استخدام از جمله مصاحبه و صدور حکم سردفتری پذیرفته‌شدگان صادر و اعلام می‌گردد.

صدور دستور موقت تأثیری در اصل و ماهیت موضوع ندارد. مقرر می‌دارد دفتر پس از ابلاغ تبادل لوایح به نظر برسد.

← برای عضویت در کانال تلگرام اختبار اینجا کلیک کنید →
← برای عضویت در خبررسان تلگرام اختبار اینجا کلیک کنید →
← برای عضویت و پیگیری صفحه اینستاگرام اختبار اینجا کلیک کنید →
← برای دریافت تازه ترین مطالب، در خبرنامه ایمیلی اختبار عضو شوید

لینک کوتاه این نوشته: https://www.ekhtebar.com/?p=47387

۲۴۰ نظر

 1. سلام
  بنده دوبار برای به سازمان ثبت اسناد واملاک کشور پیام دادم که کارنامه ام رابرایم ارسال کنید ونامه راخطاب به ریس سازمان وقت هم نوشتم ولی ارسال نکردند. ایشان در در سایتها ومصاحبه اعلان نمود هرداوطلبی کارنامه خواسته برایش ارسال نمودیم یا حضوری برایش پرینت گرفتیم . وقتی ایشان اعلام میکند از پذیرش ۹۰۰ نفر ۳۰۰ نفراختصاص به سهمیه دار تعلق دارد .تکلیف مابقی چیست فرض مثال در شهری سهمیه داری ثبت نام کند و ۵ متقاضی دیگر همان شهر را انتخاب کند معیار گزینش چه جور بوده ؟؟؟ ملاک نمره بوده یا سهمیه طرف

 2. سلام خدمت همه دوستان موافق و مخالف و منتقد و همه
  تا زمانی که آقای خدایان اعلام نظر نکرده بود و تاییدی بر صحت آزمون نذاشته بود شاید امیدی به ابطال داشت ولی وقتی رئیس جدید سازمان نیز سیر مراحل آزمون رو تایید کرد دیگه مشخص شد که خبر خاصی نخواهد شد. چون این احتمال وجود داشت که با تغییر مدیریت، یک سری تحولات در پیش باشه اما با این صحه ی ریس جدید همه چیز پنبه شد.
  از طرفی در متن مصاحبه گفتند صحت برگزاری آزمون با حفاظت اطلاعات قوه قضاییه بوده و خود سازمان ثبت در اجرا نقشی نداشته است.همچنین شرکت برگزار کننده هم مورد تایید قوه قضاییه هست.پس دیگه طرف دیوان عدالت سازمان ثبت نیست و با حفاظت اطلاعات قوه قضاییه درگیر خواهد بود.
  حالا اگه در مواردی هم تخلفی صورت گرفته مثلا ظرفیتی خارج از دفترچه اولیه اضافه شده یا در حوزه ای سهمیه ای اعمال شده یا نشده به همون مورد رسیدگی میشه که مبطل کلی آزمون نخواهد شد.اینجور نیست که حالا برای یک یا چند تخلف کل فرایند رو ابطال کنند.
  چون ابطال چنین آزمونی به سادگی نیست.اولا چند ده میلیارد هزینه بر دست دولت می گذارد برای برگزاری مجدد. دوم حقوق مکتسبه برای افراد قبول شده ایجاد شده است. سوم اینکه اعتماد عمومی سلب خواهد شد و تضمینی نیست در صورت اجرای مجدد دیگر معترضی نباشد و این بدعتی خواهد شد که هر آزمونی برگزار شد فوری درخواست ابطال بدهند و …..
  البته به قول قدیمی ها صبح میشه معلوم میشه!

 3. سلام دوستان کسی اطلاعی داره راجب اینکه نمره احکام برای اهل تسنن محاسبه نشده ؟آیا از سازمان به کسی اعلام شده یا توی رسانه ها اعلام شده لطفاً جواب بدید برام خیلی مهم وحیاتی هستش

 4. دوست گرامی آقا یا خانم مدافع، چه لزومی داره که سایت اختبار هویت و نشانی معترض به آزمون رو برا شما مشخص کنه در ثانی خود فرد معترض جهت امنیت خودش خواسته که هویتش مشخص نشه و این موضوع به من و شما ربطی نداره!

