جذب ۸۰۰ قاضی در انتظار تصمیم مجلس

معاون منابع انسانی قوه قضاییه خبر داد:

نتایج مرحله تشریحی آزمون قضاوت ۹۵ بهمن ماه اعلام می شود

پایگاه خبری اختبار- معاون منابع انسانی قوه قضاییه درباره لایحه بودجه سال ۹۶ گفت: طبیعتاً نسبت به این بودجه رضایت نداریم و انتظارات بیشتری با توجه به قانون جدید آیین دادرسی کیفری داشتیم.

به گزارش پایگاه خبری اختبار به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین علیرضا امینی در حاشیه افتتاح نمایشگاه مرکز انتشارات و مطبوعات قوه قضاییه در خصوص جذب قضات در برنامه ششم توسعه گفت: ما جذب ۸۰۰ نفر قاضی را مدنظر داریم که امیدواریم مجلس موضوع را تصویب کرده و اعتبارات لازم تخصیص دهند.

وی درباره اینکه آیا از برنامه جذب قضات عقب هستید یا خیر ؟ گفت: خیر. عقب نیستیم و در برنامه پنجم که چهار سال آنرا انجام دادیم شاید ۴۰۰ نفر کمتر از برنامه مدنظر بودیم یعنی به ازای ۴ هزار نفر ۳۶۰۰ نفر جذب کردیم.

امینی درباره اینکه  برنامه جذب قضات در برنامه ششم توسعه چگونه است گفت: هر انچه که مجلس تصویب کند ما دنبال می کنیم.

وی درباره اینکه نتایج آزمون تشریحی قضاوت چه زمانی اعلام می شود؟ گفت: نتایج آزمون در بهمن ماه اعلام می شود.

امینی درباره اینکه آیا در آزمون امسال قضاوت اعتراضی داشته اید؟ گفت: اعتراضی واصل نشده است.

امینی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه در برنامه ششم اولویت با جذب عمومی قضات است یا جذب تخصصی؟ بیان کرد: اولویت های ما کیفی است و کاری به اینکه نحوه جذب چگونه است نداریم، زیرا کیفیت برای ما مهم است.

وی افزود: زمانی که نیازها را بررسی می کنیم ممکن است براساس آن نیازها جذب هایی داشته باشیم.

حجت الاسلام و المسلمین امینی همچنین دررابطه با منابع بودجه پژوهشگاه قوه قضاییه گفت: بودجه پژوهشگاه در ردیف بودجه های عمومی کشور قرار دارد که اکنون سه سال است که آن بودجه از ردیف بودجه های عمومی کشور تأمین می شود.

معاون منابع انسانی قوه قضاییه درباره لایحه بودجه سال ۹۶ نیز گفت: طبیعتاً نسبت به این بودجه رضایت نداریم و انتظارات بیشتری با توجه به قانون آیین دادرسی جدید داشتیم، اما به دلیل اینکه محدودیت در کل کشور است این محدودیت را می پذیریم.

شایان ذکر است که پیش تر نیز در اطلاعیه معاونت منابع انسانی قوه قضاییه آمده بود که نتایج مرحله تشریحی آزمون قضاوت، اوایل بهمن­ ماه اعلام می شود و از پذیرفته­ شدگان، بلافاصله برای شرکت در مصاحبه علمی شفاهی دعوت به عمل خواهد آمد.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫۹ دیدگاه ها

 1. لطفا در رابطه با پذیرش و شرایط جذب اختصاصی قضات امسال اطلاع رسانی فرمایید. با تشکر

 2. باسلام مجدد

  در ضمن خارج از موضوع برخود لازم میدانم از زحمات جناب آقای سیاوش هوشیار و سرکار خانم  زنده دل تشکر کنم.

 3. باسلام وعرض ادب

  امیدوارم که مجلس محترم موضوع را تصویب و اعتبارات لازم وکافی را به این منظور تخصیص دهند وبه موضوع جذب قضات به دید بهتر و شایسته تری نگاه شود 

  اهمیت به قضات و جذب بهتر با اعتبار مناسب کمک به دستگاه قضا و به تبع آن کمک به کل سیستم دادرسی در کشور میباشد ،پس امیدوارم مجلس محترم همکاری لازم را با قوه قضائیه در این خصوص داشته باشند و در کل و بالاتر از این موضوع امیدوارم حمایت مالی بیشتری از قضات شریف کشورمان شود تادغدغه ای جزء تفکیک حق از باطل را نداشته باشند.

  بنده از قوه قضائیه نهایت تشکر را دارم در خصوص جذب قضات در سنوات اخیر گرچه خودم عضو کانون وکلا میباشم وکارآموز میباشم

   

 4. باسلام خدمت دوستان و مدیر محترم سایت میخواستم بدونم امسال مانند سال قبل رد شدگان آمون تشریحی برای تکمیل ظرفیت دعوت میشوند ممنون میشم اگه پاسخ بدین خانم زنده دل 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا