دردسرهای ۱۵ دقیقه وقت اضافه در آزمون وکالت ایلام

رئیس کانون وکلای دادگستری ایلام:

آزمون وکالت این کانون در سلامت برگزار شد

پایگاه خبری اختبار- برگزاری آزمون وکالت سال ۱۳۹۷ در کانون وکلای ایلام با حاشیه‌هایی همراه شد.

به گزارش اختبار، در نخستین ساعات پس از پایان آزمون وکالت که روز جمعه ۹ آذر در ۲۵ شهرستان کشور برگزار شد، نوشته‌ای در برخی کانال‌ها و گروه‌های تلگرامی منتشر شد. در این متن که نام نویسنده یا نویسندگان آن مشخص نبود چنین آمده است که پس از پایان زمان آزمون، برخی از داوطلبان با طرح این ادعا که ۱۵ دقیقه زمان بیشتر باید برای آزمون در نظر گرفته شود به پاسخگویی ادامه دادند، در حالی که سایر داوطلبان پاسخنامه‌های خود را تحویل داده و محل امتحان را ترک کرده‌اند.

رئیس کانون وکلای دادگستری ایلام در پاسخ به پرسش خبرنگار اختبار درباره صحت‌وسقم این خبر، اظهار داشت:

زمان آزمون وکالت ۹۷ در این کانون به درستی اعمال شد و برگه‌ها در زمان مقرر از داوطلبان اخذ شده است. درواقع ۱۵ دقیقه زمان بیشتر آزمون از سوی سازمان سنجش اعمال شده و ادعای برخی شرکت‌کنندگان مبنی بر تحویل‌گرفتن زودتر از موعد پاسخنامه‌ها صحت ندارد.

آیت پیرزادی همچنین با تأکید بر این که  مسئولیت حسن برگزاری آزمون بر عهده سازمان سنجش آموزش کشور است، افزود: در بازدیدی که اعضای هیأت مدیره کانون از روند برگزاری آزمون داشت، مشکلی مشاهده نشد و تاکنون نیز گزارش و شکایتی از سوی داوطلبان به کانون واصل نشده است.

وی با بیان این نکته که در صورت وصول هرگونه شکایت، کانون مراتب را به اسکودا گزارش خواهد داد، اظهار داشت: مشکلی با کیفیتی که در برخی کانال‌های تلگرامی طرح شده است در آزمون وکالت کانون ایلام رخ نداده و آزمون در سلامت برگزار شده است.

 

‫۱۴ نظرها

 1. من شرکت کننده آزمون بودم ۱۵ دقیقه اضافی توی پاسخنامه درج شده بود وقتی مهلت پاسخگویی تمام شد از تمامی شرکت کنندگان برگه ها رو گرفتند و تخلفی ندیدم. اینم که بعصی از دوستان فرمایش میکنن پاسخنامه رو تحویل دادن و دوباره پس گرفتن جوسازی هست.

 2. سلام بنده هم در این آزمون شرکت کردم و تخلفات بسیاری صورت گرفت سر همین ۱۵ دقیه برگه ها را جابجا کردن و اعضای کانون که در امتحان برای نظارت تشریف آورده بودند باعث اختلال در نظم آزمون شدند .
  چرا کسی رسیدگی نمیکنه اخه دوربین ها را چرا بررسی نمی کنند !!!!

