تعداد داوطلبان آزمون وکالت ۹۹ چند نفر است؟

پایگاه خبری اختبار- در پایان هفته گذشته تصویر نامه‌ای که ظاهرا در پاسخ به استعلام رییس سازمان سنجش از سوی معاون وزیر بهداشت نوشته شده، در فضای مجازی منتشر شد. گرچه نهایتاً اصالت این نامه از سوی مراجع رسمی تایید یا تکذیب نشد، اما چنانچه فرض را بر صحت نامه و مندرجات آن قرار دهیم تعداد ثبت‌نام‌کنندگان آزمون وکالت ۹۹ در این متن ۸۱ هزار و ۵۰۸ نفر اعلام شده است.

با این فرض، تعداد ثبت‌نام‌کنندگان آزمون وکالت سال جاری ۳ هزار و ۷۲۱ نفر کمتر از داوطلبان آزمون وکالت ۹۸ خواهد بود.

این درحالی است که ظرفیت اعلامی آزمون سال جاری که ۳۸۴۵ نفر است،  ۳۹۴ نفر بیشتر از ظرفیت آزمون سال گذشته است.

گفتنی‌ست اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری تا سال ۱۳۹۷ آمار کلی و تفکیکی (بر اساس جنسیت و کانون انتخابی) ثبت‌نام‌کنندگان آزمون وکالت را اعلام می‌کرد، اما سال گذشته به دلیل نامعلومی این آمار منتشر نشد و صرفاً آمار کلی داوطلبان به این شکل از سوی مرتضی شهبازی‌نیا، رئیس پیشین اتحادیه، اعلام گردید:‌ «در آزمون وکالت ۹۸ تعداد ۸۵۲۲۹ ثبت‌نام کردند بیشترین تعداد داوطلب در کانون مرکز بوده است که ۲۸۳۷۶ نفر می باشند و کمترین تعداد ثبت نام در استان چهارمحال و بختیاری با تعداد ۴۹۱ نفر».

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫۳ دیدگاه ها

 1. سلام
  باتوجه به اینکه ظاهرا آزمون وکالت۹۹به بیستم اسفندموکول شده وحتی اگه شرایط بهترنشه ممکنه به بعدازآن نیز تعویق یابد لطفا اطلاع رسانی کنید امکان ثبت نام برای کسانی که شرایط لازم برای ثبت نام اکنون فراهم شده ویا تاآن موقع امکان شرکت درآزمون ایجاد میشود،فراهم گردد تاهم آمار ثبت نام ازسال قبل کمترنشه وهم فرصت به چنین افرادی میسربشه.
  باتشکر

 2. سلام
  اگر با کانون ارتباط دارید اطلاع رسانی فرمایید با توجه به تعویق زمان آزمون بار دیگر امکان ثبت نام برقرار گردد.

  با تشکر

 3. کانون مثل مرکز مشاوران نیست…ک فقط هدفشون نابودی وکالت باشه‌..از الان دارن فله ای .وکیل میده بیرون…حساب کتاب داره ایطور نیست….ازمونشم حساب شدست….اختبار عزیز بچاپ..لطفا…ممنونتم…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا