نتایج اولیه آزمون دکتری ۱۴۰۰ فردا اعلام خواهد شد

سازمان سنجش با انتشار اطلاعیه ای زمان بندی اعلام نتایج اولیه و انتخاب رشته داوطلبان آزمون دکتری 1400 را اعلام کرد

پایگاه خبری اختبار- سازمان سنجش با انتشار اطلاعیه ای از اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری ۱۴۰۰ در روز یکشنبه ۱۴۰۰/۱/۲۹ خبر داد.

داوطلبانی که بر اساس نتایج اعلام شده مجاز به انتخاب رشته شده اند باید از روز دوشنبه ۳۰ اردیبهشت تا روز پنج شنبه دوم اردیبهشت برای انتخاب رشته به سایت سازمان سنجش و آموزش کشور مراجعه کنند.

دفترچه راهنمان انتخاب رشته آزمون دکتری ۱۴۰۰ از روز یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ در اختیار داوطلبان قرار خواهد گرفت و اسامی معرفی شدگان به منظور مصاحبه اواخر اردیبهشت ۱۴۰۰ اعلام خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

 

اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درباره کارنامه نتایج اولیه و زمان انتخاب رشته‌های تحصیلی آزمون ورودی مقطع دکتری«Ph.D» نیمه‌متمرکز (سال ۱۴۰۰)

۱۴۰۰/۰۱/۲۸
به اطلاع شرکت‌کنندگان آزمون ورودی مقطع دکتری «Ph.D» (نیمه متمرکز) سال ۱۴۰۰ می رساند؛ کارنامه نتایج اولیه آزمون مذکور در روز یکشنبه مورخ ۲۹/۰۱/۱۴۰۰ از طریق درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان به نشانی www.sanjesh.org  قابل مشاهده بوده و متقاضیان با استفاده از شماره داوطلبی یا شماره پرونده و همچنین شماره شناسنامه و سال تولد می‌توانند کارنامه نتایج اولیه آزمون خود را مشاهده نمایند. آن‌دسته از متقاضیانی که براساس مندرجات کارنامه اولیه مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی گردیده‌اند، می بایست از روز دوشنبه مورخ ۳۰/۰۱/۱۴۰۰ تا روز پنجشنبه مورخ ۲/۰۲/۱۴۰۰ نسبت به ثبت کدرشته‌محل‌های انتخابی خود (حداکثر ۵۰ کدرشته محل درصورت وجود) با توجه به رشته امتحانی که در آن آزمون داده‌اند، در درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان اقدام نمایند.
به این‌دسته از متقاضیان توصیه می شود؛ ابتدا نسبت به مطالعه دقیق دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی و اطلاعیه‌های مرتبط با آن اقدام نموده، سپس کدرشته‌محل‌های مورد علاقه خود را، از کدرشته‌محل‌های مربوط به رشته امتحانی انتخاب و اولویت‌ها را به ترتیب علاقه، مرتب نموده و پس از آن نسبت به ثبت رشته محلهای انتخابی خود در فرم انتخاب رشته اقدام نمایند.
دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی این آزمون از طریق درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان از عصر روز یکشنبه مورخ ۲۹/۰۱/۱۴۰۰ در دسترس متقاضیان مجاز به انتخاب رشته خواهد بود.

لازم به توضیح است اسامی معرفی شدگان دارای حدنصاب به منظور شرکت در مرحله دوم (مصاحبه علمی و سنجش عملی و بررسی سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری) در اواخر اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ از طریق درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان اعلام خواهد شد.

ضمناً نظر متقاضیان گرامی را به موارد ذیل جلب می‌نماید:

۱- به اطلاع آن‌دسته از متقاضیانی که با توجه به مفاد کارنامه نتایج اولیه، مجاز به انتخاب رشته در مجموعه مدرسی معارف اسلامی (کدرشته امتحانی ۲۱۸۰) گردیده و مایل به انتخاب کدرشته‌محل‌های مربوط به رشته مدرسی معارف اسلامی هستند، می رساند از آنجا که شرط ورود در کدرشته امتحانی مذکور به دانشگاه، علاوه بر کسب نمره علمی لازم، احراز شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام و شرکت در آزمون مذکور (دفترچه شماره ۱)، نتیجه مصاحبه‌ای می باشد که توسط مدیریت جذب و ارزشیابی معاونت آموزشی، پژوهشی استادان و دروس معارف اسلامی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها انجام خواهد شد، لذا این‌دسته از متقاضیان چنانچه در ردیف معرفی شدگان دارای حدنصاب برای انجام مراحل مصاحبه قرار گیرند، لازم است برای انجام مراحل پذیرش (که در محدوده زمانی هفته اول خرداد ماه سال ۱۴۰۰ خواهد بود) به درگاه اطلاع‌رسانی معاونت آموزشی، پژوهشی استادان و دروس معارف اسلامی (به نشانی www.asatid.org) مراجعه و ضمن ثبت‌نام و تکمیل فرم مشخصات فردی و ارسال مدارک درخواستی در این سامانه، منتظر اعلام زمان مصاحبه از سوی معاونت مذکور باشند. بدیهی است عدم ثبت‌نام در این سامانه به منزله انصراف از تحصیل در این رشته تلقی می گردد. در پایان لازم به ذکر است که در گزینش نهایی، وضعیت علمی متقاضیانی که مبادرت به تکمیل فرم انتخاب رشته‌های تحصیلی اینترنتی خود در موعد مقرر ننمایند و یا نتیجه مراحل پیش گفته از سوی معاونت مذکور به صورت منفی به این سازمان اعلام گردد، مورد بررسی قرار نخواهد گرفت.

۲- متقاضیانی که مجاز به انتخاب رشته می‌باشند و علاقه مند به انتخاب رشته های دانشگاه آزاد اسلامی هستند، لازم است با کد دسترسی مندرج در کارنامه به درگاه اطلاع رسانی دانشگاه مذکور به آدرس www.azmoon.org  مراجعه و بر اساس اطلاعیه‌های مربوط که در درگاه آن دانشگاه اطلاع‌رسانی خواهد شد، اقدام نمایند.

۳- متقاضیان علاقه مند به انتخاب هر یک از کد رشته های امتحانی مربوط به دانشگاههای: جامع امام حسین (ع) و علوم انتظامی امین که فقط مجاز به انتخاب رشته در دوره های غیرروزانه شده اند، در صورت تمایل و دارابودن شرایط لازم مطابق توضیحات انتهای دفترچه می توانند کد رشته محل های مربوط به دوره های روزانه دانشگاههای ذیربط را نیز انتخاب نمایند.

باتوجه به عدم پذیرش حضوری متقاضیان به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و در جهت تسریع در بررسی و ثبت درخواستها به صورت الکترونیکی، متقاضیان می‌توانند در صورت داشتن درخواست به سیستم پیشخوان خدمات الکترونیکی سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس:http://darkhast.sanjesh.org   مراجعه و درخواست خود را به همراه مستندات لازم ثبت نمایند. پس از ثبت درخواست، برای متقاضی شماره نامه و کدرهگیری از طریق پیام کوتاه ارسال می شود. متقاضیان می‌توانند پس از دریافت شماره و کدرهگیری از طریق پیام کوتاه، به پورتال رهگیری الکترونیکی مکاتبات به آدرس:http://rahgiri.sanjesh.org  وارد و از آخرین وضعیت درخواست خود مطلع شوند.

ضمناً متقاضیان درصورت لزوم می توانند سؤال یا سؤالات خود را با بخش پاسخگویی اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور و یا در روزها و ساعات اداری با شماره تلفن ۴۲۱۶۳-۰۲۱ نیز در میان بگذارند.

روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫۷ دیدگاه ها

 1. باسلام دانشگاه آزاد چند بار هزینه کنکور میگرند سنجش برای کنکور ۲۰۰تومان یه بار گرفته می دانم که انتشار نمی دید مگه کنکور میخواهید برگزار کنید ۸۰تومان چی میخواهید یه انتخاب رشته دکترا آزاد چرا پول اضافی می گیرند مگه کنکور تجمیع نشده

 2. کنکور سراسریو چندروز قبل از تاریخش اعلام میکنن بعد برای ما میگن هفته اخر فروردین که میشه هفته قبل اونم تاریخشو بعد یه هفته میگن یکشنبه هفته اول اردیبهشت حالا هنوزم اعلام نکردن اخرم میندازن واسه اخر هفته😐

 3. الان همون فردای دیروزه و ساعت ۱۲ونه دقیقه
  و هنوز نتایج اعلام نشده
  سازمان سنجش وقتی دقت و شفافیت و پاسخگوییش اینطوره وای به حال بقیه جاها
  تلفن هم بر نمی دارن
  پیام هم زدم جواب دادن متعاقبا اعلام خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا