کتابفروشی حقوقی دادبازار و خرید اینترنتی کتاب حقوق و آزمون وکالت و قضاوت با تخفیف

بیش از ۹۱ درصد پرونده‌های مطروحه در دادگستری کرمان بدون حضور وکیل مطرح و رسیدگی می‌شوند

 

معاون قضایی و توسعه و برنامه‌ریزی دادگستری کرمان:
بیش از ۹۱ درصد پرونده‌های مطروحه در دادگستری کرمان بدون حضور وکیل مطرح و رسیدگی می‌شوند

 

معاون قضایی و توسعه و برنامه‌ریزی دادگستری کرمان گفت: بر اساس بررسی در سیستم رایانه‌ای دادگستری کل استان کرمان حضور وکیل در پرونده‌های دادگستری کمتر از ۹ درصد است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کویر، محمدصادق شجاعی در جلسه با هیات مدیره کانون وکلا و هیات مدیره مشاوران حقوقی قوه قضاییه استان کرمان با اعلام این خبر افزود: در حال حاضر بیش از ۹۱ درصد پرونده‌های مطروحه در دادگستری بدون حضور وکیل مطرح و رسیدگی می‌شوند.

وی بالا بودن دستمزد وکلا را از جمله دلایل عدم استفاده از وکیل در پرونده‌ها ذکر و بیان کرد: البته عدم وجود اعتماد کافی بین وکیل و موکل، عدم دسترسی مناسب به وکیل پس از انتخاب تا زمان رسیدگی، عدم پیگیری قانونی وکیل در فرایند رسیدگی و سلب مسوولیت از خود با ارسال یک لایحه نیز می‌تواند از دیگر دلایل حضور کم رنگ وکلا در پرونده‌های دادگستری باشد.

شجاعی خاطرنشان کرد: البته گلایه‌هایی نیز از سوی وکلا از دستگاه قضایی مطرح می‌شود که باید در جای خود مورد نقد و بررسی قرار گیرد.

معاون قضایی و توسعه و برنامه‌ریزی دادگستری استان کرمان اظهار کرد: باید تلاش شود تا این دیوار بی اعتمادی که وکلا بعضاً خود را در آن سوی آن قرار داده‌اند برداشته شود، تا وکلا همچون بال دوم فرشته عدالت در اسقرار عدل و داد یاریگر قضات باشند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا