پایان مهلت انتخاب رشته دکتری: ساعت ۲۴ امشب چهارشنبه ۴ اردیبهشت

پایان مهلت انتخاب رشته دکتری: ساعت ۲۴ امشب چهارشنبه ۴ اردیبهشت

مشاورعالی سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه مهلت انتخاب رشته داوطلبان مجاز آزمون دکتری نیمه متمرکز سال ۹۲ ساعت ۲۴ امشب، چهارم اردیبهشت ماه پایان می یابد تاکید کرد که این مهلت به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد.

ˈحسین توکلیˈ روز چهارشنبه به خبرنگار فرهنگی ایرنا گفت: تا ساعت هشت صبح امروز، چهارم اردیبهشت ماه حدود ۸۰ درصد داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته در آزمون دکتری نیمه متمرکز شناخته شده بودند به سایت سازمان سنجش مراجعه و نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته الکترونیکی خود اقدام کرده اند.
وی از داوطلبانی که تاکنون انتخاب رشته خود را انجام نداده اند توصیه کرد حداکثر تا ساعت ۲۴ امشب به سایت سازمان سنجش مراجعه و پس از مطالعه دقیق اطلاعیه های مربوط به اصلاحات دفترچه راهنمای انتخاب رشته، اولویت های مجاز مورد علاقه خود را انتخاب و در فرم انتخاب رشته درج کنند.
توکلی با یادآوری اینکه تعداد ۲۱۷ هزار و ۸۲۷ داوطلب در آزمون دکتری نیمه متمرکز سال ۹۲ ثبت نام کرده بودند که از این تعداد، ۱۹۸ هزار و ۱۳۹ داوطلب با مراجعه به سایت سازمان سنجش، نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه آزمون اقدام کردند و به عبارت دیگر، ۱۹ هزار و ۶۸۸ نفر از داوطلبان، غائب کارت بودند.
وی اضافه کرد: از مجموع داوطلبانی که کارت ورود به جلسه آزمون دکتری گرفتند تعداد ۱۷۶ هزار و ۱۸۵ نفر در جلسه آزمون حاضر شدند و در رقابت ها شرکت کردند که پس از اعلام نتایج اولیه و انتشار کارنامه، تعداد ۴۵ هزار و ۱۰۶ داوطلب برای انتخاب رشته، مجاز شناخته شدند.
سخنگوی سازمان سنجش با بیان اینکه تاکنون حدود ۸۰ درصد داوطلبان مجاز به سایت سنجش مراجعه و فرم انتخاب رشته را تکمیل کرده اند، گفت: همه داوطلبان مجاز که انتخاب رشته انجام داده اند یا تا ساعت ۲۴ امشب، فرم انتخاب رشته را تکمیل می کنند تا پایان زمان ثبت نام، فرصت دارند که درصورت لزوم با مراجعه به سایت سازمان سنجش، اطلاعات فرم انتخاب رشته خود را ویرایش کنند.
وی ادامه داد: پذیرش نهایی دانشجویان دکتری از میان داوطلبان معرفی شده برای مصاحبه به دانشگاهها و موسسات آموزش عالی و براساس نمره کل حاصل از نمره کل آزمون علمی و همچنین نمره مصاحبه و هریک به میزان ۵۰ درصد با توجه به اولویت کدرشته محل های انتخابی، ظرفیت و سهمیه داوطلبان صورت می گیرد.
توکلی تاریخ انتشار فهرست اسامی داوطلبان واجد شرایط شرکت در مصاحبه آزمون دکتری سال ۹۲ را روز یکشنبه، ۱۵ اردیبهشت ماه ذکر کرد و گفت: این دسته از داوطلبان لازم است براساس جدول زمانی که در اطلاعیه ای به همراه فهرست اسامی معرفی شدگان چندبرابر ظرفیت بر روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد با همراه داشتن مدارک مندرج در اطلاعیه و همچنین مدارک مورد نیاز دانشگاه مصاحبه کننده به موسسات آموزش عالی مربوطه مراجعه و در مصاحبه شرکت کنند.
وی بیان داشت: انجام مصاحبه از معرفی شدگان چندبرابر ظرفیت در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی پذیرنده دانشجوی دکتری از دهه سوم اردیبهشت ماه ۹۲ آغاز خواهد شد.
مشاورعالی سازمان سنجش تاکید کرد: داوطلبانی که اسامی آنها جزو معرفی شدگان چندبرابر ظرفیت اعلام شده است لازم است به منظور شرکت در مصاحبه با توجه به جدول زمانی که در اطلاعیه سازمان سنجش منتشر می شود با همراه داشتن مدارک لازم مندرج در اطلاعیه و همچنین مدارک موردنظر دانشگاه مصاحبه کننده به موسسات آموزش عالی ذیربط برای شرکت در مصاحبه مراجعه کنند.
فهرست اسامی پذیرفته شدگان نهایی آزمون دکتری نیمه متمرکز در نیمه دوم شهریورماه ۱۳۹۲ منتشر خواهد شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا