تصویب نحوه تأمین بار مالی افزایش مرخصی زایمان از ۶ ماه به ۹ ماه تأمین اجتماعی در هیات دولت

پایگاه خبری اختبار- هیات وزیران با اصلاح آیین نامه اجرایی نحوه تامین بار مالی افزایش مرخصی زایمان از ۶ ماه به ۹ ماه را موافقت کرد.

به گزارش اختبار به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، در جلسه صبح روز چهارشنبه هیات وزیران که به ریاست حجت الاسلام والمسلمین روحانی رئیس جمهوری برگزار شد، اعضای دولت به منظور تعیین تکلیف درخصوص مرجع تامین اعتبار پرداخت حقوق و مزایای ناشی از افزایش سه ماهه مرخصی زایمان و جلوگیری از طرح شکایات ذی نفعان در مراجع قضایی ناشی از ابهام در موضوع مورد اشاره، با الحاق یک تبصره به بند (۱) آیین نامه اجرایی تامین بار مالی افزایش مرخصی زایمان از ۶ ماه به ۹ ماه موافقت کرد.

به موجب تبصره الحاقی فوق، سازمان تامین اجتماعی موظف است در اجرای مصوبه دولت در خصوص افرادی که این سازمان موظف به پرداخت کمک بارداری (مرخصی زایمان) به آنها می باشد، نسبت به پرداخت کمک بارداری (مرخصی زایمان) از ۶ ماه به ۹ ماه اقدام و هزینه های ناشی از اجرای آن را هر ساله به منظور پیش بینی در لوایح بودجه سنواتی به سازمان برنامه و بودجه کشور اعلام نماید.

در صورت عدم پیش بینی و یا عدم تخصیص اعتبار، هزینه های مذکور به عنوان دیون دولت به سازمان تامین اجتماعی در صورت های مالی سازمان یاد شده لحاظ خواهد شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا