اطلاعیه شماره ۳ آزمون قضاوت ۱۳۹۴

معاونت منابع انسانی قوه قضاییه برای رفع برخی ابهامات داوطلبان آزمون قضاوت ۹۴ منتشر کرد :

اطلاعیۀ شماره ۳ آزمون قضاوت ۱۳۹۴

معاونت منابع انسانی قوه قضاییه برای رفع برخی ابهامات و پاسخ به سوالات مطرح شده از سوی داوطلبان اطلاعیۀ شماره ۳ آزمون قضاوت ۱۳۹۴ منتشر کرد.

به گزارش پایگاه خبری اختبار پیش از این اطلاعیه های شماره یک و شماره دو معاونت انسانی قوه قضاییه در مورد شرایط و زمان ثبت نام آزمون قضاوت ۱۳۹۴ منتشر شده بود.

ثبت نام آزمون قضاوت ۱۳۹۴ از ۲۴ شهریور آغاز شده است و تا ۲ مهر ۱۳۹۴ از طریق سایت سنجش ادامه خواهد داشت.

در اطلاعیه شماره ۳ علاوه بر تاکید به این موضوع که ملاک قبولی داوطلبان نمره کسب شده در هر مرحله از آزمون می باشد، امده است که علاقمندی های سه گانۀ اعلامی توسط داوطلبان هنگام ثبت نام فقط برای تشخیص اولویت داوطلبان استفاده می شود و داوطلبان بر اساس امتیازات نهایی و نیازمندی های حوزه های قضایی خواهند توانست در سطح کشور مشغول به کار بشوند.

معاونت منابع انسانی قوه قضائیه در توضیح حذف نام استان های تهران، قم و البرز اعلام کرده است که این موضوع به مفهوم عدم جذب قاضی در این استان ها از میان پذیرفته شدگان آزمون قضاوت ۹۴ نیست و هدف از حذف نام این استان های پر متقاضی ایجاد امکان انتخاب گزینه های بیشتر برای داوطلبان آزمون بوده است.

در این اطلاعیه آمده است که فارغ التحصیلان دانشگاهی و حوزوی که هنوز موفق به اخذ مدرک فارغ التحصیلی خود نشده اند می توانند هر مدرکی که دلالت بر فراغت از تحصیل دارد را هنگام ثبت نام در سامانه بارگذاری کنند.

اطلاعیه شماره ۳ معاونت منابع انسانی قوه قضاییه به این شرح است :

 

اطلاعیه شماره سه آزمون قضاوت : ملاک قبولی و ظرفیت پذیرش آزمون قضاوت در سال ۱۳۹۴

به اطلاع تمامی داوطلبان ثبت نام در آزمون قضاوت می رساند نظر به برخی از سوالات مطرح شده متقاضیان محترم اطلاعیه شماره ۳ آزمون قضاوت به شرح ذیل صادر می گردد :

ملاک قبولی در آزمون قضاوت در سال ۱۳۹۴

تمامی داوطلبانی که در هر مرحله از آزمون موفق به کسب نصاب قبولی شوند، به مراحل بعدی راه می یابند و در نهایت داوطلبانی که در مرحله مصاحبه علمی امتیاز لازم را کسب نمایند، برای انجام مراحل بعد به اداره کل گزینش معرفی خواهند شد. بنابراین تنها محدودیت، کسب نصاب قبولی در هر مرحله از روند پذیرش می باشد.

ظرفیت استان ها برای پذیرش

در تمامی استان ها به کادر قضایی نیاز می باشد. لذا داوطلبانی که مراحل جذب، گزینش و کارآموزی قضایی را با موفقیت پشت سر می گذارند؛ بر اساس مجموع امتیازات علمی گزینش و آموزش (وضعیت کارآموزی قضایی) و متناسب با نیازمندی های حوزه های قضایی سطح کشور مشغول به خدمت خواهند شد. بنابراین تاکید می گردد اعلام اولویت های سه گانه برای محل خدمت از سوی داوطلبان در تقاضانامه ثبت نامی صرفاً بر مبنای علاقمندی بوده و تاثیری در قبولی یا عدم قبولی ایشان در مراحل مختلف آزمون ندارد. بدیهی است برای تقسیم و بکارگیری داوطلبان پذیرفته شده در حوزه های قضایی سطح کشور علاوه بر عوامل پیش گفته علاقمندی های داوطلبان به ترتیب اولویتی که اعلام شده مورد عنایت قرار می گیرد. همچنین برای بانوان محل اقامت پدر یا همسر نیز از عوامل موثر در موضوع خواهد بود.

*حذف نام استان های تهران، قم و البرز از لیست اولویت ها به دلیل پر متقاضی بودن این حوزه ها می باشد تا داوطلبان بتوانند اولویت های بیشتری را به عنوان علاقمندی برای محل خدمت اعلام نمایند. این امر به معنی عدم بکارگیری افراد در حوزه های مذکور نمی باشد.

هزینه ثبت نام در آزمون قضاوت

هزینه ثبت نام در آزمون قضاوت سال ۱۳۹۴ بر اساس ارزش خدمات ارائه شده مبلغ ۷۵۰/۰۰۰ ریال تعیین و اعلام گردیده است که توسط سازمان سنجش دریافت می شود. در واقع مبلغ اعلامی ما به ازاء خدماتی است که داوطلبان در مراحل مختلف آزمون از آن بهره مند خواهند شد.

شرط اختصاصی لازم برای ثبت نام

شرط اختصاصی لازم برای ثبت نام در آزمون قضاوت دارا بودن یکی از مدارک تحصیلی مذکور در بندهای قسمت (ب) اطلاعیه است. لذا داوطلبانی که دارای یکی از مدارک اعلامی باشند، تصویر آن را در تقاضانامه ثبت نامی بارگذاری می نمایند. اما داوطلبانی که موفق به گذراندن تمامی واحدهای درسی در مقطع کارشناسی یا سطح (۲) حوزوی شده اند اما تا کنون موفق به اخذ مدرک نشده اند؛ می توانند با ارائه گواهی موقت فراغت از تحصیل و یا هر مدرک معتبر دیگری که دال بر اتمام تحصیلات باشد، از جمله نامه معرفی به نظام وظیفه ثبت نام نمایند و تصویر همان مدرک را در قسمت مربوطه بارگذاری نمایند. لازم به ذکر است برای شرکت در آزمون، معدل شرط نیست و دارا بودن یکی از مدارک تحصیلی مورد اشاره کافی است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا