عضويت در کانال تلگرام اختبار
یکشنبه , ۳۱ شهریور ۱۳۹۸
انجمن علمی آیین دادرسی مدنی ایران صفحه اینستاگرام پایگاه خبری اختبار ماهنامه حقوقی وکلا-جلد-دوم
آخرین مطالب
خانه » اخبار » اخبار دانشگاه آزاد اسلامی » کدرشته های بدون مجوز باید از دفترچه آزمون دانشگاه آزاد اسلامی حذف شوند

هوالوکیل فروشگاه کتب حقوقی بسته های جامع سرعتی آزمون قضاوت و وکالت موسسه جی5

کدرشته های بدون مجوز باید از دفترچه آزمون دانشگاه آزاد اسلامی حذف شوند

Share Button

شورای گسترش آموزش عالی تصویب کرد :

کدرشته های بدون مجوز باید از دفترچه آزمون دانشگاه آزاد اسلامی حذف شوند

ظرفیت پذیرش دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی برای هر کد رشته محل در مقطع کارشناسی حداکثر ۶۰ نفر ، در مقطع کارشناسی ارشد حداکثر ۲۰ نفر و در مقطع دکتری تخصصی حداکثر ۷ نفر برای سال تحصیلی ۹۵-۹۴ تعیین شد

شورای گسترش آموزش عالی تصویب کرد کلیه کد رشته هایی که نتوانسته اند مجوز لازم را از شورای گسترش آموزش عالی اخذ نمایند، می بایست از دفترچه آزمون پذیرش دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی در سال ۹۵-۹۴ حذف شوند.

اعلام ظرفیت های پذیرش دانشگاه آزاد

همچنین، این شورا براساس ماده ۱۷ اساسنامه اصلاحی دانشگاه آزاد اسلامی با ظرفیت پذیرش دانشجو در آن دانشگاه در هر کد رشته محل در مقطع کارشناسی حداکثر ۶۰ نفر ، در هر کد رشته محل در مقطع کارشناسی ارشد حداکثر ۲۰ نفر و در هرکد رشته محل در مقطع دکتری تخصصی حداکثر ۷ نفر برای سال تحصیلی ۹۵-۹۴ موافقت به عمل آورد.

حذف کد رشته های بدون مجوز دانشگاه آزاد از دفترچه کنکور

شورای گسترش آموزش عالی تصویب کرد کلیه کد رشته هایی که نتوانسته اند مجوز لازم را از شورای گسترش آموزش عالی اخذ کنند، می بایست از دفترچه آزمون پذیرش دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی در سال ۹۵-۹۴ حذف شوند.

پایان ماموریت کمیته ۵ نفره رسیدگی به پرونده های فاقد مجوز دانشگاه آزاد

با توجه به اینکه مأموریت کمیته ۵ نفره رسیدگی به پرونده های فاقد مجوز دانشگاه آزاد اسلامی تا پایان اردیبهشت ۹۴ بوده است، با توجه به اتمام دوره مأموریت، وظیفه این کمیته پایان یافته تلقی می شود.

لذا از این پس پرونده های جدید دریافت شده از طریق سامانه دفتر گسترش آموزش عالی طبق روال سایر دانشگاه ها توسط گروه های تخصصی شورا مورد بررسی و تصمیم گیری قرار خواهد گرفت.

الزام دانشگاه آزاد به دریافت مجوز شورای گسترش برای راه اندازی هرگونه رشته محل جدید

براساس تصویب این شورا ، از این پس هرگونه ایجاد رشته محل جدید و پذیرش دانشجو در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی، برابر ضوابط و مصوبات شورای گسترش آموزش عالی و پس از تأیید این شورا اعلام و اجرا گردد و هرگونه جذب و پذیرش دانشجو در رشته های غیرمصوب، غیرقانونی است و دانشگاه آزاد اسلامی موظف است براساس ماده ۳ اساسنامه اصلاحی آن دانشگاه مصوب ۶۸۲ جلسه مورخ ۲۶/۱۱/۸۹ شورای عالی انقلاب فرهنگی، کلیه تصمیمات موضوع این بند را به شورای گسترش آموزش عالی اعلام کنند.

موافقت با تأسیس واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد

شورای گسترش آموزش عالی با تأسیس واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی مستقر در شهر تهران موافقت قطعی  نمود و تصویب کرد  پذیرش دانشجو به شیوه الکترونیکی(مجازی)در دانشگاه آزاد اسلامی طبق ضوابط و مقررات و منحصراً در واحد مزبور امکان پذیر است و  مجوز پذیرش دانشجو در هر رشته   باید بطور جداگانه از شورای گسترش آموزش عالی اخذ شود.


فهرست رشته های دارای مجوز دانشگاه آزاد اسلامی در مقطع کارشناسی ارشد

فهرست رشته های دارای مجوز دانشگاه آزاد اسلامی در مقطع دکتری

← برای عضویت در کانال تلگرام اختبار اینجا کلیک کنید →
← برای عضویت در خبررسان تلگرام اختبار اینجا کلیک کنید →
← برای عضویت و پیگیری صفحه اینستاگرام اختبار اینجا کلیک کنید →
← برای دریافت تازه ترین مطالب، در خبرنامه ایمیلی اختبار عضو شوید

لینک کوتاه این نوشته: https://www.ekhtebar.com/?p=15145

یک نظر

  1. ببخشید دانشجوهای بیچاره چه گناهی کردن که باید چوب ندونم کاری بقیه را بخورن؟چند سال پیش شورای گسترش چیکار می کرد که دانشگاه ازادداشت دانشجو می گرفت ؟چرا همون موقع جلوش نگرفتن؟

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*