عضويت در کانال تلگرام اختبار
موسسه خلاقان جوان چتردانش مشهد-رتبه برتر آزمون وکالت خراسان آموزشگاه مجازی حقوقی استاد آنلاین
مهم
خانه » اخبار » اخبار دانشگاه پیام نور » دستگاه هایی که فارغ التحصیلان پیام نور را استخدام نکنند متخلف هستند

موسسه فاضل برگزار کننده دوره های آمادگی وکالت،قضاوت،سردفتری،کارشناسی ارشد،دکتری حقوق انتشارات جی 5 | بسته های آزمون وکالت

دستگاه هایی که فارغ التحصیلان پیام نور را استخدام نکنند متخلف هستند

هر دستگاهی که از استخدام فارغ‌التحصیلان پیام‌نور خودداری کند تخلف کرده و بالاترین مقام آن دستگاه باید در این رابطه پاسخگو باشد

رییس دانشگاه پیام‌نور، گفت: بر اساس قانون هر دستگاهی که از استخدام فارغ‌التحصیلان پیام نور خودداری کند تخلف کرده و بالاترین مقام آن دستگاه باید در این رابطه پاسخگو باشد.

حسن زیاری در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به سراسری بودن امتحانات دانشگاه پیام‌نور و کتاب محور و محتوا محور امتحانات، گفت: براین اساس دانشجو باید کل کتاب را بخواند و امتحانات نیز به صورت سراسری است و بر عکس دانشگاه‌های دیگر امکان حذف بخشی از کتاب یا جزوه بر اساس نظر استاد در امتحان وجود ندارد.

وی با بیان اینکه درس خواندن و نمره آوردن در دانشگاه پیام نور بسیار سخت‌تر از دانشگاه‌های حضوری است، تصریح کرد: با وجود سختی‌های ذکر شده، متاسفانه برخی از دستگا‌ه‌ها در فراخوان آگهی‌های استخدام خود عنوان می‌کنند که جذب فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های دولتی به استثنای پیام‌نور، که این اقدام آنها غیرقانونی و تخلف است.

وی در ادامه با اشاره به پیگیری‌های صورت گرفته توسط دانشگاه پیام نور، گفت: براین اساس دیوان عدالت اداری و معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری به صورت رسمی و کتبی اعلام کرده‌اند که هر دستگاهی که از استخدام فارغ‌التحصیلان پیام‌نور خودداری کند تخلف کرده و بالاترین مقام آن دستگاه باید در این رابطه پاسخگو باشد.

به گفته وی، براین اساس تبعیض میان فارغ‌التحصیلان پیام‌نور با دیگر دانشگاه‌های دولتی در استخدام‌های سازمان‌ها و ارگان‌ها از دیدگاه دیوان عدالت اداری، تخلف است.

زیاری دانشگاه پیام‌نور را یک دانشگاه دولتی خواند که مدارک فارغ‌التحصیلی آن در داخل و خارج کشور مورد تایید و معتبر است و اظهارکرد: سهم قابل توجه فارغ‌التحصیلان پیام‌نور در قبولی مقاطع تحصیلی بالاتر را نشانگر سطح آموزشی مطلوب این دانشگاه به شمار می‌آید.

← برای عضویت در کانال سروش اختبار اینجا کلیک کنید →
← برای عضویت در کانال تلگرام اختبار اینجا کلیک کنید →
← برای عضویت در خبررسان تلگرام اختبار اینجا کلیک کنید →
← برای عضویت و پیگیری صفحه اینستاگرام اختبار اینجا کلیک کنید →
← برای دریافت تازه ترین مطالب، در خبرنامه ایمیلی اختبار عضو شوید

لینک کوتاه این نوشته: https://www.ekhtebar.com/?p=3632