عضويت در کانال تلگرام اختبار
انتشارات استیناف ناشر کتب حقوقی دوره آنلاین آمادگی آزمون وکالت استاد آنلاین
مهم
خانه » آزمون های حقوقی » آزمون وکالت » انتشار پاسخنامۀ آزمون وکالت ۹۵ ظرف دو روز آینده

انتشارات جی 5 | بسته های آزمون وکالت

انتشار پاسخنامۀ آزمون وکالت ۹۵ ظرف دو روز آینده

بهمن کشاورز خبر داد:

پاسخنامه آزمون وکالت ۹۵ ظرف دو روز آینده منتشر خواهد شد

«امیدواریم نتایج را در حدود ۵ دی بتوانیم اعلام کنیم»

پایگاه خبری اختبار- رییس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران با اعلام اینکه ظرف یکی دو روز آینده پاسخنامه آزمون وکالت ۹۵ اعلام خواهد شد، گفت: سعی بر این است که نتایج آزمون در ۵ دی ماه منتشر شود.

به گزارش پایگاه خبری اختبار به نقل از ایلنا، بهمن کشاورز در مورد اعتراضات برخی داوطلبان آزمون وکالت سال ۹۵ مبنی بر اینکه تاکنون کلید پاسخ سؤال‌هااعلام نشده است، گفت: به طور معمول کلید پاسخ‌های آزمون چند روز پیش از اعلام نتیجه در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد. بنابراین با توجه به اینکه امیدواریم (توجه شود که ممکن است اندک تفاوتی در تاریخ اعلام نتایج ایجاد شود) نتایج را در حدود ۵ دی بتوانیم اعلام کنیم، کلید سؤال‌ها ظرف یکی دو روز آینده منتشر خواهد شد. 

رییس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران در مورد اعتراض داوطلبان به برخی از سؤال‌ها و پاسخ‌های آن گفت: اینجانب در این خصوص اظهار نظر قطعی نمی‌توانم انجام دهم چرا که در هیچ یک از رشته‌های مورد آزمون متخصص نیستم. اما این را می‌توانم بگویم که سؤال‌های هر رشته به وسیله تیمی از ماهر‌ترین و دانشمند‌ترین اساتید رشته مربوط که در عین حال در طرح سؤال‌های تستی نیز تخصص دارند، طرح شده است. 

وی ادامه داد: احتمال وجود اشکال در ماهیت سؤال‌ها وجود ندارد و در هر حال مانند گذشته اگر سؤال و اشکالی وجود داشته باشد حتما به نحوی برطرف خواهد شد که حقی از کسی ضایع نشود. 

کشاورز در مورد روش اعتراض داوطلبان به سؤال‌ها و اشکال‌ها اظهار کرد: کسانی که پس از انتشار کلید، به سؤال اعتراضی را وارد می‌دانند باید مطلب خود را به صورت مستقل  و  به طور کتبی از طریق فکس اسکودا به شماره ۸۸۷۰۲۲۸۹ برای اتحادیه بفرستند تا در اسرع وقت با تیم‌های طراحان مطرح و موضوع روشن شود. داوطلبان حتما شماره تلفن خود را در نامه درج کنند تا نتیجه بررسی‌ها به آنان اعلام شود. 

او افزود: کسانی که پس از اعلام نتیجه اعتراض و اشکالی در مورد پاسخ نامه خود دارند باید مطلب را به طور کتبی به کانون متبوع‌شان (کانونی که برای آن امتحان داده‌اند) بفرستند تا از طریق کانون به اسکودا و از طریق اسکودا به سازمان سنجش اعلام شود. در این گونه موارد پاسخ نامه معترضان مجدد بررسی خواهد شد. 

رییس اسکودا یادآور شد: به داوطلبان توصیه می‌کنم از وجود نمره منفی برای سؤال‌هایی که اشتباه پاسخ داده باشند، تعجب کنند زیرا تا آنجا که بنده به یاد دارم معمولا امکان اشتباه در تصحیح پاسخ نامه منتفی است. 

کشاورز در مورد اعتراض داوطلبان به روش برگزاری آزمون تستی برای سنجش اطلاعات و توانایی شرکت کنندگان گفت: سیاست گذاری کلان در خصوص مسایل عمده و کلی کانون‌ها با هیات عمومی اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران (اسکودا) است و آنچه اینجانب عرض می‌کنم نظری کاملا شخصی است و آن اینکه وقتی ما با ۷۰ هزار داوطلب مواجه هستیم، هیچ روشی جز روش تستی پاسخگوی چنین جمعیتی نیست و به منظور رعایت تساوی و عدالت میان داوطلبان ناچار باید از روش تستی استفاده کرد. 

او خاطرنشان کرد: اگر هیات عمومی پیش گفته تصمیم دیگری بگیرد بنده یا هرکس که تصدی اسکودا را داشته باشد، آنرا اجرا خواهد کرد.

 

← برای عضویت در کانال سروش اختبار اینجا کلیک کنید →
← برای عضویت در کانال تلگرام اختبار اینجا کلیک کنید →
← برای عضویت در خبررسان تلگرام اختبار اینجا کلیک کنید →
← برای عضویت و پیگیری صفحه اینستاگرام اختبار اینجا کلیک کنید →
← برای دریافت تازه ترین مطالب، در خبرنامه ایمیلی اختبار عضو شوید

لینک کوتاه این نوشته: https://www.ekhtebar.com/?p=26019

۵۰۲ نظر

 1. دوستان انگار بچه ها بیشتر رفن سمت صفحه اعلام کلید

  یعنی این لینک:

  https://www.ekhtebar.com/?p=26157

 2. ظاهرا صفحه پاسخنامه بیشتر نظر میگذارند پس بریم اونجا   …….پراکنده نشید یه جا جمع شید

   

                                                  خانم یا آقای ناشناس 

                                                        ایران

  • اقای دانش اگر فقط لطف کنیدشمابهم بگید من درصدها باسنجش ایناشد. مدنی ۴۰))))دادرسی مدنی ۷۶.۶۶))))فقه۲۵))))جزا ۳۵)))تجارت ۷۶.۶۶))))کیفری  88.33))))))اقای دانش چون جزام پایینه میترسم. کمکم کنیددددددددد

   • دوستان اگه شماهاهم میدونید جوابمو بدیدو دوستتون و از ناراحتی دربیارید. تا تکلیف خودمو بدونم. کانونم خراسانه

 3. قطعا پاسخ سوال ۹۲. 

  سوال ۹۵.

  و سوال ۱۰۰ اشتباه ست

  چطوری در مورد سوال ۹۲ شخص رو معاون ندونستن

  یا در مورد سوال ۹۵ انتقال مال غیر رو زده انتقال مال غیر و کلاهبرداری.  یک جرم رخ داده آن هم انتقال مال غیر که در حکم کلاهبرداریست

  و یا در مورد سوال ۱۰۰ که پاسخ داده فقط کلاهبرداری.   شخص با امضای خود در سند رسمی مرتکب جرم جعل و با استفاده از وسیله متقلبانه و گرفتن ثمن و تحقق جرم کلاهبرداری مرتکب جرم کلاهبرداری نیز شده

 4. دوستان ظاهراً تصمیم بر این شده که از این پس در صفحه صحبتهای آقای کشاورز (جدید) شرکت کنیم: یعنی لینک زیر:

  https://www.ekhtebar.com/?p=26107

 5. من ساعت ده و نیم صبح چک کردم کلید اومد

  •  لطفا برای اینکه پراکنده نشیم همه ذیل صحبت های آقای کشاورز مورخ دیروز پیام بگذاریم

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*