عضويت در کانال تلگرام اختبار
موسسه خلاقان جوان چتردانش مشهد-رتبه برتر آزمون وکالت خراسان آموزشگاه مجازی حقوقی استاد آنلاین
مهم
خانه » اخبار » اخبار دولت » رسیدگی به تبعات اجتماعی و امنیتی پرونده پدیده شاندیز به شورای عالی امنیت ملی ارجاع شده است

موسسه فاضل برگزار کننده دوره های آمادگی وکالت،قضاوت،سردفتری،کارشناسی ارشد،دکتری حقوق انتشارات جی 5 | بسته های آزمون وکالت

رسیدگی به تبعات اجتماعی و امنیتی پرونده پدیده شاندیز به شورای عالی امنیت ملی ارجاع شده است

رییس سازمان امور اراضی کشور اعلام کرد :

رسیدگی به تبعات اجتماعی و امنیتی پرونده پدیده شاندیز به شورای عالی امنیت ملی ارجاع شده است

شهردار شاندیز عزل و به دادگاه معرفی شده است

بیش از چهار سال از شکایت وزارت جهاد کشاورزی از تخلفات پروژه پدیده شاندیز و بررسی این موضوع می گذرد که رییس سازمان امور اراضی از معرفی شهردار شاندیز به دادگاه، عزل وی و رسیدگی به این پرونده در شورای عالی امنیت ملی و قوه قضاییه خبر داد.

به گزارش ایسنا، شاید آن روزها که مردم تبلیغات تلویزیونی گسترده پدیده شاندیز را برای جذب سرمایه و فروش اوراق بهادار سهام می‌دیدند تصور نمی‌کردند که روزی شاهد توقف این ساخت و ساز عظیم و ارسال پرونده تخلفات متولیان آن به مراجع قضایی باشند.

حال پس از حدود دو سال از آغاز به کار دولت یازدهم، قباد افشار – رییس سازمان امور اراضی – درباره تخلفات این پروژه به ایسنا گفت: بخشی از پرونده پدیده شاندیز که درباره‌ تبعات اجتماعی و امنیتی پرونده است به شورای عالی امنیت ملی ارجاع شده و در آنجا در حال بررسی است.

وی افزود: مابقی تخلفات پدیده شاندیز در مرجع قضایی در حال رسیدگی است، چراکه در این پروژه تخلفات بسیاری وجود دارد که می‌توان به تغییر کاربری غیرمجاز اراضی، ساخت‌وساز در مسیر رودخانه، ساخت‌وساز خارج از ضوابط طرح جامع شهر شاندیز، عدم رعایت سرانه‌های خدماتی شهر شاندیز و غیره اشاره کرد که وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی و راه و شهرسازی به آن رسیدگی کردند.

رییس سازمان امور اراضی با اشاره به همکاری‌های صورت گرفته با وزارت کشور و استانداری خراسان اظهار کرد: در پرونده شاندیز برخی از مناطق که بیشتر از حد مجاز ساخت‌وساز صورت گرفته بود، متوقف شد و ساخت‌وساز اضافه نیز کاهش پیدا کرد و در جاهایی که حقوق دولتی پرداخت نشده بود نیز آن حقوق باز پس گرفته شد.

افشار همچنین در خصوص تخلفات صورت گرفته شهرداری شاندیز در این پرونده گفت: در این رابطه تخلفات شهردار شاندیز مسجل شناخته شد و شهردار عزل و به دادگاه معرفی شد.

به گزارش ایسنا، ساخت‌وساز پدیده شاندیز شهر مشهد پروژه‌ای است که سال‌ها با تبلیغات تلویزیونی گسترده توانست حجم عظیمی از سهام خود را بفروشد و مردم را در ساخت‌وساز این مجموعه شریک کند در حالی که متولیان آن از همان ابتدا دست به تخلفات گسترده‌ای در حوزه تغییر غیرقانونی کاربری اراضی و زمین‌خواری زده بودند و به گفته رییس سازمان امور اراضی، “شاندیز هر کجا که زمینی دیده به دنبال تخلف در آن بوده و جالب این‌که بدون محدودیت، تبلیغات گسترده خود را در صدا‌وسیما، رسانه‌های مختلف، سطح شهر و فرودگاه‌ها انجام داده است”.

← برای عضویت در کانال سروش اختبار اینجا کلیک کنید →
← برای عضویت در کانال تلگرام اختبار اینجا کلیک کنید →
← برای عضویت در خبررسان تلگرام اختبار اینجا کلیک کنید →
← برای عضویت و پیگیری صفحه اینستاگرام اختبار اینجا کلیک کنید →
← برای دریافت تازه ترین مطالب، در خبرنامه ایمیلی اختبار عضو شوید

لینک کوتاه این نوشته: https://www.ekhtebar.com/?p=16882

یک نظر

  1. با سلام
    لطفا پیگیر باز پرداخت پول مردم باشین تا تخلفات

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*