نتایج اولیه آزمون دکتری دانشگاه آزاد اوایل اردیبهشت ۱۳۹۵ اعلام می شود

معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی :

نتایج اولیه آزمون دکتری دانشگاه آزاد اوایل اردیبهشت ۱۳۹۵ اعلام می شود

داوطلبان واجد شرایط دکتری بدون آزمون و پژوهش‌محور نیز اردیبهشت ۱۳۹۵ همزمان با دکتری با آزمون به مصاحبه دعوت می‌شوند

پایگاه خبری اختبار – معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد اوایل اردیبهشت ۹۵ نتایج اولیه و اسامی چند برابر ظرفیت آزمون دکتری تخصصی دانشگاه اعلام می‌شود.

دکتر فرهاد حسین‌زاد لطفی در گفت‌وگو با آنا گفت: «فرآیند برگزاری آزمون دکتری تخصصی دانشگاه‌ آزاد اسلامی نسبت به سال گذشته بهتر بود، همچنین سعی می‌شود که در مدت زمان کوتاه‌تری نتایج اولیه و نهایی آزمون دکتری منتشر شود.»

او افزود: «با توجه به تعطیلات عید نوروز از اوایل اردیبهشت ۹۵ نتایج اولیه و اسامی چند برابر ظرفیت آزمون دکتری تخصصی اعلام می‌شود و داوطلبان برای انجام مصاحبه فراخوانده می‌شوند.»

معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: «هر داوطلب می‌توانست در ۴۰ رشته-محل انتخاب رشته انجام دهد، با توجه به رتبه‌ای که داوطلب در کنکور کسب کرد این ۴۰ مکان بررسی می‌شود. داوطلبانی که حد نصاب نمره را کسب کرده‌اند از اردیبهشت ۹۵ برای مصاحبه علمی دعوت می‌شوند. امسال در واحدهای مختلف مصاحبه علمی انجام می‌شود تا محل‌‌های مصاحبه محدود به شهر تهران نباشد.»

حسین‌زاده لطفی گفت: «بعد از انجام مصاحبه نتایج نهایی در شهریور ۹۵ اعلام می‌شود. ظرفیت پذیرش دکتری تخصصی سال آینده تقریبا مانند سال گذشته است و تنها چند رشته‌محل به این مجموعه اضافه شده است.»

او درباره اعلام نتایج دکتری تخصصی بدون آزمون و دکتری پژوهش محور گفت: «داوطلبان واجد شرایط دکتری بدون آزمون و دکتری پژوهش‌محور نیز پس از بررسی سوابق افراد، در اردیبهشت ۹۵ همزمان با دکتری با آزمون به مصاحبه علمی دعوت می‌شوند. و شهریور ۹۵ نتایج نهایی هر سه گروه به صورت همزمان اعلام می‌شود.»

حسین‌زاده لطفی درباره متقاضیان دوره دکتری تخصصی بدون آزمون گفت: «دوره دکتری بدون آزمون دو شاخص وتو کننده دارد. اول شرط معدل که برای علوم انسانی ۱۸.۵ و برای غیر علوم انسانی ۱۷.۵ است. شرط دوم شرط نمره پایان‌نامه است که برای تمام رشته‌ها باید ۱۸ باشد. چنانچه هر کدام از متقاضیان یکی از شروط را نداشته باشند قطعا رد خواهند شد و به مصاحبه دعوت نمی‌شوند.»

او افزود: «اگر داوطلبی هر دو شرط را دارا بود به مصاحبه دعوت می‌شود تا سوابق علمی و آموزشی این فرد بررسی شود. نمره نهایی فرد بر مبنای این سوابق و مصاحبه علمی فرد اعلام می‌شود.»

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫۷ دیدگاه ها

  1. من تکنولوژی مواد غذایی دعوت به مصاحبه شدم. ولی رزومه قوی ندارم…

    به نظرتون مصاحبه برم یا برای سال بعد برنامه بریزم؟؟

    1. چرا همگی اینقدر عجولید کسی که دکتری میخواد بخونه دیگه بزرگ شده ولی توی نظرسنجی ها انگار همگی در مقطع راهنمایی هستند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا