اسکودا متن آگهی آزمون وکالت ۱۴۰۰ ارسال شده به سازمان سنجش را منتشر کرد

پایگاه خبری اختبار- اسکودا متن آگهی آزمون وکالت ۱۴۰۰ ارسال شده به سازمان سنجش را منتشر کرد.

⚠️ توجه داشته باشید که این صرفا «متن آگهی» است و انتشار و تعیین زمان ثبت نام به سازمان سنجش محول شده است

همان طور که پس از نشست فوق العاده هیئت عمومی اسکودا در روز دو شنبه ۴ بهمن ماه اعلام شد که مقرر شده است اسکودا متن آگهی آزمون وکالت ۱۴۰۰ را به سازمان سنجش ارسال کند، اسکودا امروز این کار را انجام داد.

دکتر جعفر کوشا در نامه ای خطاب به معاون امور آزمون های سازمان سنجش آموزش کشور ضمن اعلام ارسال آگهی آزمون وکالت ۱۴۰۰، جهت انتشار و اطلاع رسانی در سایت سازمان سنجش، از او خواسته است که ترتیب ارسال نسخ قرارداد برگزاری آزمون وکالت ۱۴۰۰ میان اسکودا و سازمان سنجش را برای امضا به اسکودا ارسال کند.

در بندهای ۵-۱ و ۶-۲ صفحه ششم متن ارسال شده به سازمان سنجش، جای زمان آغاز و پایان ثبت نام خالی گذاشته شده است و ظاهرا تعیین این تاریخ ها هم به سازمان سنجش محول شده است.

این شیوه مکاتبه ای انعقاد قرارداد برگزاری آزمون و انتشار آگهی ثبت نام، عادی نیست و معلوم نیست سازمان سنجش در مقابل آن چه واکنشی نشان بدهد.

سازمان سنجش آموزش کشور به عنوان پیمانکار برگزاری عملیات اجرائی آزمون، هر سال با اسکودا به عنوان نماینده کانون های وکلای دادگستری کشور قراردادی منعقد می کند و بخشی از وجوه ثبت نام را به عنوان بهای خدماتش دریافت می کند.

داوطلبان آزمون وکالت ۱۴۰۰ باید منتظر اعلام رسمی موضع سازمان سنجش در روزهای ابتدایی هفته آینده باشند.

دانلود پی دی اف آگهی آزمون وکالت ۱۴۰۰ ارسال شده به سنجش

آگهی آزمون وکالت ۱۴۰۰ را از لینک زیر می توانید دانلود کنید:

دانلود متن آگهی آزمون وکالت ۱۴۰۰ در قالب یک فایل پی دی اف

بیشتر بخوانید:

متن آگهی آزمون پذیرش متقاضیان پروانه کارآموزی وکالت کانونهای وکلای دادگستری جمهوری اسلامی ایران سال ۱۴۰۰

به اطلاع متقاضیان شرکت در آزمون کارآموزی وکالت دادگستری می رساند که کانونهای وکلای دادگستری جمهوری اسلامی ایران با نمایندگی اتحادیه سراسری کانونهای وکلای دادگستری ایران (اسکودا) متشکل از کانون وکلای دادگستری مرکز آذربایجان شرقی- فارس و کهگیلویه و بویراحمد- اصفهان- آذربایجان غربی- مازندران- خراسان رضوی و جنوبی- گیلان- قزوین- خوزستان- کرمانشاه- همدان- قم- کردستان- گلستان- اردبیل- مرکزی- بوشهر- زنجان – لرستان- کرمان- البرز چهار محال- بختیاری- یزد- ایلام و خراسان شمالی از طریق آزمون کتبی و طبق مقررات و قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت مصوب سال ۱۳۷۶ و به تعداد مورد نیاز مجموعا ۴۳۰۲ نفر و با توجه به شرح، شرایط و موارد زیر کارآموز وکالت می پذیرند.

۱- ظرفیت پذیرش کارآموز وکالت به تفکیک نام و کد کانون:

کد کانون نام کانون ظرفیت پذیرش آزاد ظرفیت پذیرش ایثارگران جمع کل
۱ مرکز شامل استانهای تهران، سمنان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان ۱۴۰۰ ۶۰۰ ۲۰۰۰
۲  آذربایجان شرقی ۱۰۵ ۴۵ ۱۵۰
۳ فارس و کهگیلویه و بویراحمد ۸۸ ۳۸ ۱۲۶
۴ اصفهان ۱۵۲ ۶۵ ۲۱۷
۵ آذربایجان غربی ۷۳ ۳۲ ۱۰۵
۶ مازندران ۷۷ ۳۳ ۱۱۰
۷ خراسان رضوی و جنوبی ۹۸ ۴۲ ۱۴۰
۸ گیلان ۷۰ ۳۰ ۱۰۰
۹ قزوین ۷۷ ۳۳ ۱۱۰
۱۰ خوزستان ۱۰۱ ۴۴ ۱۴۵
۱۱ کرمانشاه ۴۲ ۱۸ ۶۰
۱۲ همدان ۴۹ ۲۱ ۷۰
۱۳ قم ۲۱ ۹ ۳۰
۱۴ کردستان ۴۲ ۱۸ ۶۰
۱۵ گلستان ۴۲ ۱۸ ۶۰
۱۶ اردبیل ۳۱ ۱۴ ۴۵
۱۷ مرکزی (اراک) ۵۲ ۲۳ ۷۵
۱۸ بوشهر ۶۳ ۲۷ ۹۰
۱۹ زنجان ۶۳ ۲۷ ۹۰
۲۰ لرستان ۴۶ ۱۹ ۶۵
۲۱ کرمان ۹۱ ۳۹ ۱۳۰
۲۲ البرز ۸۰ ۳۵ ۱۱۵
۲۳ چهار محال و بختیاری ۱۷ ۷ ۲۴
۲۴ یزد ۵۶ ۲۴ ۸۰
۲۵ ایلام ۴۲ ۱۸ ۶۰
۲۶ خراسان شمالی ۳۱ ۱۴ ۴۵

ظرفیتهای اعلام شده با احتساب سهمیه آزاد و ایثارگران بوده و تغییر کد کانون پس از اولین ثبت نام به هیچ وجه ممکن نیست بنابراین متقاضیان محترم باید با بررسی و مطالعه و دقت کامل نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. در صورت ثبت نام مکرر، ثبت نام متقاضی کلا کان لم یکن تلقی خواهد شد.

تبصره: متقاضیان پروانه کارآموزی کانون وکلای دادگستری مرکز و کانون وکلای دادگستری فارس و کهگیلویه و بویراحمد و کانون خراسان رضوی و جنوبی با توجه به جدول ظرفیت اعلامی ذیل باید یکی از استانهای زیر مجموعه کانونهای مذکور را انتخاب و پذیرفته شدگان به تفکیک و از میان شرکت کنندگان در هر استان اعلام خواهد شد:

ردیف استان ظرفیت پذیرش آزاد ظرفیت پذیرش ایثارگران جمع
۱ تهران ۷۰۰ ۳۰۰ ۱۰۰۰
۲ سمنان ۲۱۰ ۹۰ ۳۰۰
۳ هرمزگان ۲۱۰ ۹۰ ۳۰۰
۴ سیستان و بلوچستان ۲۸۰ ۱۲۰ ۴۰۰
ردیف استان ظرفیت پذیرش آزاد ظرفیت پذیرش ایثارگران جمع
۱ فارس ۷۰ ۳۰ ۱۰۰
۲ کهگیلویه و بویراحمد ۱۸ ۸ ۲۶
ردیف استان ظرفیت پذیرش آزاد ظرفیت پذیرش ایثارگران جمع
۱ خراسان رضوی ۶۳ ۲۷ ۹۰
۲ خراسان جنوبی ۳۵ ۱۵ ۵۰

۲- مواد امتحانی:

این آزمون، کتبی، یک مرحله ای به صورت تستی بوده و ضرایب دروس آن به شرح ذیل می باشد:

ردیف نام دروس ضریب
۱ حقوق مدنی ۳
۲ آیین دادرسی مدنی ۳
۳ حقوق تجارت ۲
۴ اصول استنباط حقوق اسلامی و متون فقه ۱
۵ حقوق جزای عمومی و اختصاصی ۲
۶ آیین دادرسی کیفری ۲
۷ حقوق اساسی ۱

تبصره: سوالات هر یک از مواد آزمون از قلمرو قوانین و مقررات ذکر شده در ذیل هر عنوان و نیز آراء وحدت رویه مرتبط طرح می شود. فهرست منابع در جدول پیوست شماره ۱ این آگهی می باشد.

۳- شرایط شرکت در آزمون و اخذ پروانه کارآموزی وکالت:

۳-۱: داوطلبان باید دارای شرایط ذیل باشند:

الف- تابعیت جمهوری اسلامی ایران

ب- اعتقاد و التزام عملی به احکام و مبانی دین مقدس اسلام

پ- اعتقاد و تعهد به نظام جمهوری اسلامی ایران، ولایت فقیه، قانون اساسی

ت- نداشتن پیشینه محکومیت موثر کیفری

ث- نداشتن سابقه عضویت و فعالیت در گروههای الحادی و فرق ضاله و معاند با اسلام

ج- گروههایی که مرامنامه آنها مبتنی بر نفی ادیان الهی می باشد

چ- عدم وابستگی به رژیم منحوس پهلوی و تحکیم پایه های رژیم طاغوت

ح عدم عضویت و هواداری از گروهکهای غیر قانونی و معاند با جمهوری اسلامی ایران

خ- عدم اعتیاد به مواد مخدر و استعمال مشروبات الکلی

د- دارا بودن دانشنامه لیسانس یا بالاتر حقوق (از دانشکده های حقوق داخل یا خارج کشور که مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باشد) یا دانشنامه لیسانس فقه و مبانی حقوق اسلامی با معادل آن از دروس حوزوی و دانشگاهی با تایید مرجع صالح

تبصره ۱: کسانی که فاقد مدرک کارشناسی حقوق، فقه و مبانی حقوق اسلامی با معادل آن از دروس حوزوی و دانشگاهی با تایید مرجع صالح بوده و فقط دارای مدارک بالاتر آن هستند حق شرکت در آزمون را ندارند؛ بنابراین از ارائه مدارک بالاتر به جز مدارک کارشناسی عنوان شده خودداری نمایند.

تبصره ۲: دارندگان مدارک کارشناسی ناپیوسته حقوق با مدرک کاردانی مرتبط به شرط آن که واحدهای دروس دوره کارشناسی حقوق را گذرانده باشند مجاز به شرکت در آزمون هستند.

تبصره ۳: اقلیتهای مذهبی رسمی از دارا بودن شرایط مندرج در بند ب مستثنی می باشند.

۳-۲؛ به اشخاص زیر اجازه وکالت داده نمی شود:

الف- اتباع خارجه.

ب- قضات و مستخدمین دولتی و بلدی و مملکتی و بنگاه هایی که تمام یا قسمتی از سرمایه آن متعلق به دولت است در حین اشتغال به خدمت به استثنای استادان دانشکده حقوق که اشتغال به تدریس در یکی از شعب حقوقی دارند در صورت اجازه شورای دانشگاه.

پ- محکومین به انفصال ابد از خدمات دولتی.

ت- اشخاص مشهور به فساد اخلاق و تجاهر به استعمال مسکر و افیون و اعمال منافی عفت.

ث- محکومین به جنایت مطلقا و محکومین به جنحه هایی که منافی با امانت و عفت و شئون وکالت است به تشخیص هیأت مدیره کانون و یا آن که به موجب قانون مستلزم محرومیت از بعضی حقوق اجتماعی است.

ج کسانی که به اتهام جنایت یا جنحه های مذکور در ماده فوق تحت محاکمه هستند.

چ اشخاصی که طبق حکم محکمه از وکالت محروم شده اند.

۳-۳- شرایط سنی:

پروانه کارآموزی وکالت دادگستری در حوزه قضائی استان تهران فقط به کسانی داده میشود که هنگام ثبت نام سن آنها از چهل سال تمام بیشتر نباشد و برای سایر حوزه های قضائی پروانه کارآموزی به کسانی داده می شود که هنگام ثبت نام سن آنها از پنجاه سال تمام بیشتر نباشد

۳-۴-

اشخاصی مجاز به شرکت در آزمون و صدور پروانه کارآموزی هستند که دارای شرایط مندرج در قوانین و مقررات ناظر بر وکالت باشند.

۴ – مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام:

۴-۱- اسکن تصویر مدرک تحصیلی لیسانس، منطبق با بند ۲-۳ و تبصره های آن، بدون حاشیه های زاید و با فرمت jpg و با اندازه حدود ۵۹۵ در ۸۴۲ pixels و با وضوح تصویری ۷۲ dpi

تبصره ۱: متقاضیان از اسکن گواهی تعداد واحدهای گذرانده شده خودداری نمایند زیرا فقط گواهی فارغ التحصیلی یا دانشنامه مبنای مجوز شرکت در آزمون می باشد، بنابراین دانشجویان ترم آخر و کسانی که در گواهی صادر شده توسط دانشگاه مربوط در مورد آنها کلمه ” فارغ التحصیل ” یا ” دانش آموخته ” قید نشده باشد حق شرکت در آزمون را نخواهند داشت.

تبصره ۲: دارندگان مدارک کارشناسی ناپیوسته می بایست علاوه بر مدرک کارشناسی ناپیوسته، اسکن مدرک کاردانی خود را در قسمت مربوطه ارسال نمایند

۴-۲- اسکن تصویر کارت یا گواهی پایان خدمت یا معافیت دائم بدون حاشیه های زاید و در قالب Jpg و با اندازه حدود ۲۱۳ در ۳۱۲ pixels و با وضوح تصویری ۷۲ dpi.

تبصره: دارندگان معافیتهای تحصیلی، مربوط به دانشگاهها و موسسات آموزش عالی و حوزه های علمیه و به طور کلی افراد فاقد گواهی پایان خدمت یا معافیت دائم، تحت هیچ شرایطی حق شرکت در آزمون را نخواهند داشت.

۴-۳- هزینه ثبت نام مبلغ ۳/۰۰۰/۰۰۰ (سه میلیون) ریال (معادل سیصد هزار تومان)

تبصره: واریز هزینه ثبت نام از طریق کارتهای بانکی عضو شبکه شتاب و سیستم برخط (آنلاین) ثبت نام اینترنتی در زمان تعیین شده در درگاه سازمان سنجش آموزش کشور و با توجه به بند ۱-۵ و ۲- ۵ این آگهی و دستورالعمل مقرر انجام خواهد گرفت

۴-۴- اسکن عکس متقاضی: متقاضیان محترم می بایست تصویر عکس خود را که در سال جاری گرفته شده باشد، در اندازه های ۴ × ۳ جهت اسکن، بدون حاشیه های زاید و در قالب jpg و با اندازه حداقل ۲۰۰ در ۳۰۰ تا حداکثر ۳۰۰ در ۴۰۰ pixels تهیه نمایند و حجم قابل تهیه شده نباید از ۷۰ کیلو بایت بیشتر شود. همچنین تصویر متقاضی باید واضح، مشخص و فاقد اثر مهر و هر گونه منگنه باشد، تا حد امکان عکس ها سیاه و سفید و یا در صورت رنگی بودن دارای زمینه سفید باشد.

تذکر مهم: با توجه به مشکلات بوجود آمده در آزمون های قبلی، در خصوص اشتباه در ارسال عکس متقاضیان، که این موضوع اکثرا برای متقاضیانی که ثبت نام آنها توسط دیگران انجام می شود رخ داده است، تاکید می گردد علاوه بر کنترل اطلاعات ثبت نامی، حتما نسبت به کنترل عکس ارسالی دقت نمایید تا اشتباها عکس داوطلب دیگری به جای عکس شما ارسال نگردد. بدیهی. است که در صورت ارسال عکس اشتباهی از طرف متقاضی، فرد به عنوان متخلف تلقی و مطابق مقررات یا وی رفتار خواهد شد.

۴-۵- متقاضیانی که دارای معلولیت (نابینایی و کم بینایی) و ناتوانی جسمی- حرکتی از ناحیه دست می باشند (صرفاً جهت استفاده از منشی در جلسه آزمون) وضعیت معلولیت و استفاده از منشی را برای دریافت تاییدیه از سازمان بهزیستی کشور در قسمت مربوطه سیستم ثبت نام اعلام نمایند. لازم به ذکر است طبق قانون اخذ پروانه وکالت مصوب سال ۱۳۷۶ هیچ گونه سهمیه فوق العاده ای برای پذیرش این متقاضیان در آزمون وکالت در نظر گرفته نشده است و با اعلام معلولیت از نظر پذیرش در آزمون اولویتی برای فرد ارائه کننده ایجاد نخواهد شد.

۴-۶ سهمیه رزمندگان و ایثارگران: با توجه به تصویب قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران و با توجه به مفاد ماده ۸۸ قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و به ویژه بند چ ماده مذکور که به موجب آن بند ج به عنوان ماده ۵۹ مکرر به قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران الحاق شده است گزینش متقاضیان واجد شرایط براساس ماده ۵۹ اصلاحی قانون خدمات رسانی به ایثارگران صورت می گیرد. هر یک از افراد متقاضی سهمیه رزمندگان و ایثارگران می توانند براساس شرایط خود به شرح مندرج در بندهای ” الف ” تا ” ج ” زیر، متقاضی استفاده از سهمیه شوند.

الف- فرزندان و همسران شهدا

ب- جانبازان با حداقل ده درصد (۱۰ ٪) جانبازی

پ- آزادگان با داشتن حداقل سه ماه سابقه اسارت و همسر و فرزندان آنان

ت- رزمندگان با داشتن حداقل شش ماه سابقه حضور در جبهه

ث- همسر و فرزندان جانبازان بیست و پنج درصد (۲۵ %) و بالاتر

ج- فرزندان رزمندگان دارای حداقل دوازده ماه سابقه حضور داوطلبانه در جبهه

تبصره ۱: متقاضیان استفاده کننده از سهمیه های بنیاد شهید، سازمان بسیج مستضعفین، جهاد کشاورزی و نیروهای مسلح، در صورت عدم تایید سهمیه به واحدهای تابعه شهرستان محل تشکیل پرونده ذیربط مراجعه نمایند.

تبصره ۲: جانبازان ۱۰ ٪ به بالا، آزادگان با سه ماه سابقه اسارت و همسر و فرزندان آنان، فرزندان و همسران شهدا، همسر و فرزندان جانبازان بیست و پنج درصد (۲۵ ٪) و بالاتر، برای استفاده از سهمیه مربوط باید بر اساس ضوابط نسبت به تکمیل بند مربوط در تقاضانامه ثبت نامی اقدام نمایند. این قبیل متقاضیان بایستی در فرم تقاضانامه ثبت نام اینترنتی نسبت به علامتگذاری بند مربوطه اقدام نمایند تا آمار و اطلاعات آنان بعد از ثبت نام به ارگان بنیاد شهید و امور ایثارگران برای تایید سهمیه ارسال گردد و نیازی به مراجعه به سایت ایثار ندارند.

تبصره ۳: بر مبنای قسمت اخیر ماده ۵۹ مکرر الحاقی به قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، رزمندگان با حداقل شش ماه سابقه حضور در جبهه، فرزندان رزمندگان دارای حداقل دوازده ماه سابقه حضور داوطلبانه در جبهه جزو سهمیه رزمندگان محسوب می شوند و تابع ضوابط مربوط به سهمیه رزمندگان هستند. رزمندگانی که از تاریخ ۱۳۵۹/۶/۳۱ لغایت ۱۳۶۷/۶/۳۱ حداقل شش (۶) ماه متوالی یا متناوب و فرزندان رزمندگانی که حداقل دوازده ماه (۱۲) سابقه حضور داوطلبانه در مناطق عملیاتی جبهه های نبرد حق علیه باطل را داشته اند، لازم است ضمن مراجعه به ارگان ذیربط (سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یا وزارت جهاد کشاورزی) نسبت به تکمیل فرم مخصوص استفاده از سهمیه رزمندگان اقدام نمایند تا آمار و اطلاعات آنان بعد از زمان ثبت نام توسط ستاد مشترک سپاه پاسداران (سازمان بسیج مستضعفین) و یا وزارت جهاد کشاورزی مورد تایید نهایی قرار گیرد.

تبصره ۴: آن دسته از پرسنل کادر ثابت، پیمانی، و وظیفه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران که از تاریخ ۱۳۵۹/۶/۳۱ تا ۱۳۶۷/۶/۳۱ حداقل ۶ ماه پیوسته با متناوب در خطوط مقدم حضور داشته اند و فرزندان این رزمندگان که پدر یا مادرشان حداقل ۱۲ ماه سابقه حضور در جبهه را به صورت داوطلبانه دارد می توانند با تایید بالاترین مقام هر یک از نیروهای مسلح (ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران، ستاد کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نیروی انتظامی، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و ستاد کل نیروهای مسلح) از مزایای این قانون استفاده نمایند. این قبیل افراد می توانند ابتدا به واحدهای متبوع مراجعه و فرم مخصوص استفاده از سهمیه ایثارگران در آزمون مربوط را تکمیل نمایند تا آمار و اطلاعات آنان بعد از زمان ثبت نام توسط صالح مربوطه مورد تایید نهایی قرار گیرد. این قبیل متقاضیان لازم است ضمن علامتگذاری در بند مربوطه در تقاضانامه ثبت نامی نسبت به درج کد پیگیری ۱۲ رقمی در محل مربوط اقدام نمایند.

تبصره ۵: با توجه به مفاد بند چ ماده ۸۸ الحاقی به ماده ۵۹ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، پدر و مادر شهدا مشمول سهمیه ایثارگری نمی باشند.

تبصره ۶: شرط سنی در خصوص ایثارگران اجرا نخواهد شد.

تذکرات مهم:

۱- مناطق عملیاتی بر اساس مصوبه شورای عالی دفاع تعیین می شود.

۲- همسران رزمندگان (متقاضیانی که همسران آنان فقط دارای شرط مدت حضور در جبهه می باشند) مشمول استفاده از سهمیه رزمندگان نمی باشند.

۳- کد پیگیری ۱۳ رقمی ارگان استفاده کننده از سهمیه رزمندگان (حسب مورد سپاه پاسداران و یا نیروهای مسلح)، برای هر آزمون و هر سال متفاوت است. لذا متقاضیان می بایست برای این آزمون، کد پیگیری جدید از ارگان ذیربط دریافت دارند.

۴- متقاضیان استفاده از سهمیه رزمندگان ارگان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، لازم است پس از تکمیل فرم مخصوص استفاده از سهمیه رزمندگان، نسبت به دریافت کد پیگیری ۱۲ رقمی از واحد مربوطه اقدام و آن را در زمان ثبت نام در محلی که در تقاضانامه ثبت نام اینترنتی در نظر گرفته شده است، درج نمایند.

۵- شرط برخورداری از مزایای ایثارگران و رزمندگان « واجد شرایط بودن » آنان است که در قسمت اخیر ماده ۵۹ الحاقی همانند ماده ۵۹ قبلی تصریح شده است. بنابراین وضعیت متقاضیان محترم باید بر ماده ۳ قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت و سایر شرایط قانونی ایجابی و سلبی لازم برای ورود به کارآموزی منطبق باشد.

۶- به موجب الحاق بند ج ماده ۸۸ قانون برنامه پنجساله ششم توسعه به ماده ۵۹ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، مشمولین استفاده از سهمیه ایثارگران فقط موارد شش گانه فوق هستند.

۷- بررسی شمول سهمیه ایثارگری به افراد توسط سازمان سنجش آموزش کشور خواهد بود در نهایت، تایید نهایی واجد شرایط بودن ایثارگران نسبت به پذیرفته شدگان این سهمیه با هیأت مدیره هر کانون است.

۸ – چنانچه داوطلبی در سهمیه آزاد شرکت کرده باشد، اعلام بعدی او در مورد ایثارگری مسموع نخواهد بود.

۹- پس از اعلام اسامی پذیرفته شدگان توسط کانون محلی، اصل گواهی ایثارگری صادر شده از مرجع صالح می بایست به کانون مربوطه تحویل داده شود.

۱۰- نظر به اینکه پذیرش متقاضیان در سهمیه انتخابی آنان صورت می گیرد. ضروری است متقاضیان ارجمند هنگام ثبت نام در انتخاب گزینه سهمیه عادی یا ایثارگران دقت نمایند.

۴-۷- تهیه پرینت از اطلاعات ثبت نامی که از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور انجام شده است، الزامی است متقاضی باید پرینت را در صورت قبولی در آزمون به کانون مربوط ارائه کند.

۵ – نحوه ثبت نام و توزیع کارت شرکت در آزمون و تاریخ آزمون:

۵-۱- ثبت نام از متقاضیان منحصرا از طریق اینترنت و درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org از روز … … ….. مورخ … لغایت روز … مورخ … … … …. انجام خواهد شد.

۵-۲- متقاضیان باید برای واریز هزینه ثبت نام، از طریق کارتهای اعتباری عضو شبکه شتاب، که رمز دوم آن فعال باشد، طبق دستور العمل اعلام شده در درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور، و در زمان اعلام شده در بند ۵-۱، نسبت به پرداخت هزینه ثبت نام اقدام کنند.

تبصره: در این خصوص متقاضیان می توانند از کارتهای اعتباری دیگران که رمز دوم آن فعال باشد نیز استفاده کنند.

۵-۳- توزیع کارت شرکت در آزمون به صورت اینترنتی انجام می شود و متقاضیان باید با مراجعه به درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور و وارد کردن کد پیگیری و شماره پرونده خود به سیستم، کارت ورود به جلسه را دریافت کنند. زمان آغاز توزیع اینترنتی کارت و نحوه آن، زمان و مکان رفع نقص یک هفته قبل از برگزاری آزمون از طریق درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور www.sanjesh.org، اتحادیه سراسری کانونهای وکلای دادگستری ایران www.scoda.org به نمایندگی از کانونهای وکلای دادگستری سراسر کشور به اطلاع متقاضیان خواهد رسید.

۵-۴- با توجه به برگزاری آزمون سال جاری در همه مراکز استانها و برخی شهرستان ها بر اساس آمار شرکت کنندگان در شهرستان ها – متقاضیان باید صرف نظر از کانون انتخابی، محل سکونت خود را جهت تعیین محل آزمون انتخاب نمایند.

۵- ۵- تاریخ برگزاری آزمون روز جمعه مورخ ۱۴۰۰/۱۲/۲۰ می باشد.

۶- تذکرات لازم:

۶-۱- متقاضیان باید قبل از تاریخ شروع ثبت نام از طریق اینترنت، نسبت به اسکن و آماده کردن مدارک در قالب و مشخصات اعلام شده در بند ۴ این آگهی اقدام نمایند.

۶-۲- مدت ثبت نام اینترنتی از تاریخ شروع، … روز خواهد بود.

۶-۳- متقاضیان باید اصل مدارک اسکن شده را نزد خود نگه داشته در صورت پذیرفته شدن به همراه سایر مدارکی که اعلام خواهد شد به کانون مربوطه ارائه نمایند.

۴-۴- متقاضیان فقط در صورتی که دارای شرایط مندرج در این آگهی باشند حق ثبت نام و شرکت در آزمون را خواهند داشت ضمن اینکه باید اطلاعات وارد شده در تقاضانامه ثبت نام را (خصوصا از نظر تعیین کانون مربوط و کد آن) به دقت کنترل نمایند. هزینه ثبت نام تحت هیچ شرایطی مسترد نخواهد شد.

۶-۵- متقاضیان باید در پایان ثبت نام از اطلاعات وارد شده پرینت تهیه و درصورت قبولی آن را به کانون مربوطه تسلیم کنند. چنانچه اطلاعات اعلام شده توسط متقاضی در هنگام ثبت نام اینترنتی با آگهی آزمون منطبق نبوده و غیر واقعی باشد حتی در صورت قبولی از ثبت نام آنان جلوگیری و قبولی آنان کان لم یکن تلقی خواهد شد.

۶-۶- صدور کارت شرکت در آزمون دلیل تایید هیچ یک از مدارک داوطلب از طرف کانونهای وکلا یا سازمان سنجش نیست. بنابراین صرف قبولی در آزمون و درج نام متقاضی در ردیف پذیرفته شدگان، هیچ حقی برای کسی ایجاد نخواهد کرد.

۶-۷- صدور هرگونه اطلاعیه در خصوص آزمون درگاه اطلاع رسانی اتحادیه سراسری کانونهای وکلای دادگستری ایران (اسکودا) www.scoda.org به نمایندگی از کانونهای وکلای دادگستری سراسر کشور و سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org معتبر خواهد بود.

۶-۸- با توجه به زمان پیش بینی شده برای آماده کردن مدارک ثبت نام تأکید می شود در روزهای آغازین پس از انتشار این آگهی نسبت به تهیه مدارک مورد نیاز اقدام شود تا در هنگام ثبت نام از طریق اینترنت برای متقاضیان از نظر زمانی مشکلی ایجاد نگردد.

۶-۹- تغییر محل کارآموزی به هیچ عنوان میسر نخواهد بود بنابراین متقاضیان محترم باید با در نظر گرفتن همه ویژگیها و امکانات و محدودیتهای فردی و خانوادگی خود صرفاً در حوزه کانونی ثبت نام کنند که قصد کارآموزی و وکالت در محدوده آن را دارند.

۶-۱۰- محاسبه نمرات و تراز آن بر اساس استانداردهای علمی متداول انجام خواهد شد.

۶-۱۱- ثبت نام و شرکت وکلای دادگستری و کارآموزان وکالت عضو کانونهای وکلا در آزمون ممنوع است و بر فرض شرکت و قبولی در آزمون، قبولی آنان کان لم یکن تلقی می شود

تبصره ۱: طبق تصمیم هیاتهای مدیره محترم کانونهای وکلای دادگستری آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اصفهان، چهارمحال وبختیاری، زنجان، کرمان، کرمانشاه، همدان و یزد کارآموزانی که در حوزه این کانونها به کار آموزی اشتغال دارند می توانند در آزمون امسال منحصرا در حوزه کانون متبوع خود شرکت کنند.

۶-۱۳- متقاضیان محترم پیش از انتخاب کانون محل کارآموزی و اشتغال خود حتما به آگهی اختصاصی کانونها در سایت اختصاصی آنها مراجعه کنند و از شرایط احتمالی پیش بینی شده در هر کانون آگاه شوند. زیرا با توجه به مستقل بودن کانونها و ویژگی های اقلیمی و اجتماعی آنها شرایط اختصاصی اعلامی هر کانون برای متقاضیان ورود به آن لازم الاتباع است.

۷- جدول پیوست:

پیوست ۱-

جدول قوانین و مقرراتی که سوالات آزمون ورودی کارآموزی وکالت سال ۱۴۰۰ از قلمرو آنها طرح خواهد شد:

حقوق مدنی

۱. قانون مدنی
۲. قوانین روابط موجر و مستاجر ۱۳۵۶ و ۱۳۷۶
۳. قانون حمایت خانواده مصوب سال ۱۳۹۱
۴. قانون مسئولیت مدنی
۵. قانون امور حسبی
۶. قانون پیش فروش ساختمان
۷. قانون بیمه اجباری خسارت وارده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه
۸. قانون حمایت حقوق مولفان و مصنفان و هنرمندان

آیین دادرسی مدنی

۱. قانون تشکیل دادگاه‌های عمومی و انقلاب
۲. قانون آیین دادرسی دادگاه‌های عمومی و انقلاب در امور مدنی
۳. قانون اجرای احکام مدنی
۴. قانون نحوه اجرای محکومیت‌های مالی
۵. قانون شوراهای حل اختلاف
۶. قانون تشکیلات و آیین‌دادرسی دیوان عدالت اداری
۷. لایحه قانون استقلال کانون وکلای دادگستری مصوب ۱۳۳۳ و قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت مصوب ۱۳۷۶

 حقوق تجارت

۱. قانون تجارت شامل قانون اصلاح قسمتی از قانون تجارت ۱۳۴۷ و اصلاحات بعدی آنها
۲. قانون اداره تصفیه امور ورشکستگی
۳. قانون راجع به ثبت شرکت‌ها
۴. قانون صدور چک یا اصلاحات بعدی
۵. قانون بخش تعاونی اقتصاد جمهوری اسلامی ایران و اصلاحات بعدی آن
۶. احکام مرتبط از قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی
۷. قانون تجارت الکترونیکی
۸. قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی

حقوق جزای عمومی و اختصاصی

۱ . قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۷۵۱۳۹۲ ( شامل قانون جرایم رایانه ای )
۲ . قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشاء ، اختلاس و کلاهبرداری
۳ .قانون مجازات راجع به انتقال مال غیر
۴ .قانون مجازات اشخاصی که برای بردن مال غیر تبانی می نمایند
۵ .قانون صدورچک با اصلاحات بعدی
۶ .قانون مبارزه با پولشویی
۷ .قانون جرم سیاسی
۸ .قانون تشدید مجازات اسیدپاشی و حمایت از بزه دیدگان ناشی از آن – مصوب ۱۳۹۸
۹ . احکام جزایی قانون ثبت اسناد و املاک مصوب ۱۳۱۰ و قانون اصلاح قسمتی از قانون تجارت مصوب ۱۳۴۷ و قانون حمایت خانواده مصوب ۱۳۹۱

آیین دادرسی کیفری

۱ .قانون آیین دادرسی کیفری
۲.قانون تشکیل دادگاههای عمومی و انقلاب
۳ . قانون احترام به آزادی های مشروع و حفظ حقوق شهروندی

حقوق اساسی:

قانون اساسی

متون فقه:

ابواب وکالت، شهادت، حدود تحریر الوسیله امام خمینی (ره)

تذکر: ذکر هر عنوان زیر یک درس به منزله عدم استفاده آن در دروس دیگر نیست.

اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران (اسکودا)

تصاویر آگهی آزمون وکالت ۱۴۰۰:

 

منابع آزمون وکالت

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫۳۲ دیدگاه ها

 1. ماطبق آیین نامه ۱۴٠٠ شرکت خواهیم کرد. شماحرفت فراترازقانون نخواهدبود. شماهنوزتوزمان پدربزرگمان زندگی می کنید. خواهشمندیم مجریای قانون به این انحصارگریتون جواب کوبنده بدهند.

 2. چه خبره آخه ۳۰۰ هزار تومن !!!!! هم زمان آزمون رو منتقل کنین به بعد عید هم هزینه ی ثبت نام رو کم تر کنین . بابا رحمتون بیاد به این جوونای طفل معصوم از کجا بیارن آخه همش استرس و استرس و …

 3. متولیان آگهی جذب کانون بهتر است یه عکس یادگاری با این آگهی بگیرید و زیرش بنویسید
  آخرین آگهی جذب کانون در سال ۱۴۰۰
  بعد سالها اونو پهلو خودتون نگه دارید هنوز افکار سال ۱۳۳۴ بر شما حاکمه.

 4. ۳۰۰هزار بدی به ازمونیکه میدونی قبول نمیشی ظرفیتارو تروخدا عوض ظرفیت نصاب نمره بزارین ظرفیت یعنی چی اخه هزاران نفر هر استان شرکت کننده داره بعد زیاده زیادش صد نفر بر میدارن رقابت اصلی بینه ازاداس نه سهمیه ایا اونا که درصدی ندارن با بیست درصدم قبولن واقعا که …..ترجیح میدم همون مشاوران شرکت کنم .

 5. اگر سازمان سنجش مرجع برگزاری آزمون هستش، چطور اسکودا مبلغ ثبت نام رو معین میکنه؟ یکی از منابع در آمد زایی کانون ها همین آزمون هستش که علنی هست ، رانت ها و منابع مخفی بماند

 6. خوبه والا سیصد تومن !!!! تو این وضعیت وانفسا یکم به فکر داوطلبین باشید چه خبررررره مگه

 7. واقعاً یکبار به صورت غافلگیر کننده باید سوالات آزمون وکالت را جلوی اعضای هیات مدیره کانون ها بگذاریم ببینیم خودشون چه رتبه ای کسب می کنند… ؟!!!!

  1. ظرفیت راحذف نکردن خلاف قانون مصوب مجلس عمل کردن انحصارطلبی کامل به اسم داوطلبان آزمون انجام می دن دغدغه اسکودا فقط خودشان هستند نه چیز دیگه

 8. با توجه به اضافه شدن دو منبع جدی به آزمون به هیچ وجه قابل قبول نیست که آزمون در تاریخ مزبور برگزار شود… من متوجه نمی شم این عزیزان در دوران جوانی خود به احتمال قوی چه آسیب هایی از نسل های قبلی خودشان خورده اند که با ما چنین می کنند…

 9. اختبار!
  مرد باش یادداشت را حذف نکن…
  خطاب به دوستان :
  با قدرت به خواندن ادامه دهید.
  فریب فراکنی مدیران…اسکودا را نخورید.حیف کانون وکلا نهاد مقدسی که باید زمامداری عده ای منفعت طلب را تحمل کند.
  آیین نامه ۱۴۰۰ ماحصل خود اسکودا بوده و جنگ زرگری به راه انداخته اند تا تیر خلاص به استقلال نهاد وکالت را در سکوت و غفلت سایر وکلا و داوطلبان آزادی خواه،بزنند.
  محملاتی از قبیل : توجه به داوطلب،نگرانی بابت استرس آنان،شیون بابت از بین رفتن استقلال کلمات زیبایی هستند که در پس آن عده ای از مدیران پنهان شده و از داوطلبان و سایر وکلا سپر انسانی ساخته اند.
  به حواشی توجه نفرمایید.

 10. امیدوارم یک مسئول بلندپایه تشریف بیارن و داوطلبین بینوا را از بلاتکلیفی نجات داده و یکبار برای همیشه این غائله فیمابین قوه محترم قضائیه و اسکودا فیصله یابد چرا که این جوانان داوطلب مرتکب هیچ جرمی نشده اند که بایستی این چنین مابین زمین و آسمان معلق بمانند. بخدا انصاف نیست. در سال این همه آزمون برگزار میشه چرا باید آزمون اسکودا این همه حاشیه داشته باشه؟ از ثبت نام و برگزاری گرفته تا اعلام نتایج همیشه با چالش مواجه بوده!!!! آیا وقت آن نرسیده که سر و ساماین به این رویه ناصواب داده شود؟؟؟؟ بی شک خداوند متعال شاهدو ناظر اعمال همه ما انسانها می باشد و به فرموده بزرگان دین حق الناس گناهی است نابخشودنی اتلاف وقت داوطلب مصداق بارز و واضح از حق الناس نیست؟ اضطراب و استرس خانواده ها حق الناس نیست؟؟؟؟ اندکی تأمل از سوی والامقامان مورد استدعاست.

 11. بااینک طرفدار اسکودا هستیم ولییی ایا متطقیه با توجه به پیک ششم ۲۰اسفند رو بعنوان زمان برگزاری تعیین کنند؟؟؟حتی اگهی منتشر بشه اینکه به تعویق میافته خیلی بدیهی هست چرا باز با روح و روان ما بازی میکنن

 12. ۳۰۰هزار تومن!!!!! خداوکیل چ خبره!! خبر اوضاع جیب مابدبختا رو ندارید! ای خدااا چرا ایقد پول میگیرن! بخدا که زیاده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا