عضويت در کانال تلگرام اختبار
دوشنبه , ۲۵ شهریور ۱۳۹۸
انجمن علمی آیین دادرسی مدنی ایران صفحه اینستاگرام پایگاه خبری اختبار ماهنامه حقوقی وکلا-جلد-دوم
آخرین مطالب
خانه » اخبار » توضیح فرماندهی انتظامی گیلان در مورد برخورد با سه نوازنده جوان در رشت

هوالوکیل فروشگاه کتب حقوقی بسته های جامع سرعتی آزمون قضاوت و وکالت موسسه جی5

توضیح فرماندهی انتظامی گیلان در مورد برخورد با سه نوازنده جوان در رشت

Share Button

توضیح فرماندهی انتظامی گیلان در مورد برخورد با سه نوازنده جوان در رشت

پایگاه خبری اختبار- انتشار ویدئوی مربوط به برخورد به شدت خشن با سه جوان نوازنده در شهر رشت واکنش های مختلفی را در جامعه بر انگیخت.

نوع برخورد با این سه جوان به نحوی بود که با توجه به لباس شخصی بودن اشخاص در تصاویر منتشر شده، در مورد اینکه این افراد از ماموران نیروی انتظامی باشند تردید جدی ایجاد شده بود و حتی برخی معتقد بودند ممکن است این برخورد جنبه شخصی و خانوادگی داشته باشد.

امروز فرماندهی انتظامی استان گیلان با انتشار توضیحاتی در مورد این حادثه، انجام این برخورد توسط ماموران انتظامی را پذیرفت و علت آن را «سدمعبر و نواختن قطعات موسیقی در ملأ عام» که « بدون توجه به حرمت ایام عزاداری» بوده، اعلام کرده است.

البته این نکته را نباید از نظر دور داشت که حادثه شب پنج شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷ رخ داده است که در واقع مصادف با شب شهادت امام حسن عسگری(ع) بوده است و با توجه به اینکه در تقویم روز شهادت ثبت می شود، بسیار محتمل است که اشخاص متوجه مناسبت شب شهادت که در تقویم و روزنامه و رسانه ها اعلام نمی شود نشوند و به همین قرینه ادعای این سه جوان هنرمند در مورد بی اطلاعی از حرمت شب حادثه محمول به صحت به نظر می رسد.

هرچند فرماندهی انتظامی استان گیلان در پایان مطلب منتشر شده «برخورد نامتعارف را یک امر غیرقابل پذیرش» دانسته است، ولی اطلاعاتی در مورد تعقیب و معرفی ماموران متخلف به مراجع ذی ربط ارائه ننموده است.

در پایگاه خبری پلیس به نقل از مرکز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی استان گیلان این طور آمده است که:

پنج شنبه شب همزمان با سالروز شهادت امام حسن عسکری (ع) ، تعدادی نوازنده جوان بدون توجه به حرمت ایام عزاداری در پیاده راه فرهنگی رشت اقدام به سدمعبر و نواختن قطعات موسیقی در ملأ عام می‌کنند که این اقدام نامتعارف، تعجب رهگذران و کسبه را به خود جلب کرد.

از شواهد و قرائن برمی‌آید که تعدادی از کسبه و شهروندان با توجه به لزوم رعایت ایام عزادارای و حفظ حرمت و شأن ائمه اطهار علیهم السلام، ضمن تماس با مراجع مربوطه خواستار برخورد با این افراد می‌شوند.

یافته‌ها بیانگر این مطلب است که این جوانان، سابقه سدمعبر و اجرای بدون مجوز موسیقی در اماکن و معابر عمومی را داشته‌اند و چندین مرتبه نیز توجیه و مورد تذکر قرار گرفته‌اند.

فارغ از این که پلیس به عنوان حافظ نظم و امنیت و متولی نظارت بر اماکن و معابر عمومی است وظیفه رسیدگی به شکایات و مطالبات شهروندان را نیز برعهده دارد، برخورد نامتعارف را یک امر غیرقابل پذیرش می‌داند.

قطعاً اطلاع‌رسانی قوانین حضور در اماکن عمومی، تشریح جایگاه رفیع ائمه معصومین ( ع ) برای عموم و تبیین لزوم حفظ آداب و حرمت مناسبت‌ها و ایام عزاداری، می‌تواند از بروز چنین ماجراهایی جلوگیری کند.


تصویری از پیاده راه فرهنگی شهر رشت

 

 

← برای عضویت در کانال تلگرام اختبار اینجا کلیک کنید →
← برای عضویت در خبررسان تلگرام اختبار اینجا کلیک کنید →
← برای عضویت و پیگیری صفحه اینستاگرام اختبار اینجا کلیک کنید →
← برای دریافت تازه ترین مطالب، در خبرنامه ایمیلی اختبار عضو شوید

لینک کوتاه این نوشته: https://www.ekhtebar.com/?p=42715

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*