شرایط اختصاصی کانون وکلای دادگستری خوزستان برای آزمون وکالت ۹۴

با انتشار اطلاعیه ای اعلام شد :

شرایط اختصاصی کانون وکلای دادگستری خوزستان برای آزمون وکالت ۹۴

پیش از این رییس کانون وکلای خوزستان از بومی گزینی این کانون در آزمون وکالت ۹۴ خبر داده بود

کانون وکلای دادگستری خوزستان با انتشار اطلاعیه ای شرایط اختصاصی این کانون برای آزمون وکالت ۹۴ را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری اختبار، پیش از این نیز رییس کانون وکلای دادگستری خوزستان از بومی گزینی این کانون در آزمون وکالت ۹۴ خبر داده بود.

در این اطلاعیه معیار های سخت گیرانه ای برای اثبات بومی بودن افراد از جمله شماره ملی و حداقل ۵ سال سابقه سکونت در این استان به گواهی “مراجع قانونی” تعیین شده است، در این اطلاعیه “مراجه قانونی” که می توانند سابقه سکونت افراد را گواهی کنند مشخص نشده اند.

در این اطلاعیه تاکید شده است که از نظر کانون وکلای دادگستری خوزستان قبولی داوطلبان غیر بومی در آزمون وکالت ۹۴ منشا حق برای آن ها نخواهد بود، مشخص نیست با توجه به تصریح شرایط قانونی اخذ پروانه کارآموزی وکالت در مادۀ ۲ قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت، کانون وکلای دادگستری خوزستان تحت چه مجوزی حقوق مکتسبۀ قانونی پذیرفته شدگان غیر بومی را به رسمیت نخواهد شناخت.

اطلاعیه منتشر شده از سوی کانون وکلای دادگستری خوزستان به این شرح است :

اطلاعیه شرایط اختصاصی شرکت در آزمون ورودی کارآموزان وکالت سال ۱۳۹۴ کانون وکلای دادگستری خوزستان

به اطلاع کلیه ی داوطلبان شرکت در آزمون ورودی کارآموزی وکالت در سال ۹۴ می رساند : براساس مصوبه مورخ ۹۴/۰۴/۱۴ جلسه کمیسیون موضوع ماده ۱ قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت دادگستری، مصوب ۱۳۷۶ و همچنین مصوبه هیئت مدیره کانون وکلای دادگستری خوزستان، داوطلبان شرکت در ظرفیت این کانون می بایست بومی استان خوزستان باشند .لذا ثبت نام داوطلبان سایر استان ها در ظرفیت پذیرش این کانون ممنوع است و چنانچه داوطلبان غیر بومی اقدام به ثبت نام در ظرفیت این کانون نمایند ،به درخواست آنها ترتیب اثر داده نخواهند شد. ملاک بومی بودن نیز کدملی داوطلب و یا ارائه گواهی سکونت در قلمرو استان خوزستان از مراجع قانونی در طول پنج سال گذشته منتهی به برگزاری آزمون می باشد. لازم به ذکر است که این کانون در زمان ثبت نام قبول شدگان نسبت به بررسی اسناد متقاضیان اقدام خواهد نمود و قبولی در آزمون برای شرکت کنندگان غیر بومی حقی ایجاد نخواهد کرد .

 دکتر سید یزد الله طاهری نسب-رئیس کانون وکلای دادگستری خوزستان

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا