عضويت در کانال تلگرام اختبار
انجمن علمی آیین دادرسی مدنی ایران صفحه اینستاگرام پایگاه خبری اختبار ماهنامه حقوقی وکلا-شماره-پنجم
آخرین خبرها
خانه » اخبار » اخبار قوه قضائیه » دستگیری وکیل قلابی در یزد

اپلیکیشن تبصره برای آموختن حقوق بسته های جامع سرعتی آزمون دکتری حقوق موسسه جی5

دستگیری وکیل قلابی در یزد

Share Button

رییس حفاظت اطلاعات دادگستری استان یزد خبر داد :

دستگیری وکیل قلابی

رئیس حفاظت اطلاعات دادگستری استان یزد گفت : با اقدامات به موقع و تحقیق نامحسوس یک نفر وکیل قلابی در شهرستان یزد دستگیر شد.

غلامعلی دهشیری راجع به این دستگیری اظهار داشت : این فرد با دایر نمودن یک دفتر وکالت و معرفی خود به عنوان وکیل دادگستری در صدد کلاهبرداری از شهروندان بود که با هوشیاری پرسنل دادگستری و اقدام به موقع و تحقیق نامحسوس کارشناسان حفاظت و اطلاعات دادگستری شناسایی و دستگیر شد .

وی افزود : این فرد با تقبل وکالت دو نفر از شهروندان و قول مساعد در زمینه حل و فصل پرونده های قضایی خارج از روند مرسوم و با اتکا به نفوذ در دستگاه قضایی از آنان مبالغی را اخذ کرده بود.

این مقام قضایی با اشاره به غیر بومی بودن کلاهبردار مذکور ابراز داشت : فرد دستگیر شده اهل و ساکن یکی از استان های دیگر بوده است که با نیت کلاهبرداری رحل اقامت کرده و در چند ماه گذشته ساکن استان یزد شده است.

وی تصریح کرد : از دفتر محل کار و منزل مسکونی این وکیل قلابی تعداد قابل توجهی کارت ویزیت وکالت و سربرگ وکالت و همچنین بنر و مهر وکالت کشف وضبط گردید.

دهشیری یادآور شد : متهم دستگیر شده پس از تفهیم اتهام با قرار وثیقه ۶۰۰ میلیون ریالی و به سبب عجز از معرفی وثیقه گذار بازداشت و به زندان مرکزی یزد معرفی گردید .

رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری استان یزد عدم تشکیل کانون وکلا در استان و ضعف در نظارت را زمینه ساز سوء استفاده افراد وکیل نما دانست و بیان داشت : باید با زمینه سازی تسریع در امر تشکیل کانون وکلای استان و تقویت نظارت و ارتقاء دانش حقوقی مردم از تکرار حوادث مشابه  جلوگیری کرد.

وی ضرورت هشدار به چاپخانه ها و مهرسازی های استان را نیز یادآور شد و تصریح کرد : چاپخانه داران و مهرسازان نباید به صرف ادعای یک فرد و بدون ارائه معرفینامه از مراجع ذیصلاح اقدام به چاپ سربرگ و مهر نمایند و باید قبل از قبول سفارش افراد ، مدارک متقن و مستدل حرفه ای افراد را جهت انجام سفارش آنان طلب نمایند. 

← برای عضویت در کانال تلگرام اختبار اینجا کلیک کنید →
← برای عضویت در خبررسان تلگرام اختبار اینجا کلیک کنید →
← برای عضویت و پیگیری صفحه اینستاگرام اختبار اینجا کلیک کنید →
← برای دریافت تازه ترین مطالب، در خبرنامه ایمیلی اختبار عضو شوید

لینک کوتاه این نوشته: https://www.ekhtebar.com/?p=17904

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*