تاسیس ۶۱۰ دفتر خدمات قضایی جدید در سال ۱۳۹۵

رئیس مرکز آمار و فناوری قوه قضائیه اعلام کرد :

تا پایان امسال از طریق فراخوان ۶۱۰ دفتر خدمات الکترونیک قضایی جدید در کشور راه اندازی خواهد شد

ثبت نام فراخوان تاسیس دفاتر خدمات الکترونیک قضائی از اول تیر ماه آغاز شده است و تا ۳۱ تیر ۱۳۹۵ ادامه خواهد داشت

برای خواندن «اطلاعیه شماره ۱ – فراخوان تأسیس دفاتر خدمات الکترونیک قضایی سال ۹۵» اینجا کلیک کنید

پایگاه خبری اختبار – رئیس مرکز آمار و فناوری قوه قضائیه اعلام کرد تا پایان سال ۱۳۹۵ ۷۶۰ دفتر خدمات الکترونیک قضایی دیگر در کشور راه اندازی خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری میزان، حجت الاسلام و المسلمین شهریاری معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس مرکز آمار و فناوری قوه قضائیه پیش از ظهر امروز در نشست خبری که به مناسبت هفته قوه قضائیه برگزار شد، گفت: در سال گذشتعه مهمترین فعالیت مرکز آمار و فناوری اطلاعات توسعه دفاتر خدمات الکترونیک قوه قضائیه بود در حال حاضر ۱۵۰ دفتر در ۳۰ مرکز استان فعال هستند و خدماتی همچون ثبت، پیگیری اظهارنامه و تجدیدنظر خواهی ارائه می‌دهند.

معاون رئیس قوه قضائیه تصریح کرد: حدود ۲۲۴ عنوان خواسته بدوی و اعتراض و تجدیدنظر خواهی، ۶۱۸ هزار دادخواست، ۲۳۰ هزار اظهارنامه از طریق دفاتر خدمات الکترونیک ثبت شد که این میزان حدود ۶۵ درصد دادخواست‌هایی است که در مرکز استان انجام می‌شود.
شهریاری تاکید کرد: حدود ۲۶ هزار دادخواست تجدیدنظر خواهی و ۳۱ هزار شکواییه از طریق دفاتر خدمات الکترونیک به مجتمع قضایی ارسال شد.

رئیس مرکز آمار و فناوری قوه قضائیه افزود: ۲۸۲ حوزه در شهرهای بزرگ و متوسط انتخاب شدند که ثبت نام آن‌ها از اول تیر ماه در سایت آغاز شده است و حدود ۳۱۸ حوزه قضایی از بین ۶۰۰ حوزه قضایی امکان راه اندازی دفتر مستقل را دارند که اسامی آن در سایت وجود دارد. تخمین می‌زنیم که بالغ بر ۶۱۰ دفتر الکترونیک قضایی تاسیس شود که علاوه بر ۱۵۰ دفتری که داشتیم تا پایان سال ۷۶۰ دفتر در سراسر کشور ایجاد می‌شود.

شهریاری گفت: در سال گذشته نظارتی جدی و تام بر روی دفاتر خدمات الکترونیک انجام شد و هیت هایی برای نظارت بر رفتار این دفاتر گزینش کردیم، که خوشبتختانه قریب به اتفاق این دفاتر تذکرات را اعمال کردند اما متاسفانه دو دفتر که در سال ۹۴ مرتکب تخلفاتی از جمله گرفتن بیش از حد تعرفه یا عدم رعایت مقررات در ارسال دادخواست ها و… شده بودند تعلیق شدند. بنابراین این پیامی به مدیران دفاتر است تا مراقبت کنند که زیر دستانشان مرتکب تخلف نشوند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫۶ دیدگاه ها

 1. سلام ببخیشیدآیا برای قبولی‌ و پذیرفته شدن معدل هم دخیل هست. یا همون داشتن مدرک کارشناسی و سابقه و شرط سن کفایت میکنه.

  1. ………افراد پذیرفته شده در انتظار تماس یا اطلاع رسانی بوده و به هیچ عنوان به دادگستری یا اداره کل خدمات مراجعه ننمایند………..

   ۶۰۰ شهر اعلام نیاز کرده اند و هر شهر یک نفر میخواهند .

    ۶۰۰ حوزه قضایی امکان راه اندازی دفتر مستقل را دارند که اسامی آن در سایت وجود دارد. تخمین می‌زنیم که بالغ بر ۶۱۰ دفتر الکترونیک قضایی تاسیس شود

   معاون رئیس قوه قضائیه اضافه کرد: در این فراخوان امتیازات با توجه به مدرک تحصیلی، سابقه قضایی و حقوقی، سابقه مدیریت و سابقه مهارت های فناورانه در نظر گرفته شده است.همچنین با در نظر گرفتن سهمیه های قانونی اقدام به اعلام بالاترین نمرات تا دو برابر ظرفیت هر حوزه قضایی شده است. فهرست افراد قبول شده پس از طی مراحل گزینش و مصاحبه های تخصصی در حوزه های قضایی مربوطه جهت اخذ پروانه معرفی می شود.

 2. در موقع ثبت نام در قسمت اطلاعات فرد در هنگام ارسال فایل عکس، سیستم قطع شد و الان با توجه به اینکه کد ملی من ثبت شده به قسمت ویرایش متصل نمیشه و خطا می دهد به شماره ای که داده اید نیز تماس می گیرم شماره مشغول می باشد من باید چکار کنم؟

 3. با دو شرط حداقل سن ۲۵ سال و حداقل ۵ سال کار مرتبط عملا فقط قضات و مدیران دفتر دادگاه می توانند مجوز بگیرند

  1. سلام. من خودم هم سابقه کار قضایی دارم هم شرط سن و لی با توجه به اینکه امروز جونای فارغ اتحصیل نیاز به کار دارند به جای این دو شرط ،  ای کاش بجای سابفه آموزش لازم و شرط سن بر داشته و امنحان تخصصی گرفته می شد تا حق جونا ضایع نشه چرا که اینها فعلا بیکارند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا