استفادۀ موسسات آموزش عالی آزاد از نام و تصویر دانشپذیران در تبلیغات ممنوع است

بخشنامه مرکز آموزش های عالی آزاد و آموزش های خاص دانشگاه جامع علمی کاربردی:

استفادۀ موسسات آموزش عالی آزاد از نام و تصویر دانشپذیران در تبلیغات، ممنوع است

تازه ترین بخشنامه مرکز آموزشهای عالی آزاد و آموزشهای خاص دانشگاه جامع علمی کاربردی درباره موسسات آموزش عالی آزاد و موسسات برگزار کننده کلاسهای آمادگی کنکور در خصوص ممنوعیت تبلیغات، اعلام شد که بر اساس آن استفاده از نام دانشجویان و دانشپذیران در تبلیغات این موسسات ممنوع شد.

به گزارش خبرنگار مهر، مطابق ماده ۷ مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی تحت عنوان "سیاستها، حدود وظایف و نحوه فعالیت مراکز مجری آموزشهای آزاد کشور"، اعلام شد که هر گونه تبلیغ و انتشار آگهی تبلیغاتی در صدا و سیما، مطبوعات و جراید کثیرالانتشار، فقط در صورت تایید رسمی و معرفی هر یک از ارگانهای ذیربط برابر فرمهای ویژه مجاز است.

بنابراین روسای موسسات به منظور جلوگیری از سوء استفاده تبلیغاتی مراکز و موسسات آموزشی فاقد مجوز از نام و اعتبار موسسات آموزش عالی آزاد، به ویژه جلوگیری از تخلفات آنها و نیز ساماندهی امور تبلیغاتی لازم است قبل از چاپ و توزیع هر گونه مطالب یا انعکاس رسانه ای اعم از محتوای دیداری و شنیداری، تبلیغات مستقیم یا غیرمستقیم و نیز از طریق پایگاه داده ها و هر نوع تبلیغ اینترنتی، تایید این مرکز را دریافت کنند.

تبلیغات مشترک چند موسسه آموزش عالی آزاد دارای مجوز قطعی به طریق فوق امکانپذیر است.

ضمناً آن گروه از موسسات که از نام آنها در نشریات، سایتهای اینترنتی و آگهی تبلیغاتی بهره برداری سوء می شود، ملزم به اعلام رسمی به این مرکز (مرکز آموزشهای عالی آزاد و آموزشهای خاص) و نیز اقدام قانونی علیه آنها از طریق مراجع ذیصلاح تا توقف کامل فعالیتهای آنها هستند.

براساس این بخشنامه، استفاده از نام، عکس، عنوان و رتبه دانشپذیران و دانشجویان در تبلیغات ممنوع است.

به گزارش مهر، پیش از این موسسات آموزش عالی آزاد به منظور جذب بیشتر دانشپذیران و داوطلبان کنکور اقدام به انتشار تصاویر برترینهای کنکور در رسانه ها و تبلیغات می کردند و در تبلیغات عنوان می کردند که آنها از امکانات آموزشی این موسسات استفاده کرده اند. در حالیکه برخی پذیرفته شدگان در کنکور هیچگاه در این موسسات دوره آمادگی کنکور نگذرانده اند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا