عضويت در کانال تلگرام اختبار
موسسه خلاقان جوان چتردانش مشهد-رتبه برتر آزمون وکالت خراسان ماهنامه وکلا شماره هفتم-تنها مجله تخصصی وکلای ایران آموزشگاه مجازی حقوقی استاد آنلاین
مهم
خانه » اخبار » اخبار قوه قضائیه » احکام قضایی در سیستم “سخا” سنجیده می شوند

موسسه فاضل برگزار کننده دوره های آمادگی وکالت،قضاوت،سردفتری،کارشناسی ارشد،دکتری حقوق انتشارات جی 5 | بسته های آزمون وکالت

احکام قضایی در سیستم “سخا” سنجیده می شوند

رییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه از راه‌اندازی امن‌ترین سیستم الکترونیک بررسی آرای قضایی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خلیج‌فارس، حجت‌الاسلام حمید شهریاری با بیان این که قوه قضاییه توانست سیستم قوی و امنی را در مورد خدمات الکترونیکی قضایی تاسیس کند، گفت: طبق تاکیدات رهبر معظم انقلاب در مورد توسعه و تکمیل بهره‌برداری از فناوری اطلاعات در فرآیند دادرسی و خدمات ثبتی، قوه قضاییه به ریاست آیت‌الله آملی‌لاریجانی توانست آیین‌نامه‌ای را تنظیم و به صورت عملیاتی در آورد.

وی گفت: «سخا» بزرگترین سیستم در سطح کشور است. هدف از تاسیس «سخا» شفاف‌سازی فرآیندهای دادرسی، کارآمدی نظام قضایی کشور با افزایش نسبی سرعت، دقت و کیفیت، افزایش مشارکت مردم در عرصه خدمات و توسعه عدالت، مصون‌سازی حداکثری دفاتر قضایی از آسیب‌ها، تهدیدها، تطمیع‌های بیرونی و ارتقای سلامت اداری قضایی از خطاها و فشارهای درونی است.

رییس مرکز فناوری اطلاعات قوه قضاییه، گفت: یکی از موفقیت‌های بزرگ سیستم قضایی استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در عرصه خدمات قضایی است.

وی با تاکید به قضات برای استفاده از سیستم سخا، اظهار کرد: ارتقای شغلی و ارزیابی از عملکرد قضات با این سیستم سنجیده می‌شود و هر رایی که وارد سیستم می‌شود، مورد محاسبه و ارزیابی قرار می‌گیرد.

شهریاری تصریح کرد: امیدواریم با این سیستم اطاله دادرسی، تسریع در امور جاری محاکم و پیشگیری از وقوع جرم در کلیه مراحل تحقیق و رسیدگی مدنی، جزایی انجام شود.

رییس فناوری اطلاعات قوه قضاییه در پایان خاطرنشان کرد: مردم با ورود به سیستم عدل ایران ( adliran.ir )، از این طریق می‌توانند در هر شبانه روز دادخواست‌های خود را ثبت کنند و از روند دادرسی خود مطلع شوند.

← برای عضویت در کانال سروش اختبار اینجا کلیک کنید →
← برای عضویت در کانال تلگرام اختبار اینجا کلیک کنید →
← برای عضویت در خبررسان تلگرام اختبار اینجا کلیک کنید →
← برای عضویت و پیگیری صفحه اینستاگرام اختبار اینجا کلیک کنید →
← برای دریافت تازه ترین مطالب، در خبرنامه ایمیلی اختبار عضو شوید

لینک کوتاه این نوشته: https://www.ekhtebar.com/?p=3627