عضويت در کانال تلگرام اختبار
یکشنبه , ۳۱ شهریور ۱۳۹۸
انجمن علمی آیین دادرسی مدنی ایران صفحه اینستاگرام پایگاه خبری اختبار ماهنامه حقوقی وکلا-جلد-دوم
آخرین مطالب
خانه » آزمون های حقوقی » آزمون استخدامی » آزمون جذب مترجمان رسمی برگزار می شود

هوالوکیل فروشگاه کتب حقوقی بسته های جامع سرعتی آزمون قضاوت و وکالت موسسه جی5

آزمون جذب مترجمان رسمی برگزار می شود

Share Button

سید علی کاظمی، مدیرکل امور اسناد و مترجمان قوه قضاییه

آزمون جذب مترجمان رسمی برگزار می شود

این آزمون روز جمعه ۹ مرداد ماه ۱۳۹۴ برگزار خواهد شد و طی آن ۷۰۰ نفر جذب خواهند شد

مدیرکل امور اسناد و مترجمان قوه قضاییه از برگزاری آزمون جذب مترجمان رسمی در مردادماه سال ۹۴ خبرداد و گفت: ۷۰۰ نفر از متقاضیان جذب امور مترجمان می‌شوند.

سید علی کاظمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار حقوقی میزان درباره جزییات این آزمون گفت: برای اولین بار در کشور در این آزمون مترجم رسمی شفاهی جذب می‌شود.

وی با بیان اینکه این آزمون در سطح استانداردهای بین المللی برگزار خواهد شد اظهارکرد: متقاضیان باید علاوه بر حوزه زبان تخصصی بر زبان ادبیات فارسی، قوانین و مقررات نزدیک به حوزه ترجمه رسمی و اطلاعات عمومی نسبت به مباحث حقوقی آشنایی داشته باشند.

وی افزود: آزمون جذب مترجمان رسمی در دو مرحله تستی و تشریحی برگزار خواهد شد و مصاحبه هم با حضور اساتید و نماینده اداره کل امور اسناد و مترجمان انجام می‌شود.

مدیرکل امور اسناد و مترجمان قوه قضاییه همچنین اضافه کرد: این آزمون روز جمعه ۹ مردادماه سال ۹۴ توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار خواهد شد و متقاضیان برای دریافت اطلاعات بیشتر از تاریخ یکشنبه ۳ اسفندماه امسال به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www. sanjesh. org مراجعه کنند.

کاظمی در ادامه از تهیه پیش نویس آیین نامه جامع ساماندهی اسناد و مدارک قوه قضائیه در اداره کل اسناد و امور مترجمان رسمی قوه قضاییه خبر داد.

وی گفت: این آیین نامه با هدف بهره گیری از روش‌ها و فناوری‌های نوین در حوزهٔ ساماندهی بایگانی‌های راکد و جمع آوری و نگهداری از اسناد و مدارک مهم وملی قوه قضاییه، در ۵ فصل، ۵۸ ماده، ۱۰ تبصره و یک پیوست تدوین شده است.

وی افزود: از ویژگی‌های برجستهٔ این آیین نامه جامع بودن آن است که حوزه‌های متعددی در ارتباط با بایگانی‌ها و ساماندهی اسناد و پرونده‌های راکد و همچنین اسناد مهم وملی را در بر می‌گیرد.

براساس این گزارش پیش نویس تهیه شده در حال حاضر جهت کسب نظرات تخصصی معاون حقوقی به این معاونت ارسال شده است و سپس برای اخذ نظرات کار‌شناسی واحد‌ها و مراجع قضایی مجری طرح ساماندهی اسناد و بایگانی‌های راکد به دادگستری‌ها و مراجع قضایی سراسر کشور ارسال خواهد شد.

← برای عضویت در کانال تلگرام اختبار اینجا کلیک کنید →
← برای عضویت در خبررسان تلگرام اختبار اینجا کلیک کنید →
← برای عضویت و پیگیری صفحه اینستاگرام اختبار اینجا کلیک کنید →
← برای دریافت تازه ترین مطالب، در خبرنامه ایمیلی اختبار عضو شوید

لینک کوتاه این نوشته: https://www.ekhtebar.com/?p=13743

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*