تصمیم کانون وکلای بوشهر برای افزایش ظرفیت سهمیه آزاد در آزمون وکالت ۹۶

کانون وکلای دادگستری بوشهر به‌دنبال افزایش ۱۲ نفری در سهمیه آزاد آزمون وکالت

پایگاه خبری اختبار- رئیس کمیسیون کارآموزی و اختبار کانون وکلای دادگستری بوشهر از تصمیم این کانون برای افزایش ظرفیت پذیرش سهمیه آزاد در آزمون وکالت سال ۹۶ خبر داد.

دکتر مهدی شعبان زاده در گفت‌وگو با خبرنگار اختبار با اشاره به مصوبه اخبر هیئت‌مدیره کانون وکلای بوشهر، اظهار داشت: در جلسه‌ای که روز ۱۱ بهمن‌ماه جاری برگزار شد، پس از سه ساعت بحث و تبدل نظر، با ۳ رأی موافق در برابر یک رأی مخالف و یک رأی ممتنع، با افزایش ۱۲نفری درسهمیه آزاد داوطلبان آزمون وکالت این کانون موافقت شد.

شعبان‌زاده افزود: البته انتشار این تصمیم موجب انتقادهایی از سوی بعضی اعضای کانون شد اما به‌هرحال این مصوبه به قوت خود باقی است و پیگیری اجرای آن با رئیس کانون وکلای بوشهر خواهد بود تا درصورت جلب نظر کمیسیون موضوع تبصره ماده ۱ قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت دادگستری، به مرحله اجرا درآید.

بنابر گزارش اختبار، ظرفیت پذیرش کانون وکلای دادگستری بوشهر در آزمون وکالت ۹۶، چهل نفر اعلام شده بود که ۲۸ نفر از این افراد در سهمیه آزاد و ۱۲ نفر نیز در سهمیه ایثارگران پذیرفته شدند.

به‌این‌ترتیب به‌نظر می‌رسد کانون وکلای بوشهر نخستین کانونی است که پس از تصمیم به افزایش ظرفیت کانون وکلای مرکز، تصمیم مشابهی را اتخاذ می‌کند.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫۵ دیدگاه ها

  1. پس افزایش افراد سهمیه چی. طبق قانون هر چی باشه ۳۰ درصد برای دسهمیه است. پس وقتی ۱۲نفر اضاف میشه ۴تای ان برای سهمیه است پس باید ۸تا ازادبگیرد ۴تا سهمیه. کانون بوشهر داره حق سهمیه هرا را که قانون تصویب کرده از بین میبره. من که به دیوان عدالت اداری شکایت میکنم

  2. ای خداوند بزرگ خودت یاری کن کانون بوشهر افزایش ظرفیت رو انجام بده ، خداییش خیلی امسال ظرفیت کم شده.

  3. دمش گرم بوشهر دمتون گرم مرکز بوشهر هر کانونی که ظرفیت بده به آزادها بچه ها انشاالله قطعی بشه

  4. جااااااانم کانون بوشهر ، خدا کنه قطعی بشه . همه از دوستان من هستم تلاشهای مستمرشون رو دیدم . خدایاااااا خودت کمکشون کن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا