امکان ثبت غیرحضوری شکایت در دیوان عدالت اداری

امکان ثبت غیرحضوری شکایت در دیوان عدالت اداری فراهم شد

پایگاه خبری اختبار- با راه‌اندازی درگاه خدمات الکترونیک دیوان عدالت اداری، ثبت غیرحضوری شکایت در دیوان عدالت اداری به صورت اینترنتی و آنلاین امکان‌پذیر شد.

به گزارش اختبار به نقل از روابط عمومی دیوان عدالت اداری، در اجرای تکلیف مقرر در ماده ۲۳ قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری درگاه اخذ دادخواست الکترونیک دیوان عدالت، شنبه ۲۴خرداد با حضور ریاست و معاونین رسما افتتاح و به این ترتیب ثبت دادخواست های بدوی و تجدیدنظر در این مرجع از طریق اینترنت و بدون حضور فیزیکی برای  شکات و دستگاههای اجرایی طرف شکایت امکان‌پذیر شد.

شکاتی که مایل به ثبت دادخواست بصورت غیرحضوری هستند، می توانند با داشتن کد ثنا که قبلاً از دفاتر خدمات قضایی اخذ کرده‌اند، وارد سامانه شده و پس از احراز هویت الکترونیکی دادخواست بدوی یا تجدیدنظر خود را در سامانه ثبت و هزینه دادرسی را پرداخت کنند.

برای ورود به سامانه (پس از قطع ف‌یل‌تر‌ش‌کن) اینجا کلیک کنید

برای آشنایی با شیوه ثبت‌نام در سامانه ثنا (ثبت‌نام ابلاغ الکترونیک قضایی) اینجا کلیک کنید

ثبت غیرحضوری شکایت در دیوان عدالت اداری در درگاه خدمات الکترونیک دیوان عدالت اداری

در این مراسم همچنین دسترسی به نسخه یک “سامانه آراء صحیح” با قرار گرفتن بر بستر وب، در اختیار عموم افراد جامعه قرار گرفت.

هدف از  قرار دادن سامانه آراء صحیح بر بستر وب و امکان دسترسی عموم به این سامانه، دسترسی سریع و آسان همگان به آراء و مستندات قانونی است.

این گزارش حاکی است در این سامانه موضوعات مختلفِ مورد شکایت بگونه‌ای طبقه بندی شده که با کمترین جستجو، کاربر به موضوع مورد نظر خود دست خواهد یافت. همچنین سامانه رای صحیح دارای قابلیت جستجوی هوشمند می باشد که کلمات مورد نظر کاربر را به صورت طبقه بندی شده نیز پیشنهاد می دهد.

این سامانه شامل طبقه بندی موضوعات مورد شکایت  در دیوان، جمع آوری قوانین و مقررات مرتبط با آن و همچنین نمونه آراء صحیح صادره در هر مورد میباشد که میتواند نقش مهمی در راهنمایی مردم  در مورد نحوه طرح شکایت و احقاق حق آنها داشته باشد. در نسخه یک این سامانه که در دسترس عموم قرار گرفته است، حدود ۱۲۰ موضوع بهمراه بیش از ۵۰۰ نمونه رای طبقه بندی شده و در دسترس قرار گرفته است و با برنامه ریزی بعمل آمده در نسخه های بعدی موضوعات آن تکمیل و به روز رسانی خواهد شد.

نوشته های مشابه

‫۴ دیدگاه ها

 1. سلام
  برخی امکاناتی که در این سایت و سایت قبلی دیوان عنوان شده کار نمی کند و وقت و انرژی مراجعین را هدر می‌دهد
  همین ثبت نام در سایت الان قابل استفاده نیست
  قبلا برای ملاقات حضوری با رئیس دیوان هم اقدام کردم در نهایت ایرادی بیجا میگیرد و ثبت نمیشود
  اینقدر مردم را اذیت نکنید
  مراجع حضوری هم کردیم حرف مان را نمی‌شوند و می‌گویند از سایت اقدام کنید و سایت هم که سرکاری است
  خدا رو خوش نمیاد
  قاضی هم میگه اگه رای من اشتباهه به مرحله بعد مراجعه کن و الی آخر….

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا