اعلام ظرفیت کانون وکلای دادگستری خوزستان برای آزمون وکالت ۹۵

ظرفیت کانون وکلای دادگستری خوزستان برای آزمون وکالت ۹۵، ۶۵ نفر با قید بومی تعیین شد

داوطلبان می بایست متولد استان خوزستان بوده و یا در پنج سال منتهی به برگزاری آزمون در قلمرو استان خوزستان سکونت مستمر داشته باشند

رئیس کانون وکلای خوزستان : «برای سه نفر قبول شدۀ غیر بومی کانون خوزستان در آزمون وکالت ۹۴ تاکنون پروانه کارآموزی صادر نگردیده و سیاست کلی کانون خوزستان ابطال قبولی این قبیل افراد است»

پایگاه خبری اختبار-  با تشکیل جلسه کمیسیون موضوع تبصره ماده یک قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت، ظرفیت پذیرش کارآموز وکالت در کانون وکلای دادگستری خوزستان از طریق آزمون وکالت ۹۵ تعداد ۶۵ نفر بومی تعیین و اعلام شد.

ظرفیت کانون وکلای دادگستری خوزستان در آزمون وکالت ۹۴، ۵۰ نفر بود که برای آزمون وکالت ۹۵، ۱۵ نفر افزایش داشته است.

به گزارش پایگاه خبری اختبار، دکتر طاهری نسب رئیس کانون وکلای دادگستری استان خوزستان در مصاحبه با پایگاه اینترنتی این کانون اعلام نمودند: جلسه کمیسیون با موضوع ماده ۱ قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت دادگستری مصوب ۱۳۷۶ با حضور اینجانب و رئیس کل دادگستری استان خوزستان و رئیس کل دادگاه انقلاب خوزستان  در تاریخ ۲۰ مرداد سال جاری ، در محل دادگستری کل استان خوزستان تشکیل گردید و سپس اعضای کمیسیون با لحاظ تعداد وکلا و کارآموزان شاغل در استان و با بحث و تبادل نظر فی مابین  پیرامون مسایل حرفه ای وکالت در استان مقرر نمودند  به منظور پیشگیری از مشکلات نقل و انتقال آتی وکلای غیر بومی  و با عنایت به اینکه عملاً وکلای غیربومی در اداره امور این کانون و انجام وظایف حرفه ای  وکالت مشکلاتی را پیش رو می آورند تاکیداً به عنوان یک پیش شرط  قبولی در آزمون  امسال به تبعیت از رویه سال گذشته و به اتفاق آرا، ظرفیت پذیرش کارآموز وکالت را در کانون وکلای دادگستری خوزستان  در آزمون ورودی سال ۱۳۹۵، ۶۵ نفر (شصت وپنج نفر) با قید بومی تعیین گردید.

دکتر طاهری نسب ادامه داد: داوطلبان شرکت در ظرفیت کانون وکلای دادگستری خوزستان می بایست  علاوه بر رعایت شرایط مندرج در آگهی شرکت در آزمون، متولد استان خوزستان بوده و یا در پنج سال منتهی به برگزاری آزمون در قلمرو استان خوزستان سکونت مستمر داشته باشند. بدیهی است شرکت داوطلبان بومی سایر استان ها در ظرفیت پذیرش کانون خوزستان ممنوع بوده و هیچ گونه حقی را برای داوطلبان غیر بومی ایجاد نمی نماید، کما اینکه در آزمون سال ۱۳۹۴ تعداد سه نفر از قبول شدگان مرحله آزمون علمی غیر بومی بودند که علیرغم کسب نمره قبولی و اینکه برای سایر قبول شدگان آزمون سال ۹۴ پروانه کارآموزی صادرشده است، برای سه نفر فوق الذکر تاکنون پروانه کارآموزی  وکالت صادر نگردیده است و سیاست کلی کانون خوزستان ابطال قبولی این قبیل افراد است. 

وی افزود: در خصوص پذیرش از طریق بند " د " ماده ۸ قانون لایحه استقلال کانون وکلای دادگستری مصوب ۱۳۳۳، نیز علاوه بر مصوبه هیات مدیره کانون، کمیسیون فوق الذکر ظرفیت این کانون را برای سال ۹۵ تعداد ۵ نفر اعلام نموده است که در راستای صدر ماده یک قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت، این تعداد در آزمون مستقلی که این کانون برگزار خواهد نمود، شرکت می نمایند. بدیهی است اطلاعات مربوطه به زمان و کیفیت ثبت نام از طریق آگهی منتشره اسکودا اعلام و در سایت این کانون قرار خواهد گرفت و متقاضیان می توانند اخبار و شرایط اختصاصی این کانون را تعقیب نمایند. این کانون مطابق رویه سال گذشته  در زمان ثبت نام قبول شدگان، با استعلام از مراجع قانونی و انتظامی جهت اطمینان از صحت ادعای بومی بودن ، تحقیق لازم را معمول خواهد نمود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫۲۳ دیدگاه ها

  1. شماهمه امکانات وبهترین استاتیدروداریدنمیشه که بیاین خوزستان ازمون بدین بنظرمن اینکاردرسته چون همه شهراماپرشده ازوکلا شهرستانای دیگه من بااین کاریعنی بومی گزینی موافقم وامیدوارم درسالهای اتی ادامه پیداکنه ممنون

  2. این آقایونی که می فرماین مسیله بومی جدیه وبه دوستاشون پروانه ندادن صد درصد خودشون خوزستانی هستن و واسه گمراهی بقیه میگن وگرنه دو تا از دوستان من پار سال خوزستان شرکت کردند یکیشون یاسوجی بود یکیشونم شیرازی هردو قبول شدن و به راحتی پروانه گرفتن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا