مزد ۱۴۰۰ اعلام شد/ جدول دریافتی کارگران در سال ۱۴۰۰

پایگاه خبری اختبار- حداقل دست مزد کارگران در سال آینده با افزایش ٣٩ درصدی به ۴ میلیون و ٢٠٠ هزار تومان برای خانواده ٣/٣ نفری رسید.

به گزارش اختبار، سومین نشست شورای عالی کار عصر روز گذشته، شنبه، با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان نماینده دولت و نمایندگان کارگری و کارفرمایی برگزار شد.

در پایان این نشست، حداقل دستمزد کارگران در سال ۱۴۰۰ مبلغ ۲ میلیون و ۶۵۶ هزار تومان تعیین شد، مبلغی که نسبت به مزد سال گذشته ۳۹ درصد افزایش داشت.

این رقم با سایر آیتم‌های مزدی (بن، سنوات و حق مسکن) برای کارگری با ۱.۳ فرزند به چهار میلیون و دویست هزار تومان می رسد.

میزان افزایش آیتم‌های مختلف مزد برای حداقل بگیران به شرح جدول زیر است:

همچنین بر اساس جدولی که خبرگزاری ایلنا منتشر کرده است، میزان افزایش برای سایر سطوح به شکل جدول زیر است. این محاسبات توسط کمیته دستمزد کانون عالی شوراها انجام شده و پایه سنوات نیز جزو افزایش محسوب شده است.

در مورد گروه های مزدی مختلف جدول زیر صدق می‌کند؛ براساس این جداول درصد افزایش کلی سایر سطوح ۳۹ درصد و افزایش فقط پایه حقوق بیش از ۲۸ درصد است.

 

بیشتر بخوانید

میزان عیدی کارگران در سال ۱۳۹۹

میزان پاداش پایان سال ۱۳۹۹ (عیدی) کارکنان دولت

ابلاغ بخشنامه دستمزد ۹۸

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫۵ دیدگاه ها

  1. با سلام وخدا قوت . در حالیکه افزایش درصد قابل توجه حقوق برای کارمندان و کارگران و بازنشستگان لشکری و کشوری لحاظ شده است و میشود .مستمری ماهانه مددجویی بهزیستی صدوبیست و چهار هزار تومان هست که واقعا رقم کمی هست .بیمه سازمانی هم که نیستیم. کشور ما کشور ثروتمندی هست . ماها به عنوان مدد جو احتیاج به توجه بیشتر در تمام زمینه های اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی داریم من و امثال خودم رو عرض می کنم.به عنوان بیمار مزمن مشکلات زیادی دارم وامثال من دارند. این مستمری شایسته ما نیست . با سپاس

  2. س. دمت گرم. الحق و والانصاف. خوب حرف دل اغلب دوستان گفتی. ولی افسوس و صدافسوس کلیه مدیران و مسئولان کشور سرشون مثل کبک زیربرف کردند. انگارنه انگار توی مملکت چه خبره

  3. وقتی که چشمم به جدول دستمزد ها خورد خیلی ناراحت شدم. در کشوری هستیم که پرچم سه رنگ «الله اکبر» که نماد برابری و عدالت اسلامیست، در آن برافراشته شده است، اما این چنین ظلم و ناعدالتی رو با یکسری اعداد و ارقام به این مردمان مظلوم و متوسط جامعه، قشر قانع و زحمت کش، تحمیل میکنند.. باید به حال چنین جامعه ای اشک خون ریخت… ریاضی م خوب نیست، اما با یک حساب سرانگشتی میشه دریافت که این افزایش دستمزد برای افراد با حقوق حداقل، به میزان ده روز سوخت خودروی مصرفی برخی #مدیران و #کارمندان #بخور و بخواب و به #ظاهر جهادی و تلاشگر هم نمیشه..!
    حساب کنین افزایش ۲۸درصد حقوق بالای پنج تا ده میلیون و مازاد بر آن، چقدر میشه و افزایش ۴۰ درصدی حقوق زیر سه میلیون چقدر!!!! ما با این شیوه فقط داریم به اقشار زحمت کش و جوانان حقوق بگیر و حلال خور شرکتی و روزمزد ها و… فقر و نداری و نا امیدی و آثار سوء اجتماعی و فرهنگی رو تحمیل میکنیم. منه جوان دانش آموز که هیچ انتظاری از کسی ندارم، بسیار از این خبر آزرده خاطر شدم. با تورم سه رقمی نجومی، روزهای سخت تر از این در پیش روی داریم و روز به روز ما رو فلج خواهد کرد…!!! #قرن جدید غمناک تر خواهد بود…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا