کتابفروشی حقوقی دادبازار و خرید اینترنتی کتاب حقوق و آزمون وکالت و قضاوت با تخفیف

مصاحبه با رتبه‌های ۱، ۲ و ۳ وکالت کانون خراسان و رتبه ۲ کشوری قضاوت گروه آموزشی حسن‌زاده

راهکارهای موفقیت در آزمون وکالت و قضاوت از نگاه رتبه های ۱ و ۲ و ۳ آزمون  وکالت کانون خراسان و رتبه ۲ آزمون کشوری قضاوت

در مصاحبه با گروه آموزشی حسن‌زاده

مصاحبه گروه آموزشی حسن‌زاده با رتبه ۱ آزمون وکالت ۹۶ در کانون وکلای دادسگستری خراسان

▪️ خود را معرفی کنید و سابقه تحصیلی خود را بفرمایید
محسن میرزا بابایی هستم رتبه ۱ آزمون وکالت ۹۶ در کانون خراسان. رشته تحصیلی من حقوق نیست بلکه فارغ‌التحصیل فقه از دانشگاه آزاد مشهد هستم.

▪️پایه علمی شما برای آزمون وکالت چطور بود؟
شاید خیلی‌ها فکر کنند که خیلی از کسانی که رتبه یک می‌شوند نابغه هستند؛ باورکنید این‌طور نیست. پایه علمی من در ابتدای کار واقعا ًضعیف بود چراکه در دوران کارشناسی نیز مطالعه جدی  نداشتم در واقع در آن زمان هیچ هدفی برای وکالت نداشتم.

▪️ چطور شد که برای آزمون وکالت شروع به کار کردید؟
 وقتی برای شرکت در آزمون وکالت وارد عرصه رقابت شدم با اراده خیلی قوی شروع کردم. به قول استاد حسن‌زاده جنگ، جنگ اراده‌هاست نه پایه علمی. هر شخصی که اراده قوی داشته باشد می‌تواند رتبه یک باشد صرف نظر از هر پایه علمی که دارد. به قول یکی از دوستان، هنر گروه استاد حسن‌زاده از صفر ساختن است.

▪️علت موفقیت خود را در آزمون وکالت چه می‌دانید؟
موفقیت خودم را  در سایه اراده خداوند متعال، حقیقتا مرهون حضور در کلاس‌ها و آزمون‌های مؤسسه فناوران توس و بهره مندی از تجربیات اساتید مجرب گروه آموزشی حسن‌زاده از جمله شخص استاد حسن‌زاده و دکتر محمدی و استاد اسماعیلی مقدم و جوان و مشاورین مؤسسه هستم.

▪️روش مطالعه شما برای آزمون وکالت چه بود؟
 به عقیده بنده نص قانون به اضافه جزواتی که در کلاس‌ها توسط اساتید ارائه میشه و گنج‌نامه‌های آزمون‌های آزمایشی برای موفقیت در آزمون وکالت کفایت می کند به شرطی که اراده قوی و پشتکار نیز داشته باشید.

از چه منابعی برای مطالعه خود استفاده کردید؟
بنده فقط همین منابع را با جدیت و اعتماد کامل مطالعه کردم و به لطف خدا موفق هم شدم.

سخن آخر خود را بفرمایید؟
داوطلبینی که قصد مشاوره تلفنی با حقیر دارند می‌توانند با شماره ۰۵۱۳۸۶۷۱۱۸۵جهت مشاوره حضوری و برنامه‌ریزی رایگان در مؤسسه تماس بگیرند. اگر اراده قوی داشته باشید سال بعد نوبت موفقیت و خوشحالی شماست.

کارنامه رتبه 1 آزمون وکالت کانون خراسان

 مصاحبه  گروه آموزشی حسن‌زاده با رتبه ۲ کشوری آزمون قضاوت ۹۶

▪️خود را معرفی کنید و از سوابق تحصیلی و علمی‌تان بگویید.
اینجانب علی رحمانی زو، متولد سال ۱۳۷۰ و فارغ التحصیل رشته الهیات و فقه و مبانی حقوق اسلامی از دانشگاه فردوسی می باشم. به فضل خدا توانستم در آزمون تصدی منصب قضاء سال۹۶، رتبه۲ کشوری ودر آزمون کانون وکلاء دادگستری، رتبه ۳۰ را در کانون وکلا خراسان کسب کنم.

▪️ تاکنون چندبار در آزمون وکالت شرکت کرده اید و از چه تاریخی شروع به مطالعه برای آزمون وکالت نموده اید؟
اینجانب امسال برای اولین بار حق شرکت در در آزمون قضاوت و وکالت را داشتم. من از اواخر بهمن ماه که همزمان با آخرین ماه‌های خدمت سربازی‌­ام بود، با روزی ۴ الی۵ ساعت، شروع به مطالعه کردم. اما بعد از پایان خدمت سربازی در اوایل تیرماه بطور جدی و با روزی ۸-۱۰ ساعت، مطالعه‌ام را ادامه دادم که از ابتدای مهرماه و با شروع برنامه ۷۲۰ ساعته گروه آموزشی، ساعت مطالعه‌ام را به حداکثر خود که ۱۰-۱۲ ساعت در روز رساندم.

▪️ چه منابع درسی را مطالعه نموده‌اید؟
توصیه ای که به داوطلبان آزمون‌های آزمایشی دارم این است که اگر در مؤسسه­‌ای ثبت نام کرده‌اند، از جزوات مؤسسه غافل نشوند.منابع مطالعاتی من، برای درس مدنی، جزوه حقوق مدنی استاد حسن‌زاده، قانون مدنی در نظم حقوق کنونی و تست دکتر شهبازی بود. در درس آئین دادرسی مدنی، جزوه استاد حسن‌زاده، قانون آئین دادرسی مدنی و ساده ساز آئین دادرسی مدنی فرحناکیان را مطالعه کردم. در درس حقوق تجارت نیز من جزوه حقوق تجارت استاد حسن‌زاده را به همراه قانون تجارت و ساده‌ساز حقوق تجارت فرحناکیان مطالعه کردم. منابع مطالعاتی من در درس اصول فقه، ۳ جلد اصول فقه کاربردی تالیف حسین قافی و دکتر سعید شریعتی به همراه جزوه اصول فقه استاد حسن‌زاده بوده است. در درس جزا، جزوه پربار استاد جناب دکتر محمدی را به همراه قانون مجازات اسلامی مطالعه کردم. در نهایت در درس آئین دادرسی کیفری نیز از جزوه استاد جوان به همراه قانون آئین دادرسی کیفری بهره بردم.

▪️مهم‌ترین عامل موفقیت خود را در چه می‌دانید؟
آزمون وکالت و قضاوت، آزمونی تلاش محور و بسیار رقابتی است و برای موفقیت در آن­ها، داوطلبان نیازمند برنامه ریزی بسیار دقیق و منسجمی هستند. در واقع در این آزمون ها، جنگ جنگ اراده هاست و موفقیت نصیب کسانی می­شود که با انگیزه قوی­تری، تلاش کرده اند. به داوطلبان عزیز توصیه می­کنم با علاقه و آرامش مطالعه کنید، چرا که استرس بسیار مضر است و بازدهی مطالعه داوطلبان را بسیار کم می­کند. اگر در هنگام مطالعه دیدید تمرکز ندارید، حتما استراحت کنید زیرا ادامه مطالعه در این شرایط، نوعی خودفریبی است و بعد از ۱۵-۲۰ دقیقه استراحت، مجدداً پرانرژی شروع کنید و خواهید دید که این استراحت تمرکز را به‌همراه خواهد داشت.

▪️سخن آخر خود را بفرمایید؟
مطلب آخر اینکه عامل دیگر موفقیت در ازمون وکالت از نظر اینجانب، فقط و فقط تکرار و تکرار است و داوطلبان تصورنکنند که با دو یا سه بار مطالعه مطالب حتما موفق می­شوند، بلکه تکرار مطالب باید به حدی باشد که مطالب کامل در ذهن ملکه شود و این مهم بدست نمی­آید مگر با تکرار و تکرار. در کنار همه عواملی که در بالا گفتم، موفقیتم را پس از لطف خداوند، مدیون شرکت در کلاس های گروه آموزشی حسن‌زاده و مؤسسه فناوران توس، راهنمای ها و حمایت های پدرانه استاد بزرگوارم جناب حسن‌زاده و مشاوره ها و راهنمایی های دقیق و سودمند جناب شاه حسینی، مشاور محترم  مؤسسه هستم  که در مسیر سخت آزمون وکالت، لحظه من را تنها نگذاشتند.

کارنامه رتبه 2 کشوری آزمون قضاوت

برای مشاهده مصاحبه رتبه‌های ۲ و ۳ و مشاهده کارنامه‌ها می‌توانید به آدرس‌های زیر مراجعه کنید:

www.dadazmoon.com
www.vakilrahnama.com
www.fanavaraan.ir
لینک کانال گروه آموزشی حسن‌زاده
@vakilrahnama1
آدرس: مشهد دانشجو۱۰ پلاک ۲۹
تلفن: ۰۵۱۳۸۶۷۱۱۸۵
مؤسسه  آموزش عالی آزاد فناوران توس با همکاری گروه آموزشی حسن‌زاده

 

 

 

‫۲ دیدگاه ها

  1. این ۲ تا مصاحبه که گذاشته بودبد فقطططططططططططططط تبلیغ بود نه چیزی دیگه

    قطعا ب درد هیچ داوطلبی نمی خوره

    مگر موسسه ای که اسمش امده بود

    اگر صداقت دارید لطفا پیام من منتشر کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا