عضويت در کانال تلگرام اختبار
موسسه خلاقان جوان چتردانش مشهد-رتبه برتر آزمون وکالت خراسان دوره کوچینگ وکالت موسسه دوراندیشان ماهنامه وکلا شماره هفتم-تنها مجله تخصصی وکلای ایران
مهم
خانه » آزمون های حقوقی » آزمون دکتری حقوق » دانستنی های شهریه دانشگاه آزاد اسلامی برای پذیرفته شدگان آزمون ۱۳۹۴

آموزش نویسندگی و چاپ کتاب انتشارات مؤلفین طلایی موسسه فاضل برگزار کننده دوره های آمادگی وکالت،قضاوت،سردفتری،کارشناسی ارشد،دکتری حقوق انتشارات جی 5 | بسته های آزمون وکالت

دانستنی های شهریه دانشگاه آزاد اسلامی برای پذیرفته شدگان آزمون ۱۳۹۴

دانستنی های شهریه دانشگاه آزاد اسلامی برای پذیرفته شدگان آزمون ۱۳۹۴

یکی از ابهامات همیشگی داوطلبان آزمون ها در مورد میزان مبلغی است که باید برای ثبت نام در رشته ای که در آن پذیرفته شده اند بپردازند.

علارغم اطلاعات پراکنده ای که در مورد میزان شهریه ثابت و متغیر از سوی دانشگاه ها اعلام می شود، محاسبه مبلغ نهایی که پذیرفته شدگان باید بپردازند عملا تا زمان ثبت نام مبهم باقی می ماند و برای پذیرفته شدگان قابل محاسبه و برنامه ریزی بر اساس آن نیست.

در این قسمت اطلاعاتی در مورد میزان شهریه و هزینه های جانبی که پذیرفته شدگان دانشگاه آزاد اسلامی در آزمون ۱۳۹۴ باید بپردازند گردآوری شده است.

باید بدانید که مبلغ۱.۰۳۰.۰۰۰ ریال بابت هزینه خدمات آموزشی مقطع کارشناسی، ۹۲۰.۰۰۰ ریال مقطع کاردانی و ۱.۵۰۰.۰۰۰ ریال مقطع دکترای تخصصی (این مبلغ در طول تحصیلات شما فقط یک بار و در نیمسال ورود به دانشگاه دریافت می گردد) وهمچنین مبلغ ۲۰.۰۰۰ (بیست هزار ریال ) بابت بیمه دانشجویی برای یک سال تحصیلی به شهریه ها اضافه می شود.

شرایط استرداد شهریه تحصیلی:

–    اگر دانشجو ، پس از ثبت نام از تحصیل منصرف شود، در صورتیکه کلاس های درسی شروع نشده باشد شهریه پرداختی به همراه نیمی از هزینه خدمات آموزشی به وی مسترد میگردد.

–    در صورتیکه کمتر از یک ماه از شروع کلاس ها گذشته باشد (طبق تقویم آموزشی دانشگاه) نصف شهریه کامل دریافت وما باقی شهریه به همراه نیمی از هزینه خدمات آموزشی مسترد می گردد .

–    در صورت گذشت بیش از یک ماه از شروع کلاس ها (طبق تقویم آموزشی دانشگاه) امکان برگشت شهریه وجود ندارد.

هرینه انصراف از تحصیل:

–    دانشجو بابت انصراف از تحصیل، می بایست هزینه ای معادل یک و نیم برابر شهریه ثابت یک نیمسال تحصیلی را طبق تعرفه روز پرداخت نمایند..

–    دانشجوی شاغل به تحصیل در یکی از واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی که از طریق آزمون سراسری دانشگاه آزاد در همان واحد یا واحد دیگری پذیرفته شود، از پرداخت هزینه انصراف معاف می باشد.

در جدول زیر به تفکیک مبلغی که هر یک از پذیرفته شدگان آزمون ۱۳۹۴ دانشگاه آزاد اسلامی در مقاطع کارشناسی ارشد یا دکتری باید هنگام ثبت نام بپردازد مشخص شده است، توجه داشته باشید که مبلغ نهایی بر اساس انتخاب ۱۰ واحد نظری برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و ۸ واحد نظری برای دانشجویان مقطع دکتری محاسبه شده است. همچنین می دانید که رشته حقوق زیر مجموعه علوم انسانی است.

شهریه ثابت و متغیر دانشگاه آزاد
برای دیدن جدول در اندازه بزرگ روی آن کلیک کنید

← برای عضویت در کانال سروش اختبار اینجا کلیک کنید →
← برای عضویت در کانال تلگرام اختبار اینجا کلیک کنید →
← برای عضویت در خبررسان تلگرام اختبار اینجا کلیک کنید →
← برای عضویت و پیگیری صفحه اینستاگرام اختبار اینجا کلیک کنید →
← برای دریافت تازه ترین مطالب، در خبرنامه ایمیلی اختبار عضو شوید

لینک کوتاه این نوشته: https://www.ekhtebar.com/?p=16204

۲ نظر

  1. سلام ممنون میشم راهنمایی بفرمایید. من تمام درسهام پاس کردم و فقط ارایه پایان نامم مونده ترم پیش پایان نامه رو انتخاب واحد کردم ولی به دلیل کمبود استاد راهنما به من کد ندادن و موند واسه این ترم.الان دوباره بمن میگن باید انتخاب واحد کنی و شهریه ثابت پرداخت کنی.و این هصلا عادلانه نیست تازه قانونی بخوایین حساب کنید بابت این وقفه باید به دانشجو خسارتم بدن.کمبود استاد راهنما مشکل و عدم توجه مسیولین دانشگاه ما هست نه تقصیر من.از چند نفرز شنیدم بخشنامه ایی در این خصوص صادر شده که هزینه ایی بابت این موضوع از دانشجو گرفته نشه.اگر اطلاعی دارین و راهنمایی بفرمایین ی دنیا ممنون میشم.مرسی

  2. سلام.

    شهریه ثابت و متغیر  دکتری دانشگاه آزاد پردیس چابهار با دکتری شهری دیگر متفاوت است؟

    اگر متفاوت است چه میزان ؟

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*