کتابفروشی حقوقی دادبازار و خرید اینترنتی کتاب حقوق و آزمون وکالت و قضاوت با تخفیف

اصلاحیه آیین نامه اجرائی قانون امور گمرکی

اصلاحیه آیین نامه اجرائی قانون امور گمرکی

هیات وزیران در جلسه مورخ ۴ تیر ١٣٩٣ بنا به پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارایی و به استناد ماد (١۶۴) قانون امور گمرکی، اصلاح آیین نامه اجرایی قانون امور گمرکی، موضوع تصویب نامه شماره ٢۶٢٧۵٨ مورخ ٢٩ اسفند ١٣٩١ را بررسی و به شرح زیر اصلاح نمودند:

١- در ماده (٢٠٣) عبارت « اشخاص تحت حسابرسی» به عبارت « در ارتباط با موضوع رسیدگی» اصلاح می شود.
٢- ماده (٢٠۵) حذف می شود.
٣- ماده (٢٢٠) و تبصره (١) آن به شرح زیر اصلاح می شود:
ماده ٢٢٠ – گمرک در موقع صدور قبض سپرده موظف است علت اخذ سپرده و مدت تسویه آن را در متن قبض تصریح و وجه سپرده را به حساب موضوع ماده (۴١) قانون محاسبات عمومی کشور – مصوب ١٣۶۶ – واریز کند. در موارد ارجاع پرونده به گمرک ایران یا کمیسیون ها ، واریز سپرده موکول به ابلاغ نتیجه از طرف گمرک ایران خواهد بود.
تبصره ١- چنانچه معلوم شود تمام و یا مبلغی از وجه سپرده ، اضافه دریافت شده است . با رعایت مقررات مربوط به اضافه دریافتی، قابل استرداد خواهد بود. برگه قبض سپرده از طرف گمرک ایران تهیه خواهد شد.

این مصوبه به امضاء معاون اول رییس جمهور با شماره ٣٧۴۶٠ مورخ ٩ تیر ١٣٩٣ به وزارت امور اقتصادی و دارایی و گمرک جمهوری اسلامی ایران ابلاغ گردید.

 

ماده ۱۶۴ قانون امور گمرکی :

"آیین نامۀ اجرائی موارد تصریح نشده در این قانون ظرف شش ماه پس از تاریـخ لازم‌الاجراء شدن توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی تهیه می‌ شود و به تصویب هیأت وزیران می رسد."

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا