انتشارات استیناف ناشر کتب حقوقی پایگاه خبری وکلا پرس

نتایج انتخاب شهر پذیرفته‌شدگان کانون وکلای مرکز

نتایج انتخاب شهر و فرم استعلام اینترنتی پذیرفته‌شدگانکانون وکلای مرکز

(مخصوص پذیرفته‌شدگان آزمون وکالت سال ۱۳۹۵)

پایگاه خبری اختبار- کانون وکلای دادگستری مرکز با انتشار اطلاعیه ای، نتایج انتخاب شهر اینترنتی پذیرفته‌شدگان آزمون ورودی کارآموزی وکالت سال ۱۳۹۵ این کانون را اعلام کرد.

متن کامل این اطلاعیه به شرح زیر است:

به این وسیله نتایج انتخاب شهر اینترنتی پذیرفته‌شدگان آزمون ورودی کارآموزی وکالت سال ۱۳۹۵ کانون وکلای دادگستری مرکز اعلام می گردد و فرم استعلام های مورد نیاز بصورت اینترنتی در دسترس قرار می گیرد:

الف)  توضیحات ضروری:

۱- شهر محل اشتغال از بین شهرهای پیشنهادی توسط داوطلب، با لحاظ رتبه داوطلب، اولویت پیشنهادی، ظرفیت پذیرش شهرها و ضوابط و مقررات، با بررسی  و احراز شرایط  قانونی تعیین گردیده است.

۲- تغییر محل اشتغال امکان پذیر نیست. بررسی تقاضای انتقال محل کارآموزی طبق آئین نامه نقل و انتقال وکلا و کارآموزان با لحاظ اصلاحیه مهر ۱۳۹۴ و پس از صدور پروانه کارآموزی خواهد بود.

۳- مطابق ضوابط و مقررات موجود، افرادی که یکی از بستگان درجه یک ایشان (شامل: پدر، مادر، فرزند) عضو کانون وکلای دادگستری مرکز باشند، به تبع آنان می توانند بدون اشغال ظرفیت شهرهای موجود، محل اشتغال بستگان درجه یک را انتخاب نمایند. بنابر این کسانی که بدون لحاظ رتبه، محل اشتغال آنان تعیین گردیده است بر اساس این اولویت می باشد.

همچنین تغییر محل کارآموزی یکی از زوجین در نکاح دائم که هر دوی آنان کارآموز یا یکی از آنان وکیل و دیگری کارآموز باشد، حسب تقاضای هر دو به محل اشتغال دائم یکی از آنان بعد از صدور پروانه کارآموزی مجاز است این دسته از پذیرفته‌شدگان بعد از صدور پروانه کارآموزی درخواست خود را مطرح و پیگری نمایند.

۴- ترتیبی داده شده است که تمامی پذیرفته‌شدگان کانون مرکز در صورت تمایل و برای رفع ابهام امکان ملاحظه وضعیت انتخاب شهر خود و یا هر یک از پذیرفته‌شدگان را (با کلیک بر روی دکمه جزئیات در مقابل نام فرد قبول شده)، داشته باشند.

۵- افزایش در پذیرش تعدادی از شهرهای حوزه کانون مرکز به دلیل جابجائی محل اشتغال کارآموزان در آزمون مجدد می باشد.

۶- در صورتی که قبول شده واجد شرایط قانونی نباشد تعیین شهر محل اشتغال برای وی حقی ایجاد نمی کند و مطابق قوانین و مقررات رفتار خواهد شد.

ب) مهلت اعتراض:

پذیرفته‌شدگان در صورت ملاحظۀ اشتباه احتمالی در تعیین شهر خود می توانند تا روز شنبه مورخ ۲ اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ صرفاً از طریق ارسال ایمیل به نشانی پست الکترونیکی info@icbar.ir اعتراض نمایند. با انقضای مهلت مزبور و عدم وصول اعتراض موثر، انتخاب شهر قطعی خواهد بود.

در متن اعتراض رتبه قبولی، نام ، نام خانوادگی و علت اعتراض حداکثر در ۲ سطر نوشته شود.

تذکر مهم: فقط به اعتراضاتی که مبنی بر عدم لحاظ رتبه داوطلب، عدم رعایت اولویت پیشنهادی داوطلب و ظرفیت پذیرش شهرها باشد رسیدگی خواهد شد.

ج) معرفی وکیل سرپرست:

فرم معرفی وکیل سرپرست پس از وصول پاسخ استعلام های چهارگانه از طریق سایت در دسترس قرار خواهد گرفت و نحوه تکمیل و زمان تحویل فرم مزبور و سایر اقدامات قبول شده جهت صدور پروانه کارآموزی از همان طریق اطلاع رسانی خواهد شد؛ لذا از مراجعات حضوری و تماس های تلفنی در این خصوص خودداری نمایید.

 بدیهی است در صورت وجود نقص پرونده، موارد نقص به اطلاع شخص خواهد رسید.

د) استعلام ها:

ضرورت دارد قبل از مراجعه حضوری، فرم استعلام ها را به صورت اینترنتی اخذ نمایید.

پس از اخذ فرم استعلام ها، لازم است به شرح زیر اقدام کنید:

استعلام پزشکی قانونی (گواهی عدم اعتیاد):

۱) پذیرفته‌شدگانی که برای مراجعه به پزشکی قانونی، استان تهران را انتخاب نموده اند باید استعلام پزشکی قانونی خود را براساس تاریخ نامه و از ساعت ۸ الی ۱۰ صبح همان روز، به پزشکی قانونی به نشانی: تهران، ضلع جنوبی پارک شهر، خیابان بهشت، سازمان پزشکی قانونی ارائه دهند و پذیرفته‌شدگانی که شهری غیر از استان تهران را انتخاب نموده اند باید استعلام پزشکی قانونی خود را حداکثر ظرف ۴۸ ساعت به پزشکی قانونی شهر خود یا نزدیک ترین شهر محل سکونت خود ارائه دهند تا از آنان تست عدم اعتیاد بعمل آید.

۲)  استعلام پزشکی قانونی باید حتماً در واحدهای پزشکی قانونی که زیر نظر قوه قضاییه می باشد انجام شود بنابراین از مراجعه به مراکز درمانی دولتی و یا خصوصی خودداری نمایید. ممکن است پزشکی قانونی شما را به یک مرکز درمانی جهت انجام تست عدم اعتیاد معرفی نماید، در این صورت پاسخ مرکز درمانی باید مجدداً به پزشکی قانونی ارائه تا آن مرجع، پاسخ را به کانون اعلام نمایند

۳)  همراه داشتن دو قطعه عکس سه در چهار  وکارت عابر بانک (جهت پرداخت هزینه مربوط به استعلام) در زمان مراجعه به پزشکی قانونی الزامی است.

۴)  در صورت عدم مراجعه به موقع به سازمان پزشکی قانونی استعلام مجدد صادر نمی گردد.

۵)  پاسخ پزشکی قانونی در پاکت در بسته و مهرو موم شده تحویل شما  می شود لذا از باز نمودن پاکت جداً خودداری نمایید.

استعلام  تشخیص هویت (گواهی عدم سوء پیشینه):

۱)  پذیرفته‌شدگان در شهر تهران باید ظرف یک هفته از تاریخ اخذ نامه اینترنتی با به همراه داشتن (اصل و تصویر شناسنامه – اصل و تصویر کارت ملی – یک قطعه عکس جدید رنگی تمام رخ زمینه سفید بدون عینک و برای خانم ها بدون آرایش – معرفی نامه کانون – کدپستی ده رقمی به همراه آدرس کامل پستی) به پلیس+۱۰ مراجعه نمایند.

۲) پذیرفته‌شدگان در سایر شهرستان ها باید ظرف یک هفته تاریخ اخذ نامه اینترنتی با مدارک یاد شده در بند یک به اداره آگاهی مراجعه و پس از دریافت پاسخ، آن را جهت اخذ گواهی تمبردار به دادگستری همان شهرستان ارائه نمایند.

استعلام دانشگاه ( گواهی مدرک تحصیلی):

– پذیرفته‌شدگان باید این استعلام را ظرف یک هفته به دانشگاهی که از آن مدرک تحصیلی (مجوز شرکت در آزمون) خود را اخذ نموده ، تحویل دهند. معمولاً اکثر دانشگاه ها تاییدیه را رأساً به کانون ارسال می نمایند، در این صورت اطمینان قبول شده از ارسال تأییدیه مزبور به کانون کافی می باشد.

قابل ذکر است که برخی از دانشگاه ها جهت پاسخ به استعلام، فتوکپی مدرک تحصیلی را مطالبه می نمایند.

توجه:

– ضرورت دارد پذیرفته‌شدگان پاسخ استعلامات را پس از دریافت از مرجع مربوط نزد خود نگه داشته و با هم به واحد صدور پروانه از طریق پست پیشتاز به نشانی: تهران، میدان آرژانتین، ابتدای خیابان زاگرس، شماره ۳ کدپستی:۱۵۱۴۹۳۴۴۱۱ طبقه سوم، واحد صدور پروانه و با ذکر نام و نام خانوادگی، رتبه قبولی و سهمیه آزمون ارسال نمایند. بنابراین از ارائه هر پاسخ به صورت جداگانه به کانون خودداری شود.

برنامه زمان بندی مراجعه حضوری:

برنامه زمان بندی مراجعه حضوری برای احراز هویت، تحویل فتوکپی های برابراصل مدارک ثبت نام و کنترل مدارک وتکمیل روند ثبت نام به ترتیب رتبه اکتسابی به شرح جدول زیر و در سالن جلالی نائینی کانون وکلای دادگستری مرکز به نشانی: تهران، میدان آرژانتین، ابتدای خیابان زاگرس، پلاک ۳، طبقه همکف می باشد:

۱) حضور شخص قبول شده در روز و ساعت تعیین شده برای مراجعه حضوری واحراز هویت، ارائه اصل مدارک ثبت نامی به همراه کپی برابراصل آنها الزامی است. در صورت عدم حضور به موقع، قبولی کان لم یکن تلقی خواهد شد.

۲) چنانچه پذیرفته‌شدگان شرایط مندرج در آگهی آزمون ورودی کارآموزی وکالت را نداشته باشند ثبت نام و قبولی آنان کان لم یکن تلقی خواهد شد.

جدول برنامه زمان بندی مراجعه حضوری

روز

تاریخ

ساعت

رتبه

 

شنبه

۲۶/۰۱/۱۳۹۶

۱۵:۰۰

یک الی آخر    سهمیه ایثارگری

 
 

دوشنبه

۲۸/۰۱/۱۳۹۶

۱۵:۰۰

۱ الی ۲۰۰       سهمیه عادی

 

چهار شنبه

۳۰/۰۱/۱۳۹۶

۱۵:۰۰

۲۰۱ الی ۴۰۰    سهمیه عادی

 

شنبه

۰۲/۰۲/۱۳۹۶

۱۵:۰۰

 401 الی  آخر    سهمیه عادی

 

برای مشاهده فرم های استعلام کلیک کنید

برای مشاهده نتیجه انتخاب شهر کلیک کنید

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

‫۹ نظرها

  1. هزینه گواهی عدم اعتیاد ۱۳۸۰۰۰ تومان
    جهت استعلام سو پیشینه به پلیس ۱۰ مراجعه کنید خودشون انجام میدن جواب ظرف یک هفته به آدرس اعلامی ارسال میگردد کل هزینه ها من الجمله تمبر همونجا اخذ میشه

  2. با سلام خدمت همه دست اندرکاران سایت مفید اختبار. یک سوال داشتم، ممنون میشوم راهنمایی بفرمایید. کسانی که در یکی از شهرستان های استان تهران قبول شده اند، باید گواهی عدم سو پیشینه را از اداره آگاهی همان محل بگیرند و به دادگستری آنجا برای اخذ گواهی تمبردار ارائه کنند؟ یا آنکه امکان اخذ آن از اداره آگاهی شهر تهران هم ممکن است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن