عضويت در کانال تلگرام اختبار
انجمن علمی آیین دادرسی مدنی ایران صفحه اینستاگرام پایگاه خبری اختبار ماهنامه وکلا شماره ششم-تنها مجله تخصصی وکلای ایران
آخرین خبرها
خانه » اخبار » اخبار کانون وکلای دادگستری » نجفی توانا: ما آماده اجرای هر نوع قانونی که در جهت ارتقای وضعیت وکلا باشد هستیم

اپلیکیشن تبصره برای آموختن حقوق بسته های جامع سرعتی آزمون دکتری حقوق موسسه جی5

نجفی توانا: ما آماده اجرای هر نوع قانونی که در جهت ارتقای وضعیت وکلا باشد هستیم

نجفی توانا، رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز در همایش "دفاع از حق، از جبهه تا محکمه"

ما آماده اجرای هر نوع قانونی که در جهت ارتقای وضعیت وکلا باشد هستیم

رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز گفت: ما آماده اجرای هر نوع قانونی که در جهت ارتقای وضعیت وکلا باشد، هستیم.

به گزارش ایسنا، علی نجفی‌توانا در همایش "دفاع از حق، از جبهه تا محکمه" که در کانون وکلای دادگستری مرکز برگزار شد، با تبریک هفته دفاع مقدس گفت: امیدوارم این ایثار و فداکاری و دفاعی که در مرزهای کشور از نوامیس ما انجام شده، الگویی برای نسل جوان باشد. قطعا ما باید در رفتار و گفتار وکالتی خود پیرو این ارزش‌های معنوی باشیم و در مراجعه به مراجع و محاکم این ارزشی را که ایثارگران برای ما به جا گذاشته‌اند را با هیچ مساله‌ای تعویض نکنیم.

وی ادامه داد: پایمردی شما عزیزان در دفاع از استقلال کانون مرکز زبانزد بوده است. امیدوارم که این پایمردی استمرار یابد.

نجفی توانا با بیان این‌که «استقلال نهاد مدنی وکالت نه تنها هیچ تعارضی با قوانین موجود ندارد بلکه با ارزش‌های نظام جمهوری اسلامی ایران نیز مطابقت دارد» ادامه داد: ما رابطه تنگاتنگی با قوه قضائیه داریم و وقتی قوه قضائیه مقتدر باشد و کانون مرکز استقلال داشته باشد قطعا ما می‌توانیم محور عدالت را به تحرک واداریم.

وی افزود: استقلال به معنای قانون‌گریزی نیست بلکه استقلال بدین معنی است که کار وکلا را به وکلا واگذار کنیم و اجازه دهیم وکلای دادگستری بدون واهمه از موکل خود دفاع کنند.

نجفی توانا با تاکید بر این‌که «ما ابزارهای نظارتی به اندازه کافی داشته‌ایم» خاطرنشان کرد: ما حتی در جهت تقویت این ابزارها عمل کرده‌ایم اما مداخله در کار کانون مرکز که موجب تضعیف آن شود نه به نفع نظام است نه به نفع قوه قضائیه.

وی یادآور شد: ما تا امروز هیچ هزینه‌ای را به نهادی واگذار نکردیم و تاکنون توانسته‌ایم از کمک قوای سه گانه در بعد آموزش و ارائه توان علمی خود استفاده کنیم و به طور کلی در امر قضا با شفاف‌سازی همراه بوده‌ایم، ولی متاسفانه با نوعی برداشت نادرست به ما گفته‌اند که وکلای دادگستری افرادی هستند که می‌خواهند خارج از ارزش‌های جامعه عمل کنند که به این صورت نیست چراکه بخش مهمی از وکلا از قضات هستند و ما غیر خودی در میان وکلا نداریم. ما آماده انجام آسیب شناسی در این زمینه هستیم.

نجفی‌توانا با اشاره به این‌که «از مقامات عالی قضایی درخواست کرده‌ایم که در کمیته‌ای تخلف وکلا را بررسی کنند» گفت: وکلایی که تخلف می‌کنند معدودند و اکثر آن‌ها آموزش ندیده‌اند. بنده به آقای اژه‌ای (سخنگوی قوه قضائیه) گفتم که شما مطرح کردید که ۲۱ وکیل متخلف دستگیر شدند لیست آن‌ها را اعلام کنید ولی تاکنون اسامی این وکلا اعلام نشده است.

وی تاکید کرد: سیستم‌های نظارتی دستگاه قضایی در حد بسیار قوی بر ما وکلا اعمال می‌شود و ما باید اجازه ندهیم که تنها نهاد مدنی که نماینده ما در جامعه بین‌المللی وکلاست اعتبارش را از دست بدهد.

وی با اشاره به وکلای ماده ۱۸۷ و مرکز مشاوران قوه قضائیه اظهار کرد: باید بررسی شود که آیا کیفیت کار وکلای کانون دادگستری مرکز بهتر است یا وکلای ماده ۱۸۷، درواقع ما آماده هر نوع توسعه و هر قانونی که در جهت ارتقا وضعیت‌مان باشد، هستیم.

براساس این گزارش در این مراسم که با حضور بهمن کشاورز رئیس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران، تعدادی از نمایندگان مجلس و اعضای هیات مدیره، جانبازان و ایثارگران برگزار شده بود از ۸ نفر از وکلای ایثارگر تقدیر به عمل آمد.

← برای عضویت در کانال سروش اختبار اینجا کلیک کنید →
← برای عضویت در کانال تلگرام اختبار اینجا کلیک کنید →
← برای عضویت در خبررسان تلگرام اختبار اینجا کلیک کنید →
← برای عضویت و پیگیری صفحه اینستاگرام اختبار اینجا کلیک کنید →
← برای دریافت تازه ترین مطالب، در خبرنامه ایمیلی اختبار عضو شوید

لینک کوتاه این نوشته: https://www.ekhtebar.com/?p=11889

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*