عضويت در کانال تلگرام اختبار
انجمن علمی آیین دادرسی مدنی ایران صفحه اینستاگرام پایگاه خبری اختبار ماهنامه حقوقی وکلا-شماره-پنجم
آخرین مطالب
خانه » قوانین و مصوبات » بخشنامه ها » بخشنامه «نحوه احضار اشخاص حقوقی»

اپلیکیشن تبصره برای آموختن حقوق بسته های جامع سرعتی آزمون دکتری حقوق موسسه جی5

بخشنامه «نحوه احضار اشخاص حقوقی»

Share Button

بخشنامه «نحوه احضار اشخاص حقوقی»

بخشنامه شماره ۹۰۰۰/۷۷۵۲۹/۱۰۰ مورخ ۱۳۹۸/۶/۱۶ رییس قوه قضاییه

به دادگستری‌های سراسر کشور

نظر به اینکه در پاره‌ای از پرونده‌های مطروحه مرتبط با اشخاص حقوقی به ویژه مراکز اقتصادی و تولیدی نظیر پرونده‌های مربوط به حوادث حین انجام کار، احضار مدیرعامل ممکن است در روند تولید و فعالیت اقتصادی بنگاه مربوط اثرات منفی داشته باشد لذا با عنایت به تاکیدات مقام معظم رهبری «مدظله العالی» مبنی بر ضرورت حمایت از رونق تولید و تقویت اقتصاد کشور، به دادسراها و محاکم دادگستری ابلاغ می‌گردد:

با عنایت به مفاد مواد ۶۸۸ و ۶۸۹ قانون آیین دادرسی کیفری مصوب ۱۳۹۲.۱۲.۴ با اصلاحات و الحاقات بعدی در مورد پرونده‌های مرتبط با اشخاص حقوقی لازم است به جای احضار مدیرعامل با رعایت مقررات مربوط به احضار، به شخص حقوقی اخطار شود تا نماینده قانونی یا وکیل خود را معرفی نماید و با حضور نماینده شخص حقوقی تحقیقات مقدماتی برابر ضوابط صورت پذیرد و در ادامه چنانچه اتهام متوجه مدیرعامل باشد به گونه‌ای که اقدامات قضایی موجب اخلال در روند تولید و اشتغال نگردد، رسیدگی قضایی انجام شود.

رئیس قوه قضاییه

سیدابراهیم رئیسی

← برای عضویت در کانال تلگرام اختبار اینجا کلیک کنید →
← برای عضویت در خبررسان تلگرام اختبار اینجا کلیک کنید →
← برای عضویت و پیگیری صفحه اینستاگرام اختبار اینجا کلیک کنید →
← برای دریافت تازه ترین مطالب، در خبرنامه ایمیلی اختبار عضو شوید

لینک کوتاه این نوشته: https://www.ekhtebar.com/?p=47799

۳ نظر

  1. سلام…بسیارعالی وبه جابوداین بخشنامه…فقط میخواستم بدانم که فقط دراحضاردردادسراودادگاه کیفری میباشدویادردادگاههای حقوقی همین روال طی خواهدشد؟

    • آمریت بخشنامه مقید به حوزه کیفری است. همین حوزه هم مشکل داشت والا در محاکم حقوقی که هرگز بحثی نبوده و قضات محترم ایرادی به حضور نماینده یا وکیل وارد نمی کنند و اصراری به حضور مدیران عامل شرکتها ندارند.

  2. دست آقای رییسی درد نکند. اقدامات اصلاحی ایشان صادقانه و در خور تحسین است.این بخشنامه رفتار سلیقه محور برخی قضات محترم را خنثی کرد.خود ما به شدت با این مساله درگیر بودیم. اصرار بر احضار مدیرعامل هیچ منطقی هم نداشت اما عزیزان نمی پذیرفتند.به لحاظ شانیتی هم مشکل ساز بود. حالا این بخشنامه گره گشا شده است.باید قدردان رییس محترم قوه بود.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*