جزئیات ترمیم حقوق بازنشستگان و موظفین کشوری

در پی ابلاغ قانون ترمیم حقوق کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشکری اعلام شد؛

پایگاه خبری اختبار- معاون امور فنی صندوق بازنشستگی کشوری جزئیات ترمیم حقوق بازنشستگان و موظفین این صندوق را تشریح کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، اکبر شیرمحمدی اظهار داشت: در اجرای قانون اصلاح قانون بودجه ۱۴۰۱ کل کشور و ترمیم حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان کشوری مصوب ۸ آبان ماه ۱۴۰۱ مجلس شورای اسلامی، با اقدامات انجام شده افزایش مصوب در احکام بازنشستگان و موظفین این صندوق اعمال شده است و حقوق آبان ماه مشترکین این صندوق به همراه معوقه مهرماه واریز خواهد شد.

وی با اشاره به جزئیات افزایش حقوق بازنشستگان کشوری گفت: براساس بند (۱-۲) ماده واحده قانون مزبور، مبلغ مقطوع ۹۰۰ هزار تومان به حقوق بازنشستگان و موظفین مشمول قانون بودجه ۱۴۰۱ از تاریخ اجرای قانون که ابتدای مهرماه ۱۴۰۱ است و همچنین به میزان ۵ درصد حقوق شهریورماه، برای تعداد یک میلیون و ۵۸۹ هزار نفر از بازنشستگان و وظیفه بگیران ذینفع (بازنشستگان قبل از ۰۱/۰۷/۱۴۰۱) اضافه شده است.

شیرمحمدی به افزایش ۵۰درصدی مبلغ کمک هزینه عائله مندی بازنشستگان کشوری اشاره کرد و گفت: این مبلغ از ۴۰۷ هزار و ۳۸۹ تومان به مبلغ ۶۱۱ هزار و ۸۴ تومان افزایش یافته است و تعداد افراد مشمول این کمک هزینه ۹۶۷ هزار ۸۹۰ نفر است.

معاون امور فنی صندوق بازنشستگی کشوری همچنین تصریح کرد: مبلغ حق اولاد نیز به ازای هر فرزند با افزایش ۱۰۰ درصدی از مبلغ ۱.۰۵۶.۱۹۵ ریال به مبلغ ۲.۱۱۲.۳۹۰ ریال بهبود یافته است.

بیشتر بخوانید:

سازمان اداری و استخدامی کشور درباره نحوه اجرای قانون ترمیم حقوق کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشکری

لازم به ذکر است، با توجه به عدم بارگذاری اطلاعات افزایش مبلغ عائله‌مندی و اولاد توسط دستگاه‌ها، افزایش حق عائله‌مندی، اولاد و معوقات مهر ماه و آبان ماه همراه با حقوق آذر ماه پرداخت خواهد شد.

شیرمحمدی یادآور شد: مطابق توضیحات تبصره بند (۱-۲) برای افرادی که پس از اجرای این قانون یعنی پس از تاریخ اول مهر ۱۴۰۱ بازنشسته شده یا می‌شوند نیز ۹.۰۰۰.۰۰۰ ریال به حقوق بازنشستگی آنان اضافه می‌گردد.

به گفته وی، با افزایش های صورت گرفته، میانگین حقوق بازنشستگان کشوری از مبلغ ۷۹.۵۳۵.۴۶۶ ریال در نیمه اول سال ۱۴۰۱ به مبلغ ۹۲.۴۱۲.۹۸۸ ریال در مهر ماه سال جاری (به طور میانگین ۱۶.۲ درصد) ترمیم یافته که افزایش‌های مربوط به عائله‌مندی و حق اولاد نیز مازاد بر آن خواهد بود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. سلام،آقای شیرمحمدی لطفاً بعنوان معاون محترم امور فنی صندوق بازنشستگی کشوری از شما میخوام یکبار دیگر به متن تصویب‌نامه هیئت محترم وزیران به شماره ۵۱۷۰۰/ت ۱۵۷۴۴مورخ ۷۶/۱/۲۷دقت بفرمایید آیا در آن لفظ «جهاد» در کنارلفظ«سپاه» نیامده است؟متاسفانه در جوابیه ارسالی ازسوی آن صندوق در متن تصویب‌نامه تغییر ایجاد شده است_لفظ«جهاد»از کنار «سپاه»برداشته شده است برای اینکه به اینحقیر فوق العاده تعلق نگیرد جابجا شده است اصلا کار درستی نیست کاری غیر قانونی است ۴سال است از طرق مختلف پیگیرم ولی تاکنون اثری نداشت چرا تغییر قانون صورت می‌گیرد؟طبق بخشنامه شماره ۲۵۹۰۴۷مورخ۹۸/۵/۱۵سازمان اموراداری و استخدامی کشور با دارا بودن ۴۵روز تاسه ماه حضور داوطلبانه فوق العاده ایثارگری تعلق میگیرد چرا با تغییر تصویب‌نامه هیئت محترم وزیران که درمورد غیر«سپاه وجهاد»است از دریافت فوق العاده محروم میکنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا