در آستانه بیست وپنجمین سالگرد رحلت امام خمینی (ره)، جمعی از وکلای دادگستری در حسینه جماران حضور یافتند

حجت الاسلام والمسلمین  سید حسن خمینی در دیدار با وکلای دادگستری:

وکلا باید مستقل باشند و در این زمینه تلاش خودم را به عمل خواهم آورد

در آستانه بیست وپنجمین سالگرد رحلت امام خمینی (ره)، جمعی از وکلای دادگستری در حسینه جماران حضور یافتند

در این مراسم که باحضور دکتر علی نجفی توانا رئیس هیأت مدیره کانون وکلای مرکز و دکتر حسین محمد نبی نایب رئیس کانون وتنی چند از اعضای هیأت مدیره  و تعدادی از وکلا ی دادگستری مرکز در محل حسینیه جماران برگزار گردید ، ریاست کانون طی سخنان کوتاهی اعلام نمود امیدواریم ما وکلا به عنوان سربازان عدالت و مبارزین راه حق بتوانیم در مسیر عدالت و خدمت به مردم گام برداریم.

سپس حاضرین با حضور  در بیت امام با حجت الاسلام والمسلمین  حاج حسن خمینی دیدار کردند .

در این دیدار رئیس کانون وکلا ی دادگستری مرکز ، مسائل ومشکلات پیش روی وکلای دادگستری را تبیین و از ایشان برای حضور در محل کانون مرکز وشرکت در مراسم ماه مبارک رمضان  دعوت کردند که مورد استقبال قرار گرفت .

به گزارش روابط عمومی کانون وکلای دادگستری مرکز این مراسم که از ساعت ۹ صبح روز دوشنبه ۱۲/۳/۱۳۹۳ از مقابل ساختمان کانون وکلای دادگستری مرکز آغاز گردیده بود تا ساعت ۱۲ به طول انجامید .

به گزارش خبرنگار ایسنا، در این دیدار علی نجفی‌توانا رییس کانون مرکز، محمدنبی نایب رییس کانون مرکز، اباذر محبی، فرض‌پور ماچیانی، زندی، محمدرضا کامیار و دیگر اعضای هیات مدیره کانون مرکز حضور دارند.

علی نجفی‌توانا طی سخنان کوتاهی در حسینیه جماران گفت: امیدواریم ما وکلای دادگستری به عنوان سربازان عدالت قضایی و مبارزین راه حق و عدالت بتوانیم در مسیر قانون‌گرایی که امام راحل مبشر آن بودند، حرکت کنیم و امید است در سال‌های پیش رو در مسیر عدالت و خدمت به مردم حرکت کنیم.

برخی از اعضای هیات مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز به همراه جمعی از وکلا با سیدحسن خمینی در حسینه جماران دیدار کردند.

علی نجفی توانا رئیس کانون وکلا دادگستری مرکز مختصری درباره وضعیت وکلا و لایحه پیشنهادی قوه قضائیه صحبت کرد و تاکید داشت که به اعتقاد وکلا و حقوقدانان لایحه وکالت ناقض استقلال وکلا و جامعه وکالت و مغایر با حقوق طرفین دعوا و برخلاف مقررات بین‌المللی است.

نجفی‌توانا از یادگار امام درخواست کرد که از حفظ استقلال کانون وکلا و نیز تثبیت دادرسی عادلانه با حضور وکلای مستقل در محاکم حمایت کند.

براساس این گزارش در ادامه این دیدار سیدحسن خمینی با خوشامدگویی به وکلا اعلام کرد که در قضای اسلامی نیز بر تفکیک قاضی، وکیل و استقلال وکلا تاکید شده است.

وی افزود: بنده نیز در خصوص موضوعات اخیر لایحه وکالت مطالبی را شنیده‌ام و معتقدم که وکلا باید مستقل باشند و در این زمینه تلاش خودم را به عمل خواهم آورد و قول حمایت از کانون‌های وکلای دادگستری را به اعضای حاضر دادم.

سیدحسن خمینی همچنین با تاکید بر توسعه خدمت رسانی وکلا به اقشار جامعه از جمله اقشار نیازمند تاکید کرد که به لحاظ توسعه موضوعات اجتماعی و اقتصادی همه نیازمند استفاده از اطلاعات و خدمات وکلا هستند.

در راستای این صحبت یادگار امام(ره)، محمدرضا کامیار رئیس اداره معاضدت کانون وکلای دادگستری مرکز گفت: کانون وکلای دادگستری مرکز در طول سال هزاران مورد وکیل معاضدتی به‌طور رایگان در اختیار افراد نیازمند وکیل و نیز مشاوره رایگان قرار می دهد و کانون مرکز در صدد افزایش این‌گونه از خدمات وکلا است.

وی افزود: در حال حاضر در تمامی مجتمع‌های قضایی تعدادی از وکلا درساعات اداری به‌طور رایگان در حال مشورت و راهنمایی به متقاضیان و مراجعین به مجتمع‌های قضایی هستند.

در پایان این دیدار علی نجفی‌توانا از سیدحسن خمینی دعوت کرد تا با حضور در کانون وکلای دادگستری مرکز در جریان موضوعات جامعه وکالت قرار گیرد و از نزدیک با این کانون آشنا شود.

وی حضور یادگار امام (ره) را در کانون وکلای مرکز فرصت مغتنمی برای کانون‌های وکلا در شرایط فعلی دانست.

سیدحسن خمینی نیز ضمن اجابت دعوت رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز گفت: ان شاءالله در فرصت مناسبی حتما به کانون وکلای دادگستری مرکز خواهم آمد و از نزدیک در جریان موضوعات جامعه وکالت قرار خواهم گرفت.

در ابتدای این دیدار علی نجفی توانا با تشکر از سید حسن خمینی که این فرصت را برای دیدار فراهم کرده است از امام به عنوان مدافع حقوق مردم و عدالت یاد کرد و وکلا را مدافع حقوق مردم و دفاع از عدالت اجتماعی برشمرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا