عضويت در کانال تلگرام اختبار
پنج شنبه , ۲۷ تیر ۱۳۹۸
کانال تلگرام پایگاه خبری اختبار ماهنامه حقوقی وکلا-جلد-دوم موسسه دوراندیشان بنر آگهی ممتاز
آخرین مطالب
خانه » اخبار » مندنی پور: شکایت اسکودا در دیوان عدالت اداری با تعلل روبرو شده است

هوالوکیل فروشگاه کتب حقوقی بسته های جامع سرعتی آزمون قضاوت و وکالت موسسه جی5

مندنی پور: شکایت اسکودا در دیوان عدالت اداری با تعلل روبرو شده است

Share Button

“علی مندنی پور” در توضیح اعتراض به اجرای ماده ۱۸۷ قانون برنامه سوم توسعه؛ مبنی بر اعطای پروانه وکالت از سوی مرکز مشاوران قوه قضائیه، اظهار داشت: شکایت اتحادیه کانون‌های وکلا به اجرای این ماده در دیوان عدالت با تعلل روبرو شده است و این تعلل به دلیل مباحث پیش رو در قانون جامع وکالت است.

وی در گفتگو با خبرنگار حقوقی قضایی باشگاه خبرنگاران افزود: دیوان عدالت اداری هنوز در پرونده شکایت غیر قانونی مرکز مشاوران قوه قضاییه، رای صادر نکرده است.

رئیس اسکودا در باره آخرین وضعیت لایحه جامع وکالت نیز گفت: رسیدگی به لایحه جامع وکالت رسمی در کمیسیون اصلی و فرعی هیات دولت هم‌چنان ادامه دارد.

گفتنی است؛ آئین‌نامه اجرایی ماده ۱۸۷ قانون برنامه پنجم توسعه و تعیین تعرفه کارشناسی افراد مذکور به تصویب رئیس قوه‌قضائیه خواهد رسید در حالیکه اعطای پروانه و تعیین وکلا به عهده کانون‌های وکلا است و مورد اساسی‌تر، عدم استقلال این وکلا و وابستگی به قوه قضاییه است.

 متن ماده ۱۸۷ بدین شرح است:

“به منظور اعمال حمایت‌های لازم حقوقی و تسهیل دستیابی مردم به خدمات قضایی و حفظ حقوق عامه ، به قوه قضاییه اجازه داده می‌شود تا نسبت به تایید صلاحیت فارغ التحصیلان رشته حقوق جهت صدور مجوز تاسیس موسسات مشاوره حقوقی برای آنان اقدام نماید.

حضور مشاوران مذکور در محاکم دادگستری و ادارات و سازمانهای دولتی و غیردولتی برای انجام امور وکالت متقاضیان مجاز خواهد بود. تایید صلاحیت کارشناسان رسمی دادگستری نیز به طریق فوق امکان پذیر است.

آیین نامه اجرایی ( ۱۹۸ ) این ماده و تعیین تعرفه کارشناسی افراد مذکور به تصویب رییس قوه قضاییه خواهد رسید.”

← برای عضویت در کانال تلگرام اختبار اینجا کلیک کنید →
← برای عضویت در خبررسان تلگرام اختبار اینجا کلیک کنید →
← برای عضویت و پیگیری صفحه اینستاگرام اختبار اینجا کلیک کنید →
← برای دریافت تازه ترین مطالب، در خبرنامه ایمیلی اختبار عضو شوید

لینک کوتاه این نوشته: https://www.ekhtebar.com/?p=2051