تعیین ظرفیت آزمون وکالت ۱۴۰۰ کانون وکلای کرمانشاه

پایگاه خبری اختبار- جلسه کمیسیون تبصره ماده یک قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت دادگستری جهت تعیین تعداد کارآموزان کانون وکلای دادگستری استان کرمانشاه برگزار و ظرفیت آزمون وکالت سال ۱۴۰۰ برای این کانون تعیین شد.

به گزارش اختبار به نقل از روابط عمومی کانون وکلای دادگستری کرمانشاه، جلسه کمیسیون تبصره ماده یک قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت دادگستری روز یکشنبه مورخ ۱۴۰۰/۰۲/۲۶ راس ساعت ۸ صبح به دعوت رئیس کانون وکلای دادگستری استان و با حضور رئیس کل دادگستری استان و رئیس شعبه اول دادگاه انقلاب در دفتر رئیس کل دادگستری برگزار شد.

در این جلسه پس از بحث و بررسی پیرامون ظرفیت های موجود کانون ها و دادگستری جهت جذب و تربیت کارآموز وکالت و با در نظر گرفتن شرایط مالی نابه سامان وکلای جوان به تبع وضعیت اقتصادی جامعه، ظرفیت جذب کارآموزان کانون وکلای دادگستری استان کرمانشاه از طریق آزمون کارآموزی برای سال ۱۴۰۰ تعداد ۶۰ نفر تعیین گردید که ۷۰ درصد این تعداد سهمیه آزاد و ۳۰ درصد سهمیه ایثارگران خواهد بود.

شایان ذکر است که کانون کرمانشاه از طریق آزمون کارآموزی وکالت سال ۹۹ نیز که ۲۵ تیرماه برگزار می شود ۱۰۰ نفر کارآموز جذب خواهد کرد.

زمان برگزاری آزمون وکالت ۱۴۰۰

بر اساس تصمیم روز ۲۶ اسفند ۹۹ روسای کانون‌های وکلای دادگستری، آزمون وکالت ۱۴۰۰ در آبان سال جاری برگزار می شود.

هنوز روز دقیق برگزاری آزمون وکالت ۱۴۰۰ مشخص نیست و باید برای تعیین تاریخ دقیق منتظر اطلاع‌رسانی‌های بعدی اسکودا بود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫۸ دیدگاه ها

 1. با توجه به این که از آزمون سال ۱۳۹۸ تا کنون هیچ کارآموزی از طرف کانون وکلا به قوه قضائیه معرفی نشده و دادگاه ها با حجم کمتری کارآموز مواجه هستند قاعدتاً ظرفیت پذیرش کارآموز بای د امسال افزایش داشته باشه نه کاهش….
  همین تنگ نظری ها است که کشور ما را تا کنون چنین عقب نگه داشته….

 2. خب طبق همون قانون۷۰ب ۳۰،
  چرا برای سهمیه سال ۹۹اجرا نشد درجالی ک سهمیه کل ۱۰۰نفر گفتن،
  ازاد ۶۷نفروسهمیه خانواده شهدا ۳۳نفر

  من ریاضیم ضعیفه یا ۷۰ب ۳۰ رو بد برام درس دادن

 3. این راه که میروید به ترکستان است

  با این ازمونهای استاندارد قوه قضائیه کسی تمایلی به جذب در کانون وکلا نداره

  1. وقتی راه ساده تری برای وکیل شدن با پذیرش فله ای مرکز مشاوران وجود داره حق دارین اینجوری بگین. ولی خودتون هم خوب میدونین هر گردی گردو نیست!!!

  2. عصویت در کانون افتخار بزرگیست که نصیب هر کسی نمیشه. وکلای کانون و قوه قضاییه از لحاظ سطح پذیرش اجتماعی قابل فیاس نیستند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا