اطلاعیه کانون وکلای آذربایجان شرقی در مورد تکمیل ظرفیت آزمون وکالت ۹۲

اطلاعیه کانون وکلای آذربایجان شرقی در مورد تکمیل ظرفیت آزمون وکالت ۹۲

اختبار- کانون وکلای آذربایجان شرقی روز پنج شنبه ۹ بهمن با انتشار اطلاعیۀ کوتاهی تحت عنوان "اطلاعیه مهم در ارتباط با اعلام تکمیل ظرفیت پذیرفته شدگان کارآموزی وکالت ۹۲" از تصمیم گیری هیات مدیرۀ این کانون در نیمۀ دوم اسفند ماه در مورد تکمیل ظرفیت آزمون وکالت ۹۲ خبر داد.

این تصمیم هیات مدیرۀ کانون وکلای دادگستری آذربایجان شرقی علاوه بر اینکه به نوعی بی توجهی به دغدغه ها و نگرانی داوطلبان محترم آزمون وکالت است، کوتاهی در انجام تکالیف قانونی نیز تلقی می شود.

کانون وکلای آذربایجان شرقی در اطلاعیۀ اعلام اسامی پذیرفته شدگان نهایی آزمون وکالت ۹۲ در آن کانون، اسامی ۱۵۵ نفر را اعلام کرد، در حالی که ظرفیت این کانون در اطلاعیه ثبت نام آزمون وکالت ۹۲، ۲۰۰ نفر اعلام گردیده بود و این کانون قانونا مکلف است از طریق آزمون وکالت ۹۲، ۲۰۰ کارآموز پذیرش کند.

در حالی که کانون وکلای آذربایجان شرقی طبق تکلیف قانونی خود اسامی ۲۰۰ نفر را به عنوان پذیرفته شده اعلام نکرده است، اصولا تکمیل ظرفیت موضوعیت پیدا نمی کند، چرا که تکمیل ظرفیت به حالتی اطلاق می شود که به تعداد مقرر از پذیرفته شدگان فراخوان شده باشند و در مراحل بعدی پذیرش عده ای از این افراد برای ثبت نام مراجعه نکرده و به نوعی منصرف از ثبت نام باشند و سپس برای جایگزینی آن ها فهرست تازه ای به عنوان تکمیل ظرفیت تنظیم و اعلام شود.

هیات مدیرۀ کانون وکلای آذربایجان شرقی اگر هم با ضرورت هایی برای اتخاذ این رویۀ غیر معمول در اعلام نتایج آزمون مواجه هستند، باید خود را مکلف به ارائۀ توضیحاتی بیش از انتشار یک اطلاعیۀ یک خطی بدانند.

پیش از این نیز بارها در این رسانه بر حفظ شوونات داوطلبان محترم آزمون وکالت به عنوان پشتوانه های جامعۀ وکالت تاکید شده است، و گذشته از آن رفتار غیر مسوولانه و بدون احترام با این عزیزان قطعا مصداق "رفتار مغایر با شوونات وکالت" خواهد بود که مخصوصا شایستۀ سروران مستقر در هیات مدیرۀ کانون های وکالت نیست.

 

آگهی کانون وکلای آذربایجان شرقی به این شرح است:


اطلاعیه مهم در ارتباط با اعلام تکمیل ظرفیت پذیرفته شدگان کارآموزی وکالت ۹۲

هیأت مدیره کانون وکلای دادگستری استان در ارتباط با تکمیل ظرفیت در نیمه دوم اسفند ماه سال ۹۲ اتخاذ تصمیم خواهد کرد.

کانون وکلای دادگستری آذربایجان شرقی
 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا