عضويت در کانال تلگرام اختبار
شنبه , ۳۰ شهریور ۱۳۹۸
انجمن علمی آیین دادرسی مدنی ایران صفحه اینستاگرام پایگاه خبری اختبار ماهنامه حقوقی وکلا-جلد-دوم
آخرین مطالب
خانه » آزمون های حقوقی » آزمون وکالت » از کجا بفهمیم در آزمون وکالت قبول شده ایم ؟

هوالوکیل فروشگاه کتب حقوقی بسته های جامع سرعتی آزمون قضاوت و وکالت موسسه جی5

از کجا بفهمیم در آزمون وکالت قبول شده ایم ؟

Share Button

از کجا بفهمیم در آزمون وکالت قبول شده ایم ؟

پایگاه خبری اختبار- یکی از پرسش هایی که هر دوره پس از اعلام نتایج آزمون وکالت برای داوطلبان ایجاد می شود این است که از کجا بفهمیم که در آزمون قبول شده ایم یا نه ؟

باید توجه داشت که اصولا بر اساس قانون هر یک از کانون های وکلای دادگستری ۲۵ گانه سراسر کشور به طور مستقل کارآموزان وکالت مربوط به خود را پذیرش می کنند و اسکودا به نمایندگی از کانون های سراسر کشور کار برگزاری آزمون را انجام می دهد و پس از تصحیح اوراق، نمره و رتبه داوطلبان مربوط به هر کانون را به همان کانون ارسال می کند تا هیات مدیره هر کانون قاعدتا بر اساس رتبه و شرایط قانونی کارآموزان خود را به میزان ظرفیت اعلام شده در آگهی آزمون پذیرش کند.

ضمنا باید توجه داشت که داوطلبان آزمون وکالت در دو گروه کلی قرار می گیرند، یک گروه «سهمیه آزاد» و گروه دیگر «سهمیه ایثارگران» هستند، خوشبختانه امسال برای نخستین بار کانون های وکلا ظرفیت پذیرش خود را به تفکیک سهمیه اعلام کرده اند.

بنا بر این، هر داوطلب آزمون با سایر داوطلبان سهمیه خود در کانونی که ثبت نام کرده است رقابت می کند، کارنامه ها هم بر همین اساس تنظیم شده اند، یعنی با توجه به نمره تراز هر داوطلب رتبه او در سهمیه ای که داشته ( آزاد یا ایثارگر) و در کانونی که ثبت نام کرده بوده تعیین شده است، بر این اساس مثلا در کانون مرکز، یک داوطلب با رتبه یک در سهمیه آزاد و یک داوطلب با رتبه یک در سهمیه ایثارگران وجود دارد.

بنا بر این شما برای اینکه بفهمید قبول شده اید یا نه، باید در جدول پایین همین صفحه کانونی که در آن ثبت نام کرده اید را پیدا کنید، بعد از آن ببینید که رتبه شما در کانون و سهمیه، از عدد ظرفیت اعلام شده برای سهمیه ای که شما در آن شرکت کرده اید بیشتر است یا نه، اگر رتبه شما برابر یا کمتر از ظرفیت اعلام شده در سهمیه باشد، شما قبول شده اید.

مثال: داوطلبی که در سهمیه ایثارگران در کانون مرکز ثبت نام کرده است و رتبه او در کانون و سهمیه ۳۸۰ اعلام شده است، عملا در آزمون قبول نشده است، چون ظرفیت پذیرش در سهمیه ایثارگران در کانون مرکز ۳۶۰ نفر اعلام شده است.

ولی اگر همین داوطلب کانون مرکز در سهمیه آزاد شرکت کرده باشد، عملا در آزمون قبول شده است، چون شرفیت پذیرش کانون مرکز در سهمیه آزاد ۸۴۰ نفر اعلام شده است.

به این نکته مهم توجه داشته باشید، که پذیرش داوطلبان به عنوان کارآموز وکالت موکول به تصویب و اعلام هیات مدیره هر یک از کانون ها در مورد خودشان است که در یک فرایند جداگانه از حدود دو هفته آینده انجام خواهد شد، و ما در پایگاه خبری اختبار به محض اعلام هر کانون خبر آن را در کانال تلگرامی اختبار و صفحه اینستاگرام اختبار و سایر قسمت ها اعلام خواهیم کرد.

جدول ظرفیت پذیرش اعلام شده هر یک از کانون ها

 آزمون وکالت ۹۷

کد کانون نام کانون ظرفیت پذیرش آزاد ظرفیت پذیرش ایثارگران    جمع کل
۱ مرکز شامل استانهای تهران، سمنان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان ۸۴۰ ۳۶۰ ۱۲۰۰
۲ آذربایجان شرقی ۷۰ ۳۰ ۱۰۰
۳ فارس و کهگیلویه و بویراحمد ۱۴۰ ۶۰ ۲۰۰
۴ اصفهان ۱۱۵ ۵۰ ۱۶۵
۵ آذربایجان غربی ۴۹ ۲۱ ۷۰
۶ مازندران ۷۰ ۳۰ ۱۰۰
۷ خراسان رضوی، شمالی و جنوبی ۹۱ ۳۹ ۱۳۰
۸ گیلان ۵۶ ۲۴ ۸۰
۹ قزوین ۵۳ ۲۲ ۷۵
۱۰ خوزستان ۷۰ ۳۰ ۱۰۰
۱۱ کرمانشاه ۴۲ ۱۸ ۶۰
۱۲ همدان ۳۵ ۱۵ ۵۰
۱۳ قم ۷۰ ۳۰ ۱۰۰
۱۴ کردستان ۳۲ ۱۴ ۴۶
۱۵ گلستان ۲۱ ۹ ۳۰
۱۶ اردبیل ۲۱ ۹ ۳۰
۱۷ مرکزی (اراک) ۱۴ ۶ ۲۰
۱۸ بوشهر ۴۲ ۱۸ ۶۰
۱۹ زنجان ۴۲ ۱۸ ۶۰
۲۰ لرستان ۳۸ ۱۶ ۵۴
۲۱ کرمان ۴۹ ۲۱ ۷۰
۲۲ البرز ۷۷ ۳۳ ۱۱۰
۲۳ چهارمحال و بختیاری ۷ ۳ ۱۰
۲۴ یزد ۷۷ ۳۳ ۱۱۰
۲۵ ایلام ۳۵ ۱۵ ۵۰

 

← برای عضویت در کانال تلگرام اختبار اینجا کلیک کنید →
← برای عضویت در خبررسان تلگرام اختبار اینجا کلیک کنید →
← برای عضویت و پیگیری صفحه اینستاگرام اختبار اینجا کلیک کنید →
← برای دریافت تازه ترین مطالب، در خبرنامه ایمیلی اختبار عضو شوید

لینک کوتاه این نوشته: https://www.ekhtebar.com/?p=44347

۴۰ نظر

 1. خوب منم بومی هستم ودرسهمیه ایثارکران اگر ۸۵درصد نفراخربخوان میشه هفت هزار

 2. در کانون بوشهر…فارس …مرکز و…
  هیچ نهادی … هیچ شخصی و هیچ ارگانی … حق نداره به سهمیه ایثارگران دست بزنه… نه رییس کانون این اختیار رو داره نه هیئت مدیره و نه هیچ شخص دیگه…
  اون بحث ۸۵ درصد بومی چیز دیگه هست ربطی به ایثارگران نداره… شاید کانون داره میگه ۸۵ درصد ظرفیت بومی هست… طبیعتا شامل ایثارگران هم میشه… از لحاظ تراز و … اون رو قانون معین میکنه نه هیئت مدیره یه کانون… ! اگر چنین کاری کردن همون ثانیه برید دادگاه انتظامی قضات ابطالش کنید… ! چنین چیزی در اختیار هیئت مدیره و ریس کانون نیست که بگه ۸۵ درصد باید بیارن.

 3. سلام عذر میخوام عاقا محمد حتی اگر توکانونی مثله بوشهر تراز ۶۹۵۹باشه ۸۵درصد بخواد چی؟؟؟؟رتبه هم اورده باشه فکرنکنم اینجوری قبول کنن

 4. تشکر اقا محمد از بابت توضیح خوبتون . بهتون تبریک میگم قبولی وکالت . کاش افزایش ظرفیت میدادن من هنوز ماتم

 5. در جواب به دوست گرامی : داوطلب فارس.
  من شدم ۴۱ .
  دوست عزیز از بابت تراز مشکلی ندارید اما رتبه رو نیاوردید. به عبارتی از لحاظ تراز شما دقیقا ۷۰ درصد نفر ۳۳ رو آوردید. اما متاسفانه رتبه نیاوردید.
  فارس معمولا افزایش ظرفیت نداشته تا الان… امسالم که گفتن کلا هیچ کانونی افزایش ظرفیت نداره.
  من از دو سه ماه پیش به دوستان گفتم رقابت بین ایثارگران با توجه به افزایش دامنه شمول خیلی شده… خیلی… از بابت تراز نگران نباشید و نگران اوردن رتبه باشید…
  متاسفانه شما رتبه رو کسب نکردی دوست گرامی. فارس باید سیزده نفر افزایش ظرفیت بده که هفت دهم بخوره به سهمیه ازاد و ۳ دهم به ایثارگران تا قبول شید… بعید هست… رقابت توی ایثارگران بسیار شدید شده باید بیشتر تلاش کرد.
  ایشالا موفق باشید.

 6. بچه های کانون فارس اونایی که با اختلاف چند تا رد شدین چه ازاد چ سهمیه بیایید بریم کانون فارس تقاضای افزایش ظرفیت بدیم تا حقمون ضایع نشه بخاطر سوالات اختلافی ما رد شدیممم

 7. سلام اقا محمد شما میشه لطفا جوابم بدید . من کانون فارس سهمیه ایثارگران هستم رتبه ۶۴ شدم . ترازم شده ۶۷۰۷ . هفتاد درصد نفر اخر فارس بدست اوردم . میخواستم بدونم من ترازم بالای ۶۰۰۰ شده شانس قبولی دارم ؟ تو تکمیل ظرفیت قبول میشم ؟ یا الان جز مردودیا هست با اینکه ترازم بالاس ؟ شما رتبه چند سهمیه فارس شدی؟

 8. دوستان ایثارگر در زمینه تراز نگران نباشن معمولا نفر اخر توی کانون های فوق سخت هم ترازش بالای ۸۷۰۰ نیست و در نتیجه با تراز ۶۰۰۰ سهمیه ایثارگران قبولن.
  اصولا اگر کسی رتبه رو آورده باشه و ترازش هم حدودد۶۰۰۰ باشه جای نگرانی نیست از این بابت.

 9. با سلام.
  دوستانی که سهمیه ایثارگران دارند و میخوان ببینن قبول شدن یا نه. کافیه تراز خودشون رو ضرب در ده و تقسیم بر هفت کنن یا ترازشون رو ضرب در ۱.۴۲ کنن.
  اگر عدد بدست اومده بالاتر از نفر اخر قبولی کانون در سهمیه ازاد بود طبیعتا قبولند و جای نگرانی نیست.
  برای دوسنتن نمره نفر اخر قبولی هم کافیه به بخش کارنامه های همین سایت مراجعه کنید .
  مثلا کسی که در سهمیه ایثار گران ترازش شده ۶۷۰۰ اگر نفر اخر سهمیه ازاد ترازش شده باشه ۹۵۴۲ هم قبوله. و این در صورتی هست که بعضا تراز ۹۵۰۰ در خیلی کانون ها نفرات برتر رو تشکیل میده نه اخر پس نگران نباشید. و قبولید.
  در زمینه گواهی رزمندگی هم خدمت دوستان عرض کنم به ستاد ارتش در شهر های بزرگ مثل شیراز , کرمانشاه , تهران و مشهد و … رجوع کنید چون سشامانه یک پارچه شده و این ستاد ها وصل هستن به سامانه اما شهر های کوچیک خیر.
  توجه داشته باشید میزان درج شده رزمندگی در کارت ایثار گری ملاک نیست و کانون اون رو قبول نمیکنه… و باید گواهی خدمت داوطلبانه رو از ستاد بگیرید. برای این کار باید پدر همراه با کارت ملی و یه قطعه عکس به ستاد مراجعه کنه و بگه من گواهی حبهه میخوام همین نمیخواد بگه داوطلبانه خود سیستم جساب میکنه داوطلبانه رو و زیر کاغذ مینویسه و مهر میکنن میدن بهتون.
  موفق باشید.

 10. سلام و درود خانم زنده دل عزیز
  من رتبه ۳۳ کانون البرز شدم با تراز ۶۷۰۰
  به نظرتون قبولم ؟؟
  در صورت قبولی ایا ۷۰ درصد نمره نفر اخر بر اساسه معدل و میانگینه یا تراز
  تو رو خدا جواب بدین
  ممنونم

 11. سلام . وقت بخیر ..آیا کسی ک رتبش در کانونی ک امتحان داده جزع ظرفیت های اعلامی ایثارگران باشه آیا حتما قبوله یا باید منتظر اسامی قبولی ها باشد ؟؟؟اسامی نهایی ایثارگران کی اعلام میشه ؟تو رو خدا لطفا جواب بدین

  • نگاه به کارنامه های امسال کنید که داخل سایت هست. تراز نفر اخر یا نزدیک های اخر سهمیه ازاد رو ضرب در هفت دهم کنید اگر اوردید قبولید و اگر نه خیر.

 12. سلام خسته نباشید
  رتبه ١٩۶ در سهمیه ایثارگران در کانون مرکز را اوردم
  میتوان با اطمینان گفت که قبولم؟!
  با توجه به اینکه داراى سهمیه فرزند رزمنده داراى ١۴ ماه سابقه خدمت هستم

  • برید تاییدیه میزان خدمت داوطلبانه رو بگیرید از ارگان صادره.
   اگه بالای ۱۲ ماه داوطلبانه دادن قبولید و اگر نه خیر.
   موفق باشید.

 13. سلام جناب آقای هوشیار و خانم زنده دل
  لطفا من رو راهنمایی کنید.
  میخواستم بپرسم اینکه در سهمیه ایثارگران گفته میشود که باید ۷۰ درصد نمره اخرین نفر آورده شود منظورشان ۷۰ درصد معدل نفر آخر است یا ۷۰ درصد تراز نفر اخر
  پیشاپیش ممنونم از شما

 14. سلام
  وقت بخیر
  من برا گرفتن شماره داوطلبی اقدام کردم
  ولی متاسفانه تو ثبت اسم فامیلم یه کلمه جا افتاده
  و الان با مشخصات من سابقه وجود نداره تو اون قسمت
  و نمیتونم کارناممو ببینم
  با پشتیبانی سنجش هم تماس میگیرم و کارشناسا پاسخگو نیستن و وصل نمیشه تماس
  خواهش میکنم به سنجش این مشکل مارو انعکاس بدید
  و یا دخواست کنید بتونیم با شماره پرونده کارنامه رو دریافت کنیم
  با سپاس از پیگیریتون

 15. سلام من ۸۴۲ مرکز شدم قبولم یا نه ؟؟

 16. سلام من شدن ۸۴۲ مرکز آیا قبول میشم ؟؟؟
  خداییش یکی راهنمائی کنه

 17. سلام دوستان کسی میدونه سهمیه بومی چطوری اعمال میشه

 18. سلام خدمت دوستان و زحمت کشان اختبار،با توجه به اینکه من در کانون گلستان شرکت کردم و در سهمیه رزمندگان رتبه ۷ رو آورده ام با تراز ۷۱۰۲ سوالی که از خدمت دوستان و اختبار داشتم اینکه الان چیکار باید کرد آیا باید منتظر ماند تا در سایت کانون گلستان اسامی اعلام شود؟ سوال دیگرم این است برای گرفتن برگ مثبت ایثارگری حتما باید به تهران مراجعه نمایم یا میتوانم به مرکز آموزشی پدرم در خود گلستان بوده است مراجعه نماییم با تشکر لطفا خانوم زنده دل اگر امکان دارد مرا راهنمایی کنید ممنون

 19. با عرض سلام و تبریک به تمام دوستانی که پذیرفته شدن.
  دوستان از چند ماه پیش که سهمیه ایثارگران مطرح بود و … اینجا بحث میکردیم و …
  لُب مطلب اینکه دوستانی که با اختلاف ۶ نفر یا ۵ نفر یا … نیاوردن … حتی اون عزیزان و دوستان گرامی امید واهی ندن به خودشون که ایثارگران چیزی خالی بمونه. به صورت عملی از ایثارگران چیزی خالی نمیمونه و این تنها دلیلی هست که ظرفیت ها رو به تفکیک اعلام کردن چون با توجه به افزایش دامنه شمول ایثاگران عملا اوردن هفت دهم نفر اخر ازاد خیلی خیلی آسون شده و رقابت بین خود ایثارگران هست ایثارگران از این به بعد باید فکر رتبه قبولی خودشون باشن بدونن هفت دهم رو اوردن…
  من خودم سهمیه دارم و به نسبت هفت دهم من حتی هفت دهم نفر اول کانون رو هم اوردم …
  حتی اگر نفر اخر یه کانون ترازش ده هزار باشه که محاله… باز هم ایثارگران با ۷۰۰۰ هزار قبولن که اوردن ۷۰۰۰ چندان سخت نیست و جالب تر اینکه نفر ۳۰ فارس امسال ترازش ۹۶۰۰ بوده حدودا… نفر ۱۴۰ حدود ۸۶۰۰ بوده عملا ایثارگران با تراز ۶۰۰۰ هزار ؛ هفت دهم رو کسب کردن . و اوردن تراز ۶۰۰۰ هم چندان سخت نیست .(عملا معدل ۷ میشه بالای ۶۰۰۰)
  پس من دوستانه خدمت عزیزان عرض کنم اصلا فکر نیاوردن ایثارگران نباشید چون فقط باعث میشه دوباره بعد از اعلام اسامی یه ضربه روحی دیگه بخورید.

  حتی پارسال که تازه قانون ایثارگران تغییر کرده بود ظرفیت های ایثارگران پر شد و جالبتر این بود که امسال رقابت بین ایثارگران سخت تر بود.( با توجه به رتبه و معدل خودم و تطبیق دقیق با همون معدل و رتبه در پارسال )
  دقیقا من نسبت به هم رتبه خودم در پارسال یک و نمره و ۳۰ صدم معدل بیشتری دارم. (حتی امسال سوالات سخت تر بود این بحث ایثارگران هست و افزایش رقایت چشمگیر بین ایثارگران و نه سهمیه آزاد)
  با توجه به شواهد رقایت بین ایثارگران داره سخت و سخت تر میشه و نفر اخر سهمیه ایثار گری عملا داره هفت دهم نفرات میانی سهمیه ازاد رو میاره و نه نفر اخر.
  به هر حال ارزوی موفقیت دارم برای تمام دوستانی که زحمت کشیدن

 20. سلام احتمال اینکه رتبه ۷۱ سهمیه ازاد تو جایی که حداکثر رتبه ازاد ۷۰ تاست قبول بشه چقدر هست؟ایا اون ۳۰ تایه باقی مونده یقینا برای افراد دارای سهمیست؟
  اگه پاسخ بدین ممنونتون میشم

 21. سلام . داخل کارنامه زده رتبه در کانون و سهمیه ۸۵در کانون خراسان قبولم یا نه؟

 22. لطفا صدای مارو ب گوش مسئولین برسونین.تنها استانی ک بومی نشد ایلام بود.یکی مثل من بدبخت ک امکانات ندارم و فقط کتاب قرض میکردیم. همه دنیا اومدن ایلام

 23. دوستان گفتم که تا اعلام نتایج پستی نمیدم.
  امیدوارم همه موفق باشن.
  خب با اعلام نتایج در امروز خیلی چیزا مشخص شد مثل دروغ اونایی که میگفتن با سازمان سنجش در ارتباطن و فلان روز جواب میاد و …
  دوستان کف معدل همونظور که گفتم حدود یک نمره در کانون های ضعیف و هفتاد صدم در کانون های قوی اومده پایین و این نشون داد که راست گفتم که دقیق بررسی کردم نه سحر کردم و نه جادو… فقط سوالات و ظرفیت ها رو بررسی کردم و گفتم گول یه سری افراد که خودشون رو مشاور میدونن نخورید .
  فارس پارسال ۱۱.۸ بود. و امسال دقیقا حدود ۱۱.۱۰ قبول شدن . منتها تراز ها به دلیل سطح سوالات به هم ریخته هست و … داشتیم که با معدل کمتر از ۱۱.۱۰ قبول شدن.
  راستی همواره منتظریم بچه های معدل ۱۵ که به صورت بیست و چهار ساعته اینجا پیام میدادن و من تعجب کردم کسی که از ۲۴ ساعت ۲۴ ساعت رو توی اینترنت هست چطوری درس میخونه… منتظریم کارنامشون رو بزارن. ببینیم قبول شدن یا نه؟
  هر وقت هم زمان جمع اوری کارنامه شد برای بچه های سال بعد من نفر اول میزارم.
  موفق باشید.

 24. سهمیه فارس چیزی خالی نمیکنه.
  من نفرای اخر سهمیه ام و ترازم ضرب در هفت دهم به تراز رتبه ۱۴۰ میرسه. تراز ۱۴۰ نرسیده به ۹۰۰۰ هست. و ۶۳۰۰ سهمیه قبول هست. ۶۰ تای فارس پر شده.
  موفق باشید.

 25. لطفا صدای مارو ب گوش مسئولین برسونین.تنها استانی ک بومی نشد ایلام بود.یکی مثل من بدبخت ک امکانات ندارم و فقط کتاب قرض میکردیم ایا با تهرانی جماعت یکیه ک عین مورو ملخ ریختن تو استان ایلام همه دنیا اومدن ایلام.خدا لعنت کنه … خدا لعنت کنه باعث و بانیش ک فقط بخاطره کم کردن رقبای خودشون تو استان ایلام این برنامه رو پیاده کردن

 26. سلام خواهش میکنم جواب بدید ۳۷۵ مرکز شدم با سقف ۱۵ تا فاصله دارم. تکمیل ظرفیت و این چیزا نداره؟ یعنی من ۱۰۰ درصد قبول نمیشم؟

  • سهمیه منظورمه که ۳۶۰ بوده. اصلا سهمیه هم مثل آزاد تکمیل ظرفیت میگیره؟ چند تا گرفته پارسال مثلا؟ من خیلی ناراحتم خواهشا اگه کسی می دونه جواب بده.

   • ازنظرمن ۱۰۰ درصد امیدوار باش الهه جان مرکز اصولا تکمیل ظرفیت داره
    پارسال که برداشن دوباره.
    ازایثارگراهم برمیداره.ولی خوش خیال نشو بشین بخون

    من اینکارو کردم شهریور تکمیل ظرفبت کردن
    ولی من ب خوندن ادامه میدادم تاشهریور

 27. سلام امکان این هست که مثل سال پیش تا رتبه ۱۱۰ سهمیه عادی رو قبول کنند؟

 28. سهمیه آزاد مرکز هستم و ۱۰۶۰ شده ام. پس با این حساب قبول نمیشوم درسته؟ یا جمعا که ۱۲۰۰ هست ملاکه؟

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*