 3. عجب!
  آزمون در صحت و سلامت کامل برگزار شد!!!!!
  بنده هم داوطلب آزمون وکالت ایلام بودم ، اولا که آزمون ۴ دقیقه دیر شروع شد ،بعدش چند دقیقه قبل از پایان رسمی آزمون یکی از رابطین آزمون اعلام کرد وقت تمام است که ما گفتیم هنوز ساعت ۱۱/۱۵ نشده ، چه جوری وقت تمامه ؟! ساعت ۱۱/۱۵ برگه ها و دفترچه ها را از ما گرفتند و در حالیکه قصد داشتیم از کلاس خارج بشیم، فردی که بعدا گفته شد نماینده سنجش است اعلام کرد ۱۵ دقیقه وقت اضافه به همه داده شده و دفترچه و پاسخنامه ها را به داوطلبان برگردانید!!! با عجله شروع کرند به توزیع مجدد دفترچه و پاسخنامه که در این میان دفترچه یکی را به کسی دیگر میدادند! هنوز توزیع مجدد کامل نشده بود که دوباره اعلام کردند خیر ،اشتباه کردیم و زمان آزمون تمام است!!!
  وقتی اعتراض کردیم این چه شیوه برگزاری آزمون است و مسول حوزه کجاست ،گفتند کار داشته و رفته !!!!
  داخل سالن آمدیم دیدیم که همه دفترچه دارند و مشغول آزمون دادن هستند !!!
  اعتراض بالا گرفت که داخل کلاس های ته سال را رفتیم نگاه کردیم که دیدیم درب کلاس را بسته اند و داوطلبان دارند آزمون میدن !!! چندنفراز رابطین و مراقبین همراه داوطلبان شدند و گفتند بی انصافی و تخلف محض صورت گرفته، اگر وقت تمام شده اینا چطور دارند آزمون میدن؟!
  اعتراض ها شدید تر شد، نماینده کانون ایلام هم ضمن اذعان به تخلف از معترضین خواست که برای نتیجه گرفتن از اعتراض ،حرف های شان را مکتوب و در قالب شکایت خطاب به رئیس حوزه بنویسند! داوطلبان درخواست دیدن رئیس حوزه را داشتند که بعداز حدود ۴۵ دقیقه ایشان( دکتر نعمتی)
  که معلوم شد اصلا در محل آزمون حضور نداشته در میان معترضین حاضر شد و پس از شنیدن صحبت داوطلبان و ناظر آزمون اذعان کرد کرد که تخلف محرز است و از داوطلبان خواست شکایتی در این خصوص بنویسند و ایشان هم ضمن تایید به سنجش منعکس کنند و به شرف شان قسم خوردند که فردا صبح( ۱۰ آذر) این شکایت و گزارش تخلف را به سنجش میفرستند!شمایت را با شماره داوطلبی و تلفن و امضا نوشتیم و به رئیس حوزه دادیم ! و دست خط مکتوب از ایشان گرفتیم !!!!
  برای محکم کاری به کلانتری ۱۴ ایلام زنگ زدیم و سپس با حضور در کلانتری و طرح شکایت خطاب به دادستان محترم ایلام ایشان را به عنوان مدعی العموم در جریان تخلف و واقعه قرار دادیم !
  آزمون وکالت ایلام در کنال صحت و سلامت برگزار شد؟؟؟!!!

 4. جالبه من هم در آزمون سردفتری شرکت کردم هم آزمون وکالت در هیچ کدام هم مشکلی در برگزاری آزمون مشاهده نکردم ولی همیشه یه عده هستند به جای درس خوندن و تلاش کردن به جوسازی متوصل میشوند و صحت آزمون ها را زیر سوال میبرند البته تجربه ثابت کرده هیچ وقتم راه به جایی نبردند.آزمون وکالت از بهترین آزمون هایی بود که برگزار شده هیچ مشکلی هم نداشت

  1. من داخل راهرو بودم دقیقا ساعت یازده دو تا از مراقبها اومدن و پاسخنامه رو از دستم گرفتن زمانی که اعتراض کردم که زمان آزمون ۱۵۰ دقیقه است اونا با حالتی حق به جانب عدد ۱۲۰ تعداد سوالات رو نشون داد که زمان آزمون ۱۲۰ دقیقه است وقتی به بقیه مراقب ها نگاه کردم دیدم همه دارن برگه ها رو از شرکت کننده ها می گیرن اعتراض کردیم بعدش تجدیدنظر کردن و لطف کردن گذاشتن باقیمانده زمان رو با استرس جواب بدیم
   آخر جلسه همه اعتراض داشتن. مثل همیشه که هیچکس رسیدگی نمی کنه! چه اتفاقی افتاده و چه ظلمی به ما شده که مدتها وقت گذاشتیم واسه این دو ساعت که آقایان برگزار کننده اضافه کاری شون رو بگیرن زود برن خونه و چه اتفاقی واسه ما می افته مهم نیست.
   اتفاقا من هم درسم رو خونده بودم هم دنبال جو سازی نبودم ولی وقتی این جور حق کشی ها رو قراره تو رسیدگی کنی دیگه معلومه که
   ما قدم از سر کنیم در طلب دوستان راه به جایی نبرد هر که به اقدام رفت

  2. این اینکه در محل حوزه شما مشکلی نبوده یعنی از ۲۷ حوزه یکیش مشکل نداشته ،شما برچه اساسی میگی در جاهای دیگه همه چی امن و امان بوده !؟ و اعتراض ها الکیه؟ مگر شما در حوزه ایلام بودی که در مورد اونجا و درمورد آزمون وکالت به بطور یکجا و کلی نظر میدی؟! نظرت اگر صحیح هم باشه که نیست فقط در مورد حوزه خودت صادقه نه شهرهای دیگه!
   در مورد چیزی که نبودی ،ندیدی و اطلاع نداری نظر نده ! باشه؟

  3. دوست گرامی، شما احتمالا به محض تحویل سوالاتتان راس ساعت جلسه را ترک کردید و متوجه تخلف نشدید و یا زودتر از ابمام وقت از جلسه خارج شدید.حالت سوم هم این است که شما اصلا در آزمون تشریف نداشتید. جای تاسف است. کسانی که از حقوق خود دفاع نکنند، فردا روزی قرار باشد از حقوق دیگران دفاع کنند. دستخط رئیس حوزه مبنی بر اینکه تخلف صورت گرفته که شعبده بازی نیست. ایشان خودشان اذعان به تخلف صورت گرفته داشته اند و شما میفرمایید نه؟!؟!؟!

 5. تخلفات کاملا مشهود در حوزه رخ داده است، ازجمله تخلفات میتوان به موارد ذیل اشاره نمود:
  نبودن رئیس حوزه تا پایان جلسه (حتی زمان اعتراض به تخلف ایشان تا حدود سه ربع از کل زمانی که ما برای اعتراض تجمع کرده بودیم نیامدند و در آخر با پافشاری ما آمدند)،
  اعطای وقت بیشتر به عده ای از داوطلبان،

  مدارک مثبت این تخلفات موجود است از جمله :
  دستخط آقای دکتر نعمتی که خود اذعان به این تخلفات داشته و تعهد نمودند به سازمان سنجش گزارش کنند،
  شکایت جمعی از داوطلبین در کلانتری ۱۴ ایلام جهت رسیدن گزارش به نظر دادستان محترم ایلام چراکه این تکذیب و انکار پیش بینی میشد،
  فیلم دوربین های مدار بسته حوزه بشرط آنکه تا این لحظه تعمدا” پاک نشده باشد…..

 6. بنده خودم در یکی از همین کلاس ها بودم. اول این که ازمون با چند دقیقه تاخیر شروع شد در حالیکه باید دقیقا راس ساعت نه صبح شروع میشد. ساعت یازده و پنج دقیقه بود که یکی که عینک بر چشم داشت و حدود ۵۰ سال سن داشت اومد گفت وقت ازمون شده ۱۵۰ دقیقه و پانزده دقیقه دیگر هم اضافه شده در حالیکه من بدرستی تنظیم کرده بودم تا در ساعت یازده و ربع تمام سوالات رو پاسخ بدم و با شنیدن این حرف با خیال راحت برگشتم به سوالاتی که شک داشتم در حالیکه حدود ۱۲ سوال رو هنوز جواب نداده بودم چون گفتم پانزده دقیقه اخر که مجددا اضافه شده بر میگردم و پاسخ میدم اما با کمال تعجب ساعت یازده و سیزده دقیقه برگه ها رو جمع اوری کردن و متاسفانه تعدادی از سوالات من بدون پاسخ ماند. در کل ما حتی چند دقیقه کمتر از ۱۳۵ دقیقه هم فرصت پاسخگویی داشتیم

 7. با سلام و ادب. اولا دستخط آقای دکتر نعمتی ، رئیس حوزه مبنی بر قبول تخلف صورت گرفته نزد اینجانب موحود است. ثانیا به رئیس محترم کانون بفرمایید تا برای صحت ادعای خود، فیلم های دوربین های محل آزمون خصوصا کلاسهای ۱۰۲ تا ۱۱۴ را برای کل مدت آزمون در اختیار سایت قرار دهند تا همگان بتوانند بدون عناد و جانب داری قضاوت نمایند […]

  1. بله با چک کردن دوربین های حوزه امتحانی میشه راحت به صحت و سقم این ادعا پی برد.
   به هرحال اگر تخلفی صورت گرفته باید بررسی بشه تا حقی از کسی ضایع نشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا