عضويت در کانال تلگرام اختبار
سه شنبه , ۲۹ مرداد ۱۳۹۸
انجمن علمی آیین دادرسی مدنی ایران صفحه اینستاگرام پایگاه خبری اختبار ماهنامه حقوقی وکلا-جلد-دوم
آخرین مطالب
خانه » آزمون های حقوقی » آزمون وکالت » قانون مجازات اسلامی من کو ؟!

هوالوکیل فروشگاه کتب حقوقی بسته های جامع سرعتی آزمون قضاوت و وکالت موسسه جی5

قانون مجازات اسلامی من کو ؟!

Share Button


قانون مجازات اسلامی من کو ؟!

 نویسنده: سیاوش هوشیار
پذیرفته شده در دو دوره ی متوالی آزمون وکالت :
آزمون وکالت ۹۰ کانون وکلای مرکز (تنها آزمون دومرحله ای تستی-تشریحی)
آزمون وکالت ۹۱ کانون وکلای خراسان رضوی،شمالی و جنوبی

امروز خدمت دو تن از همکاران بودم، صحبت از همه جا شد و از جمله قانون عزیز و نو رسیده ی مجازات اسلامی، در باب نوآوری های قانون صحبت می کردیم که رسیدیم به بحث رجم، همکاران محترم اصرار داشتند که در قانون جدید مجازات رجم به طور کل حذف شده است، بنده با اعماد به نفس بالا مخالفت می کردم و فورا کتاب قانون مجازات اسلامی را از روی میز برداشتم و سراغ کتاب دوم و بخش زنا رفتم، ولی هر چه می گشتم نمی یافتم! از من قسم و اصرار و از دوستان پوزخند های عاقل اندر سفیه و تاسف بر نادانی و پرادعایی من! خلاصه حسابی خیت و شرمنده به دوستان عرض کردم شماره ی مواد را خواهم یافت و برایشان پیامک می کنم.

در منزل با مراجعه به متن قانون مجازات اسلامی که از سایت شورای نگهبان دریافت کرده بودم متوجه واقعیت وحشتناکی شدم، متاسفانه ظاهرا برخی کتاب هایی که با عنوان متن قانون جدید تهیه شده اند قبل از اعمال آخرین تغییرات چاپ شده اند و از جمله ماده ی ۲۲۵ که تاسیس مهمی در باب نحوه ی اجرای مجازات زنای محصنه است و جزو آخرین تغییرات در لایحه می باشد، در برخی کتاب ها دیده نمی شود، همین طور ترتیب شماره ی مواد در برخی کتاب ها درست نیست و این خود ایجاد اشکالات زیادی خواهد کرد.

به دوستان و مخصوصا داوطلبان آزمون وکالت توصیه می شود حتما متونی که از قانون مجازات اسلامی مطالعه می کنند را با متن قانون مجازات اسلامی که در سایت اختبار منتشر شده است تطبیق بدهند، متن منتشر شده در این سایت دقیقا متن مورد تایید شورای نگهبان و برگرفته از سایت شورای نگهبان است.

← برای عضویت در کانال تلگرام اختبار اینجا کلیک کنید →
← برای عضویت در خبررسان تلگرام اختبار اینجا کلیک کنید →
← برای عضویت و پیگیری صفحه اینستاگرام اختبار اینجا کلیک کنید →
← برای دریافت تازه ترین مطالب، در خبرنامه ایمیلی اختبار عضو شوید

لینک کوتاه این نوشته: https://www.ekhtebar.com/?p=3960