 5. سلام بر دوستان.برای احقاق حق معترضین حداقل حقی که میشود قائل شد این است که باید دو برابر ظرفیت به مصاحبه دعوت شوند چرا که جزو شرایط ازمون بوده و مطابق با قانون تخلف از شرط نمیتوان کرد و هچنین حوزه هایی که در آگهی ازمون اعلام نشده بود و بعد از اعلام نتایج اضافه گردیدند به نظر صدور پروانه برای تاسیس دفترخانه فاقد وجاهت می باشد.

  • هرگز چنین شرطی در آگهی آزمون نبوده.در روز آزمون یک معاون ثبت چنین احتمالی را مطرح کرد و پیگیری هم نشد.حالا شما از هیچ می خواهید نتیجه بگیرید؟!

   • عجله نکن آقای سعیدی.دیوان نه منم نه شما که فقط نفع شخصیمون رو در نظر میگیریم و نظر میدهیم.دیوان بر اساس قانون و عدالت حکم صادر خواهد کرد .

   • پس شما آگهی زمان ثبت نام را مطالعه نکرده اید!!!

   • حالا اگه همون معاون میگفت که دو برابر ظرفیت نمیگیریم ولی بعد از اون حرف احتمالی دو برابر میگرفتن که بازم دوستان خودشون رو شرحه شرحه می کردند که معاااااون گفته دوبرابر نمیگیریم و ما قبولی صدرصدیم چون معاااون ثبت گفته .چرا دو برابر گرفتن …

 6. من به نوبه ی خودم از تمامی عزیزانی که پیگیر ابطال این آزمون هستن تشکر میکنم لطفا عزیزانی که پیگیر هستن دنبال برگزاری ازمون توسط یه نهاد معتبر باشن و روی این موضوع بسیار تکیه کنن که آزمون رو سازمان سنجش برگزار کنه… سالانه این همه آزمون اعم از آزمون ورودی دانشگاه ها در تمامی مقاطع تحصیلی و… آژمون استخدامی و وکالت و … همه این ها رو برگزار میکنه و هیچ مشکلی نیست و فقط توی برگزاری آزمون سر دفتری ناتوان بوده؟
  لطفا پیگیر این موضوع هم باشید دوستان.

  • بد نیست بدانید بجر یکی دو مرحله همه آزمونها را خود سازمان ثبت زیر نظر حفاظت قوه قضاییه برگزار می کرده است. به سوابق آزمونها مراجعه کنید لطفا.خود من هم معتقدم از این به بعد باید آزمونها به طور کامل به متولی اش سپرده شود.گذشته ها که گذشته.

 7. قبولی وکالت مشاوران و قضاوت.قبولی سردفتری

  خانم زنده دل چنتا کامنت گذاشتم یه ماهه در دست بررسیه

 8. قبول شده

  شما که میگید ازمون باید ابطال بشه من اززمان ورود به دانشگاه تمام علاقم سردفتری بوددانشگاه روتمام کردم ومنتظرازمون بودم بعداعلام ثبتنام باتمام جدیت خوندم وقبول شدم واقعابازحمت قبول شدم اگه باطلش کنن بازم امتحان میدم وقبول میشم

  • نگران نباشید. دیوان که بر اساس کامنتهای این سایت رای صادر نمی کند.گیریم رای هم بدهد مکانیزم اعتراض هست.البته انصاف و منطق حکم می کند که حوزه هایی که کد انها در آگهی اولیه نبوده و بعدا اضافه شده همگی حذف شوند. شرایط آگهی برای همه باید مساوی باشد.شاید کسانی تمایل می داشتند ان حوزه ها را انتخاب کنند. ما مدافع حق هستیم.

 9. دوستان کسی از طریق سازمان ثبت یا دیوان پیگر نشده آیا خبری هست؟
  با کدوم مدرک میخاییم بریم جلو ؟
  اونا قطعا با مردک رتن جلو و بارزسی رو قانع کردن؟

  • مطابق قانون دستور موقت نشان از حقانیت ذینفع دستور نیست. حق باید بر مدارش بنشیند.اگر تخلفی شده متخلف تاوان بدهد.حوزه هایی که بعدا اضافه شده باید حذف شوند.اما صلاحیت سازمان بازرسی و دیوان عدالت در رسیدگی به این پرونده خود زیر پرسشی متقن قراردارد.

 10. دوست گرامی آقای سعیدی، وظیفه شما فعلا تمکین به قانون و دستور مقام قضایی هستش و الکی جو رو متشنج نکنید این تحلیل شما هم در حد خیلی ضعیف می‌باشد، حالا مثلا اگه به جای احکام و معارف در دستور موقت واژه (فقه) بکار برده شده آیا این شد تحلیل؟! با توجه حجم زیاد پرونده در محاکم تهران و مخصوصاً دیوان عدالت اداری این اشتباهات که غالبا اشتباهات تایپی یا سهوی هست هیچ خللی به مبانی دستور موقت وارد نمی‌کنه! با توجه به همین یک نکته که برای کل داوطلبان در آزمون، احکام و معارف امامیه رو آوردند یعنی تخلف در اکثر حوزه‌ها! و در نتیجه انجام مصاحبه یعنی تضییع کردن حقوق هزاران داوطلب چه اهل سنت و چه تشیع! بنابراین، مبانی صدور دستور موقت کاملا صحیح است بنابراین، این تحلیل‌ها و استدلال‌های اشتباه شما نه به درد خودتون میخوره و نه دیگران. در ثانی سواد مقام قضایی در چگونگی اعمال صلاحیت خود از من و شما بیشتر است! بنابراین، الکی جو دادن و متنشج کردن ذهن داوطلبان آزمون اعم از قبول شدگان و معترضین یک امر بسیار اشتباه است! لذا، شما نیز مانند سایرین منتظر رأی قطعی دیوان عدالت اداری باشید. موفق و پیروز باشید.

  • اولا همه باید به قانون تمکین کنند.از جمله وکلای محترم.در مورد واژه اشتباه فقه در متن دستور چندجا توضیح دادم این مساله سهو یا اشتباه تایپی نیست.ایرادی متقن به دادرس است و از کم دقتی ایشان حکایت می کند.باید بررسی می کردند شاید از مشترکات پرسش مطرح شده است.غیر مشترکات را حذف می کردند. اینکه روشن ومتعارف است.چرا در آزمون وکالت نمی گوییم که در پرسشهای اصول فقه بحث حقوق عامه مطرح نیست؟ اما اینکه سواد چه کسی از چه کسی بیشتر است را نمی شود با مبنا قراردادن تنها یک دستور موقت داوری کرد.این اشتباه مستمر شما در مورد ارزیابی هاست که در اندیشه ات ریشه دوانده. بعد هم اینکه نقد که ایرادی ندارد.جو را متشنج کردن یعنی چه؟ مگر در ورزشگاه نشسته ایم و ترقه اکلیلی منفجر می کنیم؟! یک سایت معتبر حقوقی است .در حال بحث هستیم.ایرادش کجاست؟

 11. مطالبه ما ااحقاق حق هست واین ک نمرات اکتسابی اعلام شود بعضی از افراد از اعلام نمرات بسیار واهمه دارند کسی ک تقلبی نکرده عالی زده واقعا چرا واهمه دارد من دقیقا نمرات اکتسابی خود را میدانم و زمانی ک اعلام کردن برای دوستان هم منتشر میکنم باشد ک عزیزانی ک دم از هوش استعداد ذاتی میزنند منتشر کنند واقعا چهره شان دیدنی است من نمیترسم میگویم باید منتشر شود کارنامه ها ولی انگار بعضی عزیزان خیلی ترسیده اند و ب سایت خوشنام اختبار هم تهمت میبندن کاش ب جای فرا کنی دوستان کمی انصاف هم داشتن بی دلیل تهمت نمیزدن وسراخر ب دوستانی ک در تهران نیستن یا وقت ندارن میگویم ک فاصله دفتر من تا دیوان ۱۵ دیقه هست وتا اخر پیگیری میکنم اصلا حرفه وکالت برای احقاق حق انتخاب کرده ام باور کنید ب دنبال نفع شخصی هم نیستم ولی واقعا این ازمون تخلفات فراوانی داشت واین ک حق گرفتنی است والسلام…

 12. از اتهام و شائبه ذینفعی یا حسادت اختبار همین نکته بس که پیگیر شفایت و صداقت هست اما رای رو گذاشته که همه مستنداتش رو مخفی کرده که قابل پیگیری نیست.
  حالا شما استدلال خودتون دارین و سازمان ثبت هم استدلال خودش!
  ولی خب فعلا قدرت تبلیغ شما بیشتر از ما هست.
  ما ۱۰۰۰ نفریم و شما ۹۹ هزار نفر

  • دوست گرامی در باره خبررسانی با انصاف داوری کنیم.اختبار اشتباهی نکرده تا این لحظه.پیشداوری شایسته نیست. خبررسانی نه تنها ایرادی ندارد بلکه باید با دقت و قوت انجام گیرد. باید اخبار مربوط به حقوق داوطلبین آزمونها را از پستوها بیرون کشید و در علن به همه گفت تا راهی برای تخلف کسی باقی نماند.این به نفع همه است.کل جامعه از آن سود می برد دوست من.

 13. با سلام خدمت دوستان قبول شده در آزمون پیش نهاد من برای پیگیری حق قبول شد ها تشکیل یک گروه در وات ساپ برای هماهنگی میباشد

 14. سعیدی منم سمپادی بودم! ولی به جای فرافکنی (از طریق به زیر سوال بردن موارد مشابه که صد البته آزمون وکالت و فرایند برگزاری و اعلام نتایج و… با سردفتری و مشاوران و حتی قضاوت قابل قیاس نمیباشد)، معترف باش که ایرادات بسیاری در آزمون سردفتری وجود داشت که آزمون وکالت در برابر آن یک آرمان شهر تلقی میشود. من پیش از این هم گفتم و الان نیز تاکید میکنم که شما از آن دست انسان ها میباشید که متاسفانه سوزن ته انبار را می بینند اما جوالدوز جلوی چشمانشان را خیر!!!

  • از اطلاق واژه تیزهوشان در ان نظر هدف طنزآلود داشتم.نظرم به مجموعه سمپاد نبود دوست گرامی.ضمنا من هم ذره بین در دست دارم هم تلکسوپ!نظراتم را دقیق بخوان معترف خواهی شد.

 15. قبولی وکالت مشاوران و قضاوت.قبولی سردفتری

  اینایی ک میگن کانون کانون وکلا
  امسال خود بنده کانون وکلا شرکت کردم رتبه تک رقمی هم آوردم منتها از ی عده ی ربع زودتر برگه ها گرفتن ی عده موندن چنتا از کلا ی ربع فقط از رو هم تست زدن هرکی بهرکی محض
  موضوع هم گزارش کردیم ولی هیییییچ اتفاقی نیفتاد اصن نماینده سازمان سنجش رفته بود بیرون حین جلسه.
  خلاصه میگن انقد کانون رو گنده نکنید .ما همه راههارو رفتیم.
  مرکز مشاورانم و آزمونش خاطر همه هست ک با چ وضعیتی برگزار شد.

  • ما چیزی را به قول خودتان “گنده” (عجب واژه ی نا متعارفی را به کار بردی) نمیکنیم بلکه در مقام قیاس با سایر آزمون ها و شیوه ی برگزاری آنها راجع به وکالت نظر داده ایم.

 16. اولا عزیزان تهمت ب سایت اختبار نزنند ک برای همه مشخص شده ک این سایت همیشه اخبار رابا صداقت و بدون این ک بخاهد ازگروهی حمایت کند منتشر کرده واقعا از اختبار کمال تشکر دارم در ضمن انقدر پیگیر این ازمون میشوم تا ابطال شود ب قول دوستمان وکیلی هستم ک پرونده گیرم نیامده ولی این پرونده ب سرانجام میرسانم فقط ب خاطر عزیزان چون خودم نمیخاستم ک دفتر ثبت بزنم وارد این شغل شوم ب قدر کافی در وکالت سرم شلوغ هست فقط محک علمی ان برایم مهم بود اما از انجا ک بنده نمیتوانم تحمل ب عدالتی داشته باشم ابطال این ازمون میخاهم تمام تلاشم هم میکنم

  • با سلا م خدمت دوستان
   من امروز پیگیر موضوع شدم و از یکی از دوستان در دیوان عدالت مفصل در مورد دستور موقت صحبت کردیم گفتن کسانی که احتمالا فکر کردن حقشون در حوضه ای که آزمون دادن وپایمال شده باید مستندات خودشون روارایه کنن در غیر این صورت دیوان رد خواهد کرد وباید دلیل محکم داشته باشن ودیوان نمتونه با یک سری ادعا که مشخص نیست منشا اونها از کجاست تصمیم ابطال بگیره واین رو گفت سازمان ثبت دلایل قانع کننده ای وبا مدرک به اونها داده که این مدارک هم خیلی قانع کننده بوده برای اونها آیا کسی از دوستان مدرک قابل توجهی داره لطف کنه ما رو هم در جریان بذاره ممنون میشیم تا براش هماهنگ کنیم (مدرک قابل استناد نه اون ده مورد اعتراضی که قبلا داشتیم )

  • قبولی سردفتری97

   خانم زنده دل شما هم بدتون نمیاد آب به آسیاب این مخالفان و معترضان بریزید.شما هم تمام تلاشتو بکن تا این آزمون ابطال بشه.ولی چه شما چه زنده دل چه افرادی دیگه امثال مدعیان که جملات قلمبه سلمبه مینویسن،نمیتونید این آزمونو ابطال کنید.این شما و این گوی و این میدان

  • جناب mas شما که اینقدر زرنگ هستید و و به دنبال حقوق مردم هستید توی این کشور این همه مردم گرفتار و مشکل اساسی از قبیل گرونی و غیره دارند چرا شما نمیرید یقه اون عوامل و مسبب این بدبختی ها را بگیرید که کلیک کردی روی ۹۶۰ نفر از قبول شده های آزمون که به خدا قسم همشون با زحمت و تلاش و مطالعه قبول شدن ، به خدا ما قبول شدگان حدود یک ماه پیش رفتیم جلو در سازمان واقعا اگه می آمدید این قیافه های مظلوم و معصوم و زحمت کشیده این قبول شدگان که همه از قشر متوسط و زحمت کش این جامعه بودند را می دیدید به خدا سرت می انداختی پایین و می رفتی و برای همیشه موضوع ابطال را فراموش می کردی.

   • عزیز‌قبول‌شده‌البرز‌من‌بانظر‌شماکاملا‌موافقم‌چراکه‌خود
    بنده‌نیزازهمین‌قشر‌کم‌درآمدجامعه‌هستم‌که‌برای‌قبولی‌دراین‌آزمون‌سه‌سال‌‌زحمت‌کشیدم‌

  • متاسفم برای نوع ادبیاتتون .شما با مجوز وکالتتون چطور حق را از ناحق تشخیص میدد الله اعلم ……امیدوارم اختبار این پست رو سانسور نکنه

  • باسلام خدمت همه عزیزان البته چه قبول شده و قبول نشده .سازمان بیایید یک فرصت مجدد به افراد معترض بدهد و ازشون بخاهد در یک سامانه ثبت نامشان کند و ازشون آزمون مجدد بگیرد و باتوجه به تعداد ثبت نام شدگان معترض سهمیه مجزا تعیین کند شاید بشود فرق بین دوغ و دوشاب مشخص گردد پس دیگه این همه کل کل هم نباشد ……از مدیر محترم سایت انتخاب خواهش میکنم نظر من رو بذارید

 17. دوست گرامی آقای سعیدی، من علاوه بر جنابعالی در یک نظر جواب دیگران را هم داده‌ام در خصوص آزمون سردفتری!

 18. به قول خودتان خیلی برای امر حاکمیتی مانند جذب قضات سخت می‌گیرند و دقت به خرج می‌دهند بنابراین، در کار قضا دخالت نکنید بهتر است آقای سعیدی عزیز.

 19. چرا کسی به آزمون های برگزار شده توسط سازمان سنجش اعتراض نمیکنه؟
  چون وقتی آدم ببینه شفاف قبول نشده اعتراضی هم نمیکنه مثلا من میدونم چون مدنی ۲۰ درصد زدم در نتیجه ترازم کم شده و قبول نشدم اما وقتی بهت فقط میگن جنابعالی قبول نشدی بدون هیچ نمره و ترازی آدم شک میکنه کم بی قانونی و انسان متخلف توی کشور هست؟بحث ما سر قوه قضاییه نیست قطعا قوه و روسای مربوط میخواسته آزمون پاک و سالم برگزار بشه اما چون به دست آدم های غیر دولتی افتاده موجبات تخلف هم فراهم شده
  وقتی سوالات پلمپ نیست و کلی سوال مثلا از تهران تا کرمانشاه اومده من از کجا بدونم و از کجا مطممئن باشم که یکی دو تا از این سوالا رو به بیرون ندادن؟چون همیشه تعداد زیادی غائب هستن و هیچکس هم شک نمیکنه!اون هم در شرایطی که خود شهر تهران با این عظمت ۲ نفر میخواست مابقی شهرها بماند
  آزمون باید ابطال بشه و یک آزمون با موارد و ضوابط و شرایط مشخص توسط سازمان سنجش برگزار بشه

 20. تخلف در زمان اعلام نتایج برای همه اشکار شد قبل ان که نمی توان بی دلیل اعتراض کرد قبولی چند نفر از یک خانواده در حوزه ای که اصلا ثبت نام نداشت ،اعلام برابر ظرفیت که برخلاف اگهی ثبت نام است وعدم ارائه کارنامه و نمرات متعارض اعلام شده که سازمان ثبت میتوانست از همه رفع ابهام کند و گفتند صلاح نبود نمرات را اعلام کنیم ؟!!!!

 21. م .رجب خواه از لنگرود

  با سلام واحترام خدمت مسول محترم سایت حقوقی اختبار
  عدم انتشار کارنامه در آزمون سردفتری ۹۷ هیچ وقت شبهه از اذهان متقاضی چنین آزمونن مهمی را رفع نمیکند. بماند پذیرش افراد نسبت به شهرهایی که در آگهی درج نشده و بعضی از متقاضیان نسبت به آن معترضند . حال کارنامه صادر کنند حداقل تکلیف ۸۰درصد مشخص شود .

 22. بعد از صدور دستورموقت رسیدگی خارج از نوبت خواهد بود..مامنتظریم شما هم منتظر باشید..

 23. دوست گرامی آقای علی، مگه حق شامل مرور زمان هستش؟! ذیحق حقش رو دوست داشته بعد از اعمال نتایج اعمال کند و قانون هم این اختیار رو به ذینفع داده و چگونگی زمان اعمال حق به من و شما ربط نداره!

 24. دوست گرامی آقای سجاد، من وکیل کانون وکلای دادگستری مرکز هستم و نه آزمون دادم و نه در آینده ام آزمون خواهد داد!

 25. آقایان چرا همه اعتراضات بعد از اعلام نتایج شروع شد چرا قبل از آن هیچ اعتراضی نکردید چون فکر می کردید که قبول میشید
  یکی از مواردی که شما می گید از افراد شاغل در آگهی سلب حق شده و نتونستند شرکت کنند چرا اون موقع شکایت نکردید
  میگید شهرهای محل امتحان دیر اعلام شد و مشکل ایجاد کرد چرا اون موقع اعتراض نکردید یا اگه به قول شما سوالات و پاسخنامه ها پلمپ نبود چرا بعد از اعلام نتایج گفتید مثل آزمون دستیار پزشکی که دو سه روز بعد از آزمون ابطالش کردن
  حالا تخلفات دیگه ای هم که نام می برید کدوم یک نفس آزمون رو زیر سوال می بره مگه سوالات خرید و فروش شده یا کسی تقلب کرده
  اگه هم ظرفیت شهری کم و زیاد شده چرا به همه شهرها تسری میدید و آزمون رو زیر سوال می برید
  سایر چیزهایی هم که میگید مثل عدم انتشار کارنامه و اختلال در سیستم و عدم انتشار پاسخنامه و تاخیر در اعلام نتایج مگه خدشه به آزمون وارد می کنه
  بله حق شماست که پیگیر باشید تا ابهامات برطرف بشه و خود ما هم شدیدا از شفافیت استقبال می کنیم چون ما بیشتر از هرکسی از این عدم شفافیت سازمان ضربه خورده ایم
  ولی انصاف داشته باشید

  • کسی نگفت چرا قبل از اینکه جوابها بیاد اعتراض نکردید احتمالا فکر میکردن قبول میشن . الان دوباره می خوان شانس خودشون رو امتحان کنن واز آب گل آلود شاید ماهی دشت شود ولی خوتون رو خسته نکنید نهایتا هر کسی که فکر میکنه که در حقش ظلم شده باید مدرکی محکمه پسند برای ادعاش رو کنه که در اون حوضه مورد نظر که امتحان داده حق اون بوده که قبول شه نه اون شخص قبول شده.این رو یکی از دوستانم در دیوان عدالت گفتن گفتم بد نیست دوستان در جریان باشن با تشکر

  • درود بر شما علی آقا با دوکلمه حرف حسابتان .این آقایان میخان سفسطه کنن به امر محال .در هر صورت این افراد که شاکی هستند کمتر ازانگشتان دست که با شانتاژ کردن این خبر میخان سایت اختبار را هم به نفع خودشان مصادره کنن …..همین مونده که بگن عمو دیوان هم مال اینهاست….نه عزیز خدای بزرگ جای حق نشسته .روی سیاهی به زغال

  • طبق قوانین دیوان افراد از حق ضایع شده هر وقت بخوان میتونن شکایت کنن و مرور زمانم نداره

  • سلام جناب میدونی چرا بعد اعلام نتایج معترض شدیم ؟ چون بعد انتشار او لیست بود که فهمیدیم چه خبره ؟ ! خودت که میدونی لازم نیست بگم تکرار مکرراته ؛ سیستم کامپیوتری که برای افرادی خاص باز و بسته شود یعنی قابل اطمینان نیست فهمیدی برادر ؟

 26. با سلام بنده از خانم زنده دل و همکارانشان کمال تشکر را دارم و از دوستان خواهش می کنم انصاف را در ارتباط با این سایت رعایت کنند چون همیشه سعی کرده اند که اخبار درست و به موقع و بدور از جانبداری منتشر کنند

 27. قبول شده................

  با وجود آنکه بنده در این آزمون پذیرفته شدم ولی موافق بررسی این آزمون در دیوان هستم تا بالاخره تکلیف ما روشن شود نمی شود که همینطور استرس داشته باشیم و از طرفی قبول نشده ها هم اطمینان خاطر پیدا کنند

 28. دوست گرامی آقای سعیدی، مگه تنها مهندس این مملکت شما هستید؟! من در جواب اون هم رشته ای گرامی عرض کردم که گفته که چرا این رأی امضا و مهر ندارد و نه شما!

 29. حالا که برای همه ثابت شده این خبر صحت داره، من سوالم اینه که برخی دوستان حقوق دان که ظاهرا شمه ی پلیسی قوی دارن بفرمایند چرا یک نفر باید بشینه و رای تقلبی دیوان رو درست کنه و با علم به این که اینکار یک جرم محرز است به مثلا یک سایت خبری ارسال کنه؟؟؟ و دوم اینکه از نظر شما منفعت سایت اختبار چیه ؟ جز این که یک خبر داغ رو قبل از بقیه خبرگزاری ها ارسال کرده؟

  • دوست گرامی اگر متن منتشره خلاف واقع هم باشد فاقد برخی از ارکان جرم جعل است.عناصر مجرمانه دیگری دارد.اما متن دستور اماره واقعی بودن آن را به ذهن متبادر می کند.اگر با متن نویسی در آرای دیوان آشنا باشی به این اماره می رسی. ظن قریب به یقین می دهد این متن.البته این نظر من است. به لحاظ منطقی هم بعید می دانم کسی حاضر باشد دست به انتشار تصویر یک رای غیر واقعی بزند چون اثبات صحت و سقمش بسیار آسان است. یک استعلام ساده از شعبه کار چندان سختی نیست دوست گرامی.

 30. ضمناً دوست گرامی آقای سعیدی، مبانی دستور موقت از نظر شخص شما سست است چون ذینفع می‌باشید همه چیز رو وارونه می‌بینی! از نظر قاضی دیوان عدالت اداری که قانون چنین اختیاری بهش داده، مبانی دستور موقت کاملا محکم و محکمه پسند است. ضمناً مگه شما حقوق و آیین دارسی مدنی و قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری رو مطالعه نکردید که بیان کرده: (تشخیص فوریت یا عدم فوریت دستور موقت با قاضی پرونده هستش)؟! و نه با شخص ذینفع! الان قاضی پرونده ورای قانون هستش یا شما که به قانون تمکین نمی‌کنید؟! دوست عزیز به تصمیم مقام قضایی تمکین کن و خودتان را ورای قانون و دستگاه قضایی فرض نکنید! و به جای مقام قضایی هم اظهارنظر نفرمایید!

  • به تصمیم دیوان هم اینا اعتراض دارن
   نمیخان قبول کنن بابا تخلف شده در حد گسترده ام شده اینکه تو تمام حوزه ها سر جلسه امتحان میگن اقلیت های دینی سوالات مربوط به معارف رو نزنن و ما براشون اعمال میکنیم کجاش عادلانس؟ تازه اعمال هم نمیکنن کاش حداقل براشون اعمال میکردن.
   بعد میگن اگر تخلف شده تو یکی دوتا حوزه شده باید اون حوزه ها امتحانش باطل شه ینی چی تو یکی دوتا حوزه ؟همین یه مورد تخلف تو همه حوزه ها اتفاق افتاد فقط همین یه مورد حالا با بقیش کار نداریم.
   وقتی ازمون اساسا اشتباه برگذار شده باید ابطال شه ترو خشک هم متاسفانه باهم میسوزن چاره ایم نیس
   ازمونیم نیس که هرسال برگذار شه بگیم سال بعد شرکت میکنیم ازمون خیلی خاصیه با کلی شرکت کننده. و مطمئن باشین وقتی دلایل انقدر قوی بوده که دستور موقت دادن همین دلایل باعث ابطال ازمون میشه.

  • گفته ام باز هم می گویم شما متن ها را دست و دقیق نمی خوانی.یکبار کل نظرات من ذیل این مطلب و جاهای دیگر را مرور کن خواهی دید که هرگز عدول از قانون را تجویز نکرده ام.کجا گفتم حق قاضی نیست صدور دستور موقت؟! تنها مبانی دستور موقت را تحلیل کردم و دقت قاضی را به بوته نقد کشاندم.حتی گفتم سئوالات فقه در آزمون نبود بلکه احکام و معارف بود.دادرس واژه فقه را در متن آورده است که دقیق نیست.شاید ایشان هم همکلاسی شما بوده و متون را دقیق نخوانده است؟!(ایموجی ندارم که سخت لازم بود اینجا) باز توصیه می کنم مطالب را دقیق بخوانی دوست من.

   • ابواب فقه : عبادات ؛ عقود ؛ ایقاعات ؛ احکام .
    احتمالا منظور شما از احکام مدنظرتان باب عبادات است !
    احکام در فقه شامل مواردی مانند حدود و تعزیرات قصاص و … میشود .
    آنچه در افهام به عنوان احکام رایج شده منظور باب عبادات است که البته برای عوام ایرادی نیست ولی قاضی درست از واژه ی فقه استفاده کرده ولی شما برداشت نادرستی از احکام دارید .

    • اینگونه که شما نوشته اید باید برگردیم نظر اخباریون و اصولیون را در فقه عامه هم بررسی کنیم ببینیم در باب واژه فقه و ربط ابواب آن با مواد آزمون سردفتری چه هست و دادرس محترم دیوان عدالت نیز در متن دستور خود چه منظوری داشته اند و یک گروه از مفسرین را هم استخدام کنیم تا آنرا موشکافی کنند. برادر یا خواهر ناشناس من در مورد متن یک دستور موقت که باید گویا و عرفی باشد نقدی نوشتم. دقت کنید به منطوقات. عنوان مفاد آزمون مشخص است. نوشته احکام و معارف.نظر به عنوان عرفی در حد رساله های عملیه دارد.سئوالات را هم نگاه کنید همین است.عرفا بحث شناخت احکام عملی مطرح است.حالا شما می خواهید بفرمایید بحث مربوط به متاجر در نگاه شیخ حنبل مطرح بوده یا امام محمد غزالی مثلا در باب رهینات چه گفته؟! اصلا بررسی شده ببنیم که از مشترکات پرسش مطرح شده یا نه؟! مسائل ساده را پیچ می اندازید و ازمسائل مهم غفلت می کنید! موضوع رسیدگی به پرونده عرفی آزمون مطرح است که مفاد ان نام و عنوان متعارفی دارد.دادرس دستور نویس حتی به عنوان ماده آزمونی دقت نکرده و نوشته فقه.شما که حقوقدانی چرا این تفاوت را چپکی تبیین می کنی؟ اطلاق واژه فقه در متون فقه با عنوان احکام و معارف آزمون یکی است جناب حقوقدان؟! در پرسشهای آزمونی احکام نظر به استنباط هست یا بحث تقلید صرف؟! دادرس محترم اینها را نمی داند یعنی؟! یا اینکه اصلا دقت نشده به موضوع و شتابزده چیزی نوشته شده است. پرسش از متون فقهی مطرح نیست که بحث ابواب مطرح باشد دوست محترم.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*