کتابفروشی حقوقی دادبازار و خرید اینترنتی کتاب حقوق و آزمون وکالت و قضاوت با تخفیف

نحوه تعیین از کارافتادگی کلی جانبازان و آزادگان

آیین‌نامه اجرایی تعیین نحوه از کارافتادگی کلی جانبازان و آزادگان

تصویبنامه شماره ۱۶۱۷۹۴/ت۵۴۷۰۴ه مورخ ۱۳۹۸/۱۲/۲۰ هیات وزیران

وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح

بنیاد شهید و امور ایثارگران- سازمان برنامه و بودجه کشور

هیأت وزیران در جلسه ۱۴/۱۲/۱۳۹۸ به پیشنهاد بنیاد شهید و امور ایثارگران و ستاد کل نیروهای مسلح (با همکاری وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و سازمان برنامه و بودجه کشور) و به استناد ماده (۱۸) اصلاحی قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران -مصوب ۱۳۹۵- آیین نامه نحوه تعیین از کارافتادگی کلی جانبازان و آزادگان را به شرح زیر تصویب کرد.

آیین نامه اجرایی نحوه تعیین از کارافتادگی جانبازان و آزادگان

ماده ۱- در این آیین نامه اصطلاحات زیر در معانی مشروح مربوط به کار می‌روند:

۱- بنیاد: بنیاد شهید و امور ایثارگران

۲- نیروهای مسلح: ستاد کل نیروهای مسلح، ارتش جمهوری اسلامی ایران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران.

۳- کمیسیون پزشکی: کمیسیون پزشکی تخصصی بنیاد و کمیسیون‌های عالی پزشکی نیروهای مسلح.

۴- از کارافتادگی کلی: وضعیت جانبازان و آزادگان دارای اختلالات و نقص‌های جسمی یا روانی ناشی از جانبازی با تشخیص کمیسیون پزشکی و همچنین وضعیت‌های اجتماعی، اقتصادی، شغلی و سابقه حضور در جبهه آنها به گونه‌ای است که آنان را با محدودیت‌هایی مواجه نموده که بر اساس مفاد این آیین‌نامه از کارافتاده کلی تشخیص داده می‌شوند.

ماده ۲– جانبازان و آزادگانی که بر اساس تشخیص کمیسیون پزشکی و با توجه به سایر عوامل مندرج در جدول زیر حداقل (۶۶) امتیاز از مجموع امتیازات را کسب کنند، مشمول از کارافتادگی کلی قرار می‌گیرند:

تبصره- تعیین مصادیق ردیف‌های (۳) و (۴) جدول موضوع این ماده بر عهده بنیاد بر اساس آزمون وسع و تعیین مصادیق ردیف (۵) جدول یاد شده بر اساس گواهی‌نامه‌های صادره از مراجع ذی‌صلاح اعزام کننده می‌باشد.

ماده ۳- جانبازان و آزادگان با حداقل سن (۱۸) سال تمام و تا زمان سن بازنشستگی بر اساس قوانین مربوط، مشمول این آیین‌نامه می‌باشند.

ماده ۴- تشخیص از کارافتادگی کلی برای کارکنان پایور نیروهای مسلح بر عهده کمیسیون‌های پزشکی نیروهای مسلح و برای بسیجیان، سربازان و نیروهای مردمی، بر عهده کمیسیون پزشکی می‌باشد.

اسحاق جهانگیری- معاون اول رییس‌جمهور

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. سلام. فرض کنیم جانباز خوش شانسی که همه امتیازات ردیف های ۲ تا ۵ جدول از کارافتادگی را برابر آیین‌نامه اجرایی تعیین نحوه از کارافتادگی کلی جانبازان و آزادگان(تصویبنامه شماره ۱۶۱۷۹۴/ت۵۴۷۰۴ه مورخ ۱۳۹۸/۱۲/۲۰ هیات وزیران) کسب کند در این صورت مجموع امتیازات مکتسبه وی میشود ۴۵- حال تا مرز از کارافتادگی کلی (۶۶درصد) ۲۱ امتیاز کم دارد.
    پس با این احتساب جایگاه جانبازان کمتر ۵ و ۱۰ و ۱۵ و ۲۰ درصد کجای این مصوبه قرار دارد.
    در حالی که قوانین و مصوبه موصوف نیز به درصد خاصی اشاره نکرده و کلیه جانبازان رو مشمول نموده.
    صرف نظر از این که مغایرت مصوبه با قانون مصداق بی عدالتی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا