عضويت در کانال تلگرام اختبار
پنج شنبه , ۳۰ خرداد ۱۳۹۸
کانال تلگرام پایگاه خبری اختبار ماهنامه حقوقی وکلا-جلد-دوم موسسه دوراندیشان بنر آگهی ممتاز
آخرین مطالب
خانه » اخبار » اخبار قوه قضائیه » بیش از ۹۱ درصد پرونده‌های مطروحه در دادگستری کرمان بدون حضور وکیل مطرح و رسیدگی می‌شوند

هوالوکیل فروشگاه کتب حقوقی مشاوره رایگان موسسه جی5 برای وکالت قضاوت ارشد و دکتری

بیش از ۹۱ درصد پرونده‌های مطروحه در دادگستری کرمان بدون حضور وکیل مطرح و رسیدگی می‌شوند

Share Button

 

معاون قضایی و توسعه و برنامه‌ریزی دادگستری کرمان:
بیش از ۹۱ درصد پرونده‌های مطروحه در دادگستری کرمان بدون حضور وکیل مطرح و رسیدگی می‌شوند

 

معاون قضایی و توسعه و برنامه‌ریزی دادگستری کرمان گفت: بر اساس بررسی در سیستم رایانه‌ای دادگستری کل استان کرمان حضور وکیل در پرونده‌های دادگستری کمتر از ۹ درصد است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کویر، محمدصادق شجاعی در جلسه با هیات مدیره کانون وکلا و هیات مدیره مشاوران حقوقی قوه قضاییه استان کرمان با اعلام این خبر افزود: در حال حاضر بیش از ۹۱ درصد پرونده‌های مطروحه در دادگستری بدون حضور وکیل مطرح و رسیدگی می‌شوند.

وی بالا بودن دستمزد وکلا را از جمله دلایل عدم استفاده از وکیل در پرونده‌ها ذکر و بیان کرد: البته عدم وجود اعتماد کافی بین وکیل و موکل، عدم دسترسی مناسب به وکیل پس از انتخاب تا زمان رسیدگی، عدم پیگیری قانونی وکیل در فرایند رسیدگی و سلب مسوولیت از خود با ارسال یک لایحه نیز می‌تواند از دیگر دلایل حضور کم رنگ وکلا در پرونده‌های دادگستری باشد.

شجاعی خاطرنشان کرد: البته گلایه‌هایی نیز از سوی وکلا از دستگاه قضایی مطرح می‌شود که باید در جای خود مورد نقد و بررسی قرار گیرد.

معاون قضایی و توسعه و برنامه‌ریزی دادگستری استان کرمان اظهار کرد: باید تلاش شود تا این دیوار بی اعتمادی که وکلا بعضاً خود را در آن سوی آن قرار داده‌اند برداشته شود، تا وکلا همچون بال دوم فرشته عدالت در اسقرار عدل و داد یاریگر قضات باشند.

← برای عضویت در کانال تلگرام اختبار اینجا کلیک کنید →
← برای عضویت در خبررسان تلگرام اختبار اینجا کلیک کنید →
← برای عضویت و پیگیری صفحه اینستاگرام اختبار اینجا کلیک کنید →
← برای دریافت تازه ترین مطالب، در خبرنامه ایمیلی اختبار عضو شوید

لینک کوتاه این نوشته: https://www.ekhtebar.com/?p=5248