جزئیات برگزاری مصاحبه علمی جذب اختصاصی منصب قضا

معاونت منابع انسانی قوۀ قضائیه اعلام کرد :

جزئیات برگزاری مصاحبه علمی جذب اختصاصی منصب قضا در سال ۱۳۹۵

پایگاه خبری اختبار – با توجه به پایان مهلت ثبت نام در سامانه جذب اختصاصی منصب قضا، معاونت منابع انسانی قوه قضائیه جزئیات برگزاری مصاحبه علمی این مرحله از جذب اختصاصی را اعلام کرد.

قابل ذکر است که زمان و جزئیات مراجعه داوطلبان واجد شرایط برای تعیین زمان مصاحبه علمی، متعاقبا اعلام خواهد شد و در این مرحله فقط جزئیاتی شامل مکان برگزاری مصاحبه داوطلبان دانشگاهی، مدارک مورد نیاز که داوطلبان باید در زمان مصاحبه به همراه داشته باشند و مواد امتحانی مصاحبه علمی داوطلبان دانشگاهی و حوزوی به همراه نمره هر درس اعلام شده است، مکان برگزاری مصاحبه علمی داوطلبان حوزوی نیز بعدا اعلام خواهد شد.

بنا بر اعلام معاونت منابع انسانی قوه قضاییه، جزئیات مصاحبه علمی جذب اختصاصی منصب قضا به این شرح است :

۱-‌ زمان برگزاری مصاحبه علمی:

در این مرحله از جذب اختصاصی، داوطلبان واجد شرایط می­ بایست در مهلت مقرر که متعاقباً اطلاع­ رسانی خواهد شد، با مراجعه به سامانه جذب اختصاصی از طریق گزینه «ثبت تاریخ مصاحبه» نسبت به انتخاب زمان مصاحبه علمی خود در بازه زمانی مخصوص اقدام نمایند و زمان انتخاب ­شده به ‌عنوان زمان حضور داوطلب برای شرکت در مصاحبه علمی تلقی می ­گردد. لازم به ذکر است داوطلبان تنها یکبار مجاز به ثبت تاریخ مصاحبه هستند. بدیهی است مسئولیت ثبت ­نام اشتباه و متعاقباً انتخاب تاریخ مصاحبه بدون داشتن شرایط، تماماً به عهده داوطلبان می ­باشد. از این رو مطالعه دقیق ضوابط و مقررات ثبت نام و شرکت در فرایند جذب اختصاصی بسیار حائز اهمیت است.

۲-‌ مکان برگزاری مصاحبه علمی:

الف- داوطلبان دانشگاهی:

تهران، خیابان حافظ، تقاطع خیابان سمیه، روبروی دانشگاه امیرکبیر، ساختمان شماره ۳ قوه قضائیه(معاونت منابع انسانی)، طبقه نهم.

ب- داوطلبان حوزوی:

متعاقباً اطلاع­رسانی خواهد شد.

۳-‌ مدارک مورد نیاز در روز مصاحبه علمی:

الف-اصل و تصویر کارت ملی

ب-تصویر تمام صفحات شناسنامه

پ-تصویر مدارک تحصیلی (کارشناسی یا سطح دو و بالاتر)

ت-اصل و تصویر فیش واریزی به مبلغ ۶۰۰.۰۰۰ ریال به شماره حساب ۴۱۵۰۱۶۰۹۰۳۰۰۷ با شناسه واریز ۲۶۰۱۶۹۳ به نام مؤسسه آموزش عالی علمی-کاربردی شهید قدوسی (ره)

تذکر: همه مدارک می­ بایست حتماً در قالب A4 تهیه و ارائه شود.

۴-‌ مواد امتحانی:

الف-داوطلبان دانشگاهی:

۱-‌ حقوق مدنی(۱۲ نمره)    2-‌ حقوق جزای عمومی(۱۲ نمره)       3-‌ حقوق جزای اختصاصی(۹ نمره)     4- ‌آیین‌دادرسی کیفری(۹ نمره)  5- ‌ آیین‌دادرسی مدنی(۸ نمره)

ب-داوطلبان حوزوی:

۱- بیع مکاسب(۳۰ نمره)     2- جلد (۱) کفایه الاصول(۲۰ نمره)

تذکرات مهم:

۱-عدم حضور داوطلبان در زمان مقرر، به منزله انصراف از ادامه مراحل خواهد بود.

۲-نتیجه مصاحبه علمی، ۱۰ روز پس از مصاحبه از طریق سامانه اعلام نتایج قابل مشاهده خواهد بود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫۶ دیدگاه ها

  1. سلام به دوستان عزیز

    امسال قرار بر این است که دروس اصول فقه و متون فقه و حقوق تجارت از بین دروس مورد نیاز برای مصاحبه ی جذب اختصاصی حذف شوند

    1. سلا م دوستان من قبلا یک بار شرکت نموده ام و در اطلاعیه اخیر نوشته بوند که کسانی که قبلا ثبت نام کرده اند فقط گزینه تجدید مصاحبه را بزنند اما متاسفانه الان زمان مصاحبه علمی اصلا صفحه ای برای بنده باز نمی شود نگران شده ام برای بنده پیامکی نیامده است از دوستانی که مثل شرایط بنده دارند لطفا کمک کنند  تلفن های مرکز پاسخگو نبودند 

  2. سلام.دروس حقوق تجارت و متون فقه و اصول فقه در اطلاعیه ثبت نام وجود داشت اما اکنون حذف شده است آیا واقعا حذف شده؟؟؟

  3. با سلام و تکر از خدمات مطلوب سایت اختبار.آیا متون و اصول فقه برای داوطلبان دانشگاهی از مصاحبه اختصاصی جذب قضات حذف شده است؟با